» »

Nekaj čudnega se dogaja (cmd.exe)

Nekaj čudnega se dogaja (cmd.exe)

Kriko ::

Že par dni se mi dogaja ena čudna zadeva, katera pa me ni razburila dokler nisem danes slučajno zvedel da se tudi kolegu, čeprav nisva zadnje čase instalirala enakih stavri.
ko zaženem računalnik in pride v Windowse se pojavi DOS okno, čisto prazno za nekaj sekund in zgine. Na vrhu se vidi da je to datoteka C:windowssystem32cmd.exe.
ko okno zgine se ne zgodi nič čudnega in vse dela v redu. Antivirus ne najde nič čudnega imam pa Norton 2002 in je redno update-an. Probal sem tudi on-line pregled z Pando ter še enim programom in ne najdejo nič čudnega. Imam pa XP windovse nameščene.
Če datoteko cmd.exe zbrišem v system32 se pri naslednjem zagonu pojavi nazaj in tudi to DOS okno. V startup ali v msconfig/startup ni sledu o tej datoteki oziroma nič takega kar bi kazalo na zagon tega pri zagonu!
Kaj bi lahko to bilo?
  • premaknil: andrej ()

ender ::

CMD.EXE je ukazna lupina Windows NT/2K/XP (nekaj takega kot COMMAND.COM v Win9x/ME). Preveri, če se ti ob zagonu izvede kakšna BAT ali CMD datoteka, to je verjeten vzrok za odpiranje tega okna.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

V-i-p ::

Če si z vsem že prečekiral mašino probaj še z programom AdWare, ki ga dobiš na www.download.com. Ta ti pregleda če nimaš kakšni programčkov ipd, ki se ti lahko namestijo z srfanjem po netu. Jst mam tud Xpje slo pa se mi to ne dogaja.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CaqKa ::

a imaš kako skripto ki ti komp prijavlja na kakšno domeno?

DixieFlatline ::

Haha, neverjetno,tudi meni se to dogaja. Sem preveril tudi z adwareom in ni našel nobenega spywarea. Virusa pa tud ni.

jetam ::

Ali imta instaliran Nero?

DixieFlatline ::

Ja, Nero je inštaliran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ping težava s start /run meniju

Oddelek: Pomoč in nasveti
5994 (906) Duhec
»

ne morem odpreti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
133651 (3033) rockrose
»

[java] Runtime.exec()

Oddelek: Programiranje
111860 (1733) borchi
»

Pri zagonu PC se mi takoj poveže na internet?

Oddelek: Operacijski sistemi
81016 (833) gappee
»

messenger in zivcni zlom!!!!

Oddelek: Programska oprema
201866 (1384) KTr1sk

Več podobnih tem