» »

Kaj naj uporabi za očistit mašino pred špijuni

Kaj naj uporabi za očistit mašino pred špijuni

Kriko ::

AdWare sem probal samo po pregledu in nato čiščenju z tem programom, mi potem par programov ne dela, in jih moram na novo nalagat.
Ne zdržim več, nikamor se ne prijavljam, ne hodim po raznih bednih straneh, ampak vsak dan dobim puno kapo raznih reklam (spam).
Če je kakšen program ki zna zanesljivo počistit samo res kar je potrbeno, se priporočam za ime!

jype ::

Matthaija pa Thomasa moras vprasat, onadva se spoznata na spam.

Pravita da bi moralo bit uzakonjeno kaj se lahko posilja in kaj ne. Potem bi dobival veliko manj smeti. Samo NATO in EUROPA in karkoli bi se vladajoca koalicija zmislila za tisti dan.

StratOS ::

Hm, različni programi različne stvari posredujejo po netu, tudi takšne kot nebi smeli, poleg tega so največje luknje v OS-ih in IE-u ter mail odjemalcih, posebej Outlooku ( Odvisno od stopnje zaščite ).

Tvoji problemi bodo rešeni z pomočjo Firewalla, tako boš imel "skoraj" popolen pregled med pošiljanjem podatkov ...
Če še hočeš kaj kakšen program pošilja moreš pa še inštalirati kak proxy in kak snifer, vsaj kar se HTTP-ja tiče ali pa kakšne port sniferje ..

Drugo pa je seveda tudi odvisno ( če dobivaš spam maile ) kater server uporabljaš ( ali je tvoj mail na listi naslovov ... največ pa od velikosti in razširjenosti mail serverja ), priporočam kakšen Nortonov ali McaFeejev mail spammer.

P.S.:Tudi AdWare ni nic boljsi pri tem.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

segi ::

Spam????!!!!
Poznam vzrok tvojim težavam. Naprimer nekdo, ki pozna tvoj mail, vpisuje ga po raznih straneh in te na tak način nadleguje.
Jaz sem imel podobne težave samo, da sem si potem odprl nov mail in ga zaupal samo mami, fotru in parim kolegom. Za virtualne kolege imam pa poseben predal.

Previdnost ni nikoli odveč.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Kriko ::

Ne mail ki ga zdaj uporabljam sem naredil na novo prav zaradi spama, in je bil kak teden mir, potem pa se je spet začelo. Nikjer ga nisem vpisal in to me najbolj čudi.
lp

Gandalfar ::

kateri ponudniki .. nekateri ti kar sami spam posiljajo.. you need to opt-out

Loki ::

opt-out...
mam ze izkusnje s tem (in ne dobrih).

sidney ::

Hja mene tut zanima, kako bi se dalo te "mrhovinarje" odkrit, pa zablokirat. Glih dons sm na sluzben e-mail dobiu ponudbo za eno sranje.... Kao en tvoj prjatu te je predlagou.... Banda !!! Problem je tehnicno zlo tesko resit, saj spreminjajo e-naslove,>:D , tko, da jih se blokirat ne mores. Sam osebno mam 7 e-mail naslovou, samo zaradi mrhovinarjev. 2 sploh ne uporabljam vec, ker dnevno dobivam tut po 300-400 e-mailov >:D . mal sem sam kriu, sej sem se vse povprek upisoval na mail-liste, pol se pa zacnejo komedije. Edino sluzben e-mail ne uporabljam za javnost, pa se tega so mi zvohal, al pa me je res eden potunkou ? res kwa nard:P it?
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

roscha ::

Kaj naredit?

i) Zamenjaš e-mail
ii) Roke preč od IE in OE
iii) Menjaj platformo (non win)

98% težav TAKOJ odpade.

by!

Yohan del Sud ::

Tipo nad mano ve kaj govori. Če rabiš kaki procent dodaj še firewall. Ta najbolj enostavni dela čudeže.

Minilo je kak teden, kar sem upošteval vse mogoče ukrepe. Od tedaj nisem dobil niti enega e-maila... :|

Moram še malo nagruntat ta firewall.

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

hm... Kako bi lahko firewall pomagal pri spamu? Spomnim se le enga načina: določeni programi ne morjo komunicirat z netom. Samo od kdaj programi vejo tvoj email? A mate mogoc na firewallu tudi mail-filter?

roscha ::

jlpktnst: Pomagajo le v toliko da pof* zajeb* kurč* (etc) Spyware programi okrog po netu ne trosijo tvojih podatkov. Pač blokiraš porte navzven in preprečiš teli svinjariji razpošiljanje tvojih podatkov. No ja sreča je samo da vse virulence / spam /sesuvanja OSa, ter ostale sedemletne nesreče doletijo (99,99%) uporabnike Wintendo jajc. Na Linuxu imam(o) zaenkrat popoln mir pred tem... >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

upor slovenskim spamerjem

Oddelek: Omrežja in internet
335854 (4582) BlueRunner
»

Velik problem: Telemach mi blokira internet account, ker naj bi imel okuženo mašino

Oddelek: Informacijska varnost
143946 (2944) Poldi112
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123587 (5288) techfreak :)
»

Microsoft Slovenija pošilja spam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
739198 (8425) MTm2H37rqt7B
»

Siol - Email - Navlaka

Oddelek: Omrežja in internet
422254 (1835) Sunna

Več podobnih tem