» »

Prenosnik za šah...

Prenosnik za šah...

GregiB ::

Dragi kolegi(ce)... potrebujem nasvet....

Sem že malo ven iz razvoja računalništva zadnjih par let, zatorej ne vem prav dobro, na kaj moram biti pozoren.... Torej, rabil bi prenosni računalnik, ki bi bil čimbolj primeren za šahista. To po domače pomeni, da mora imeti dve komponenti... in sicer... čim močnejši CPU, ki zmore preračunavati variante čim hitreje (oz. poganjati šahovski "engine") in dovolj RAMA, za t.i. "hash tabele"... Grafika ni pomembna, načeloma tudi ostale multimedialne I/O igračke ne. Tudi disk ne rabi biti gromozanski...

Nasveti? Vnaprej hvala...

Aja cena? Kaj pa vem... Know it when I see it... Sem za kvaliteto pripravljen plačati tudi kakše € več...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pyr0Beast ::

Poglej v smeri Netbookov če se ti želi tudi avtonomije baterije, samo njih tepe večinoma procesor ki ni baš hude klase.

Drugi tip je navadni prenosnik z glomaznim ekranom, ko popolnoma obremeniš zadevo ne pričakuj več kot 2h dela s standardnimi baterijami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

GregiB ::

Baterija ni problem... načeloma ne rabim avtonomije, zgolj prenosljivost in računsko moč... "štekerjev v zidovih" je po svetu dovolj.... 2h is more than enough...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pyr0Beast ::

Ah potem pa išči karkoli v rangu nad 500€ z dvojedernim procesorjem in 2 ali 3GB rama. V rangu do 600€ se ogibaj HP-jev.

Predvidevam da zna program zelo dobro izkoristiti prednost dveh jeder.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mmmato ::

Pa je res tok zahteven ta engine za šah? IMO niti ne rabiš 2jedrnika za tole
http://www.turnofftheinternet.com/

Gost ::

Kaj nismo uspešno igrali šaha tudi na 286-kah včasih?

bluefish ::

tudi jaz ne vidim neke poante v hudem stroju samo za igranje šaha. Večina netbookov je za kaj tekega več kot dovolj. Seveda je potem odvisno, kako velik zaslon želiš.

Opkow ::

Glede na priporocene podatke za Fritz 11 naj bi bil dober prakticno vsak laptop za nekje 500 EUR, ki se dobi po nasih stacunah.

//Dodajam link Klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

urosh ::



to recimo...

@Pyr0Beast: zakaj naj se pa ogiba HPjev do 600€? To mi res ni jasno :s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

GregiB ::

Razumem.... Fritza se da poganjati seveda na praktično vsakem prenosniku, a zadeva je malo kompleksnejša, saj pri analizah partij globina računanja kaj hitro zagrize v procesorsko moč... potem pa začne na RAM prepisovati in zadeva traja... traja... Mogoče ste me narobe razumeli. Prenosnika ne rabim za igranje šaha ampak za trening...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pyr0Beast ::

Ker se v tem območju nahaja večina pokvarljive robe, tudi večina s razreda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Mogoče bi rabil kaj takega?

Zheegec ::

Kakšen HP 6730B ali kaj podobnega?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dzinks63 ::

Mislim, da je za tvoje potrebe preračunavanja šaha nekaj takega dovolj, če pa si pripravljen plačati več, pa se zmogljivosti ne dvigajo linearno z ceno. Tako, da bi se moral za močnejšo zadevo kar dobro skeširat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

GregiB ::

Kaj pa kaj podobnega temule...... HP 4710s ?

Bi se ga dalo tudi za kaj drugega uporabit... Pa ločeno numerično ima... pa dost dobre recenzije, kolker sem jih uspel najti.... nasveti?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

marko20 ::

HP Compaq 6830s P8600 KU458

odlicen procesor:
Procesor Intel Core 2 Duo P8600 (2.4GHz) 1066MHz FSB 3MB Cache

dosti RAMa:
Pomnilnik 3072MB DDRII 800MHz

velik zaslon:
Zaslon 17.0" TFT 1440x900 WXGA+ BrightView

MANJ kot 3kg težak

GregiB ::

No... nabavil sem tega HPja v akciji v Big Bangu (HP 4710s), danes gre ves šahovski krafl gor, pa da vidimo...


Bi pa samo to dodal, da sem po več kot 15 letih spet kupil nekaj na obroke in zaradi slabe izkušnje nadaljnih 15 let spet ne bom... Najprej je bi print iz e-banke dost, potem ne, pa je moja draga dala naredit izpisek, pa sem moral potem domov po njen osebni dokument (vozniška ni veljala, a sem to predvideval), pa na blagajni je trajal u PM, pa trgovka je trdila, da gre verjetno za neko staro akcij etc. etc... Od zdej naprej.... strogo ca$h...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ProBook 4710s problem!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243308 (2277) matobeli
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411684 (6950) stumf
»

kateri laptop za 800-900e

Oddelek: Kaj kupiti
71004 (914) Leks
»

prenosnik do 800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
141621 (1199) Zheegec
»

Šah

Oddelek: Loža
352955 (2362) noraguta

Več podobnih tem