» »

sistemski trdi disk - SCSI , raptor , SSD

sistemski trdi disk - SCSI , raptor , SSD

Golden eye ::

Zanima me če se mi splača uzet disk SCSI npr. Seagate Cheetah ST336753FC 15K 36GB, zdej k so bl pocen SCSI ratal? Lahko bi tud enga WD raptorja 10.000 obratov?

Al naj raje še malo počakam pa enga SSDja? A je že kdo probaval/testiral?

krneki0001 ::

Kar se tiče kvalitete, je scsi še vedno pred vsemi ostalimi.

minimus ::

Najbols izbira pomoje je SSD OCZ Vertex 30G cca 160€.

Golden eye ::

kar pa kar se hitrosti tiče. Hitrejše delovanje firefoxa, inštalacije, odpiranje kakšnih programov. Prenos večjih datotek me ne zanima preveč.

bluefish ::

potem iščeš disk, ki ima kar se le da nizke dostopne čase, burst speed tukaj ni pomemben.

Golden eye ::

sam kolkr sem jest probal en ssd disk ni spet tolk hiter na winxp

Stra ::

+1 za SSD. OCZ Vertex 60GB, eBay Nemčija, prihranil 60 EUR napram našim cenam. Šiba kot strela. ;)

sam kolkr sem jest probal en ssd disk ni spet tolk hiter na winxp

Odvisno kaj je zate hitro. Če ti SSD ni hiter, potem ne vem kaj je zate hitro. :) Najbolje, da nekje dobiš na izposojo in preizkusiš vse tri variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()

billy ::

Problem je v tem, da ima XP težave s SSD, a se da urediti.

W7 bo pa tako prišel zelo kmalu, tako da SSD all the way.

jaxi ::

+1 za SSD. OCZ Vertex 60GB, eBay Nemčija, prihranil 60 EUR napram našim cenam. Šiba kot strela. ;)

sam kolkr sem jest probal en ssd disk ni spet tolk hiter na winxp

Odvisno kaj je zate hitro. Če ti SSD ni hiter, potem ne vem kaj je zate hitro. :) Najbolje, da nekje dobiš na izposojo in preizkusiš vse tri variante.


oj

kaj pa delaš na računalniku? igrice, kakšno programovje uprabljaš, da šiba kot strela?


lp, jaxi
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

Stra ::

Predvsem se ful pozna pri delu z velikim številom majhnih datotek oz. z velikim številom kratkih dostopov do diska, kot recimo lovdanje raznih thumbsov ali informacij o velikem številu fajlov ali pa ko rečem Total Commanderju naj mi prekalkulira zasedenost direktorija s poddirektoriji, tle je razlika dobesedno stratosferična, v nekaj sekundah naredi to za kar je disk prej potreboval minute. In medtem ni nobenega škrabljanja po disku. ;) Poganjanje aplikacij na "mrzli zagon" je opazno hitrejše, posebej take, ki dostopajo do velikega števila datotek, na pamet mi pride kakšen Fotoshop.

Iger žal letos nisem še nič konkretno igral, tako da nisem poizkusil ničesar kar se tega tiče. Zanimivi bi bili Simsi 2, njih mi je vedno lovdalo pol ure. ;)

Kar je tle glavno je access time, dostop do datotek se ful pohitri. Kopiranje daljših fajlov je bilo tudi z diskom (vsaj zame) dovolj hitro, na to nisem stavil kaj dosti.

Žal mi je, da ne morem postreči s kakšnimi konkretnimi številkami, stari disk je romal na USB, kakšnih konkretnih testov pa nisem delal.

Moj končna razsodba je ta, da za sistemski disk ne kupim nikoli več navadnega mehanskega diska. Častna! ;D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Fedex carina

Oddelek: Loža
336719 (5392) Tilen
»

OCZ SSD umrl

Oddelek: Strojna oprema
253361 (2063) WWDC
»

SSD Diski - Testi, uporabne informacij ...

Oddelek: Strojna oprema
264566 (2185) Boobiz
»

Tih in hiter računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
193028 (2386) klinker
»

ssd ali 640GB aaks x2 raid0

Oddelek: Kaj kupiti
212390 (1583) Dragi

Več podobnih tem