» »

Western Digital ponudil "kitajski" trdi disk

Western Digital ponudil "kitajski" trdi disk

ComputerBase - Posebej za kitajsko oz. azijsko tržišče je Western Digital izdelal posebno verzijo trdega diska iz serije Caviar Green, ki se od običajnih razlikuje po kapaciteti. Nov model namreč sprejme 808,8 GB podatkov, kar bi moralo biti po godu kitajskim vraževernežem.

Kitajci imajo do številk prav poseben odnos. Števila štiri se na smrt bojijo, saj se prebere (四), kar je zelo podobno kot (死), ki pomeni smrt. Šli so celo tako daleč, da marsikakšen hotel nima četrtega (in štirinajstega, štiriindvajsetega ...) nadstropja, telefonske številke s štiricami se prodajajo slabše in ceneje itn. Naravnost obožujejo pa Kitajci število osem (, 八), ki se prebere podobno kot (發), ter pomeni bogastvo in uspešnost.

Azija ja resda velik trg, kjer bi se takšno igro splačalo igrati tudi s povsem brezhibnimi diski, a se je Western Digital malce znašel. Ponujeni kitajski diski so v resnici malce defektni terabajtni Caviarji Green, pri katerih proizvodnji še vedno prihaja do velikega izmeta. Osmičarski disk stane 539 juanov, kar ustreza 60 evrom, medtem ko dvoterabajtni model na Kitajskem stane 1700 juanov oz. 190 evrov. Pri nas je cena slednjega še za sto evrov višja.

32 komentarjev

Prospekt ::

To pa so bumbarji (kitajci).

mtosev ::

haha kitajci so cudaki :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OrkAA ::

Kdaj lahko pričakujemo 666 GB verzijo? al pa 420 GB? Mogoče celo 1,337 TB ? :)

bond007 ::

Zame pa en 69 GB SSD prosim, pa naj bo cena ugodna:D

sheldon ::

Sam ti čudaki majo pa dokaj pocen diske!

nsignific ::

"Kitajci so čudaki", takoj naslednji post pa o 666 disku.

I R O N I J A

Niso prav nič bolj čudni kot mi. Že na 1. november, ko sem bil priča škropljenju grobov z VODO, sem si mislil "mater, pa kje jaz živim."

Skratka, prva dva posta tukaj sta zrela za mnogo hujši flame kot sem ga jaz sposoben izdaviti ob tej uri

filip007 ::

Za kitajce samo najboljše...8-)
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

r0ker ::

"Kitajci so čudaki", takoj naslednji post pa o 666 disku.

I R O N I J A

Niso prav nič bolj čudni kot mi. Že na 1. november, ko sem bil priča škropljenju grobov z VODO, sem si mislil "mater, pa kje jaz živim."

Skratka, prva dva posta tukaj sta zrela za mnogo hujši flame kot sem ga jaz sposoben izdaviti ob tej uri

+ karma

Starodavni ::

kakšno vraževerje in se strinjam z nsignificom, ko mame škropijo navadno (posvečeno) vodo v grobove, kot da bo to kaj posebnega.

Ni efekta, ni efekta, to je samo v glavah teh ljudi, žalostno in potem se mora zaradi njihovih vraževerij gospodarstvo prilagoditi.

driver_x ::

žalostno in potem se mora zaradi njihovih vraževerij gospodarstvo prilagoditi.


Napaka! Gospodarstvo se jim ne prilagaja, ampak to IZKORIŠČA!

GupeM ::

Pa še kako izkorišča. Rožice pa svečke pa nagrobni spomeniki pa...

Dober primer je 808.8GB disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Prospekt ::

Jest bi z veseljem mel 1313GB disk, pa kupil bi ga na petek 13. 2013 pa ne vem kaj še vse, aja ob 13:13 uri :P...

Tear_DR0P ::

catal ni panike - za 13k EUR ti ga priskrbim
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

antonija ::

za 420gb se tud jaz javim...>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GupeM ::

Kdaj bo pa 007TB :P

driver_x ::

To so stvari, ki gredo dobro v promet. WD je to spoznal šele sedaj, nekateri pa že pred 2000 leti.

dela ::

Japonci tudi ne marajo ene številke in jo preskakujejo pri vseh produktih, sem nekje prebral. Gre pri njih za petico, sedmico ali tudi za štirico?

DJ MartiNi ::

In potem jim bo v Winsih izpisalo drugačno kapaciteto, ker je pretvornik pač 1024 in ne 1000. Proizvajalci diskov pa za označevanje uporabljajo pretvornik 1000.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

guli ::

pa sej nalepka je važna :D

jest10 ::

In potem jim bo v Winsih izpisalo drugačno kapaciteto, ker je pretvornik pač 1024 in ne 1000. Proizvajalci diskov pa za označevanje uporabljajo pretvornik 1000.

744GB?:P In vsi v strahu pomečejo diske iz kišt.
Ah ne bo šlo... 744GB je le 798.......B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Bor H ::

Sej baje da so pr symbianu s60v4 preskočil lih zarad kitajcev ;)

tsatthoggua ::

Hehe swasta.

Ko da jim je eden ukazal, da morjo tako osnovno stvar kot je stevilka tako poimenovat. No ja, sej pri nas so po eni vrazeverni recimo na 13, samo v kake extreme pa verjetno ne gremo.

Cez cas, ko se bo pa 808,8GB disku padla prodaja bo pa WD uvedel novost - disk 888,8GB, ki bo pa totalno zownal kitajce :)

GupeM ::

Winamp 4 tud ne obstaja.

c00L3r ::

Toti Kitajci so tak nori malo. Pa kake številke no... Čudno, da ne sežigajo čarovnic na grmadah. Saj smo ja v 21. stoletju.

JayKay ::

Kdaj bo pa 007TB :P

mam taki disk za tebe, na ATA vodilu
kolko si pripravljen dat?

MacQ ::

Sedem terabajtni disk imaš?

gumby ::

Za DOS v4 so tud Kitajci krivi? >:D
my brain hurts

borchi ::

> No ja, sej pri nas so po eni vrazeverni recimo na 13, samo v kake extreme pa verjetno ne gremo.

mariskatera zahodna letalska družba nima 13. vrste v letalih...
l'jga

c00L3r ::

Ljudje so res vraževerni kar se tiče letal. Ampak dajte no? Kot, da ne bi kupili diska/USB ključka zato, ker ima 13gb prostora.

Daedalus ::

mariskatera zahodna letalska družba nima 13. vrste v letalih...


Tudi v kakih hotelih ni sobe št 13. Da raznih Mete Malus klicujočih, v Nostradamusa verujočih v od horoskopov obsedenih ljudi sploh ne omenjam. Tako da c00ler, niso sam Kirajci čudni. Samo druge stvari jih strašijo, to je vse.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

c00L3r ::

Grem sedet v 13. vrsto na letalu, nato v hotel, ki ima hišno številko 13, v sobo 13 in to vse na petek 13.

Pyr0Beast ::

In zadeva je super ker ni nikoli zasedena :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
719850 (8453) TOP
»

Asusu utegne zmanjkati diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9921631 (16474) lopov
»

Nakup PC-ja''pomoč_nasveti_mnenje o konfiguraciji''

Oddelek: Kaj kupiti
437394 (6445) 111111111
»

WD z dvema novima 2-terabajtnima diskoma

Oddelek: Novice / Diski
183919 (2628) jype
»

Ocena sestavljenega racunalnika (pomoc prosim)

Oddelek: Pomoč in nasveti
221745 (1355) itak37

Več podobnih tem