» »

Google računi

Google računi

sn0wball ::

Mogoče se je že kdo srečeval s podobnim problemom, ali pa se bo, vsekakor se mi zdi zanimivo vprašanje:

Kot najstnik sem si ustvaril Google račun z nicknameom. Par let sem nato uporabljal pošto, koledar, Picassine albume, blog, vse z nickname računom.

Nekje vmes sem pa za resnejše potrebe odprl nov račun z imenom in priimkom v uporabniškem imenu, saj se mi je to zdelo primernejše za bolj uradne zadeve. Tega računa nikoli niti nisem uporabljal, ampak sem imel v svojem default (nickname) računu nastavljeno, da so vsi e-maili ki hodijo na "imepriimek" račun, preusmerjeni na "nickname" račun. In isto je bilo s pošiljanjem e-mailov. Vse sem lahko delal iz "nickname" računa.

Zadnje čase mi je pa tale "nickname" račun v napoto. Blog želim furati s svojim imenom, pri pošiljanju e-mailov pa se mi pojavlja naslednja zadeva (ponavadi to MS Exchange naredi) v From polju: "From: nickname@gmail.com [mailto:nickname@gmail.com] On Behalf Of Ime Priimek". Zaradi teh dveh razlogov bi želel z vsem materialom, podatki, e-maili, Picassinimi albumi, blogom, koledarjem itd. migrirati na "imepriimek" račun. Stari "nickname" račun pa bi obdržal samo toliko, da bi tja hodili e-maili, ki so naslovljeni na "nickname" račun.

Kolikor sem prebraskal Google pomoč, združevanje računov ni mogoče. A je res edina opcija ta, da začnem jovo na novo vse spet postavljati na "imepriimek" računu? Razmišljal sem da bi celo pisal na Google support, če je mogoče zamenjati vsebino računov, sam vprašanje koliko jim je volja se ukvarjat z uporabniškim problemom enega xy userja?

Tr0n ::

Ne gre exportat posameznih zadev in jih potem importat v nov racun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

sn0wball ::

bravo, v bistvu največji problem mi tukaj predstavljajo e-maili (ostale stvari v povezavi z Blogom, koledarjem in Picasso so še nekako rešljive, saj so tej dodatki bolj fleksibilni za upravljanje z večimi računi, ter exportanje in importanje stvari)

Našel sem pa tole, bom poskusil:
http://www.googlecommunity.com/forum/gm...

netanyahu ::

Emaile lahko prestaviš z IMAP odjemalcem. Omogoči IMAP v gmailu, nastavi Thunderbirda, shrani maile na lokalni disk in jih potem ustrezno kopiraj nazaj. Da se izvoziti in potem uvoziti tudi kontakte. Za ostalo (blog, picasa, koledar) pa ne vem.

dba ::

še moje vprašanje...

preddalnimi časi sm si naredil račun ime.priimek@gmail.com... pa ga nisem uporabljal, ampak sem uporabljal samo nickname@gmail.com... no in v enem napadu brihtnosti sem celo pobrisal account ime.priimek@gmail.com... Zdej pa bi seveda rad imel moj ime.priimek@gmail.com nazaj :DDD Na gugl helpu pravjo, da "hell no!" :D Mogoče ima kdo kake podobne izkušnje? Se bi dalo dobit nazaj moj ime.priimek@gmail.com?

bluefish ::

poskusi kontaktirati gmail osebje, čeprav dvomim.

dba ::

ok, dodatno vprašanje :D kako naj kontaktiram gmail osebje? ker sem že poskušal pa mi ni uspelo priti mimo vseh avtomatskih odgovorov...

:S

Gandalfar ::

Ce ti njihov help pravi no way in hell .. ti tudi njihov staff ne bo mogel pomagat.

Ice-Heki ::

Kako lahko zbrišeš account na gmail-u?

Tr0n ::

telexdell ::

V Gmail računu lahko nastaviš, pod kakšnim imenom pošiljaš pošto. Na nickname si nastavi, da pošiljaš pošto kot ime.primek

Sam sem si nastavil, da mi vsa pošta iz nickname prihaja na moj ime.primek S filtrom je ustrezno označena. Tako lahko enostavno ločim pošti med sabo.
Vsa prenesena pošta se mi na nickname samodejno izbriše in sedaj teh 7GB uporabljam kot spletni disk s pomočjo gmail drive.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

sn0wball ::

Če pošiljaš e-maila z na zgoraj opisan način, se pri prejemniku (povečini tistim ki uporabljajo MS Exchange) v From polje napiše naslednja stvar:
"From: nickname@gmail.com [mailto:nickname@gmail.com] On Behalf Of Ime Priimek".

Se vidi iz katerega računa prihaja e-mail, tudi če izbereš drugi račun za pošiljanje.

telexdell ::

Prej se s tem nisem nikoli zabaval, vendar je res neumno. Ko pošljem iz gmaila na outlook mi napiše: "ime@domena.si v imenu Neko Ime (nekaj@mail.com)". Če klikneš na odgovor ta sicer gre na "nekaj@mail.com", vendar se mi zdi vsa stvar precej neuporabna.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Raw ::

http://www.gmail-backup.com/ mogoce pride kaj v postev.
I am what I am and I do what I can

sn0wball ::

http://www.gmail-backup.com/ mogoce pride kaj v postev.

tnx, bom pogledal

jedateruk ::

Enkrat sem si naredil gmail račun, ki sem ga po pomoti izbrisal (sem pozabil, da ga še rabim za nekaj), potem pa sem ga šel še enkrat delat - sem hotel izbrati isto ime, kot prej, pa mi napiše, da je to uporabniško ime že zasedeno. Ko pa grem za poskus na postopek za pozabljeno geslo ( https://www.google.com/accounts/recovery ), mi pa napiše, da to ime ne obstaja. A morda traja nekaj časa, da se resetira oz. dokončno izbriše en google ali gmail račun?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

gmail accounti se pomojem ne reciklirajo .. ever

zindo23 ::

Ok malo bi si sposodil temo, pri meni je podobno kot zgoraj, samo da jaz imam gmail, ki sem ga pred leti ustvaril mimogrede in nisem vedel kako ga naj naslovim pa sem si izmilil nick ki mi je prvi padel na pamet.. ampak v prihodnosti mi je to ime vedno prišlo prvo na misel zato sem ga pri vseh online registracijah uporabil,postopoma pa tudi na forumih in družabnih omrežjih, po 6 letih ga uporabljam praktično za vse stvari, stvar pa je takšna da ima ta mail najbolj idiotsko ime na svetu in mi ga je vedno sram povedat na mestih kjer ga potrebujem, torej...

Se da spremeniti ime maila na primer iz : xxx@gmail.com na yyy@gmail.com , pa da bodo kljub temu sporočila ki bodo poslana na xxx@gmail.com prikazana na mailu yyy@gmail.com

Ali pa ima kdo kakšno boljšo rešitev?

Hvala in lp :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail in preveranti: pike so pomembne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5921489 (15206) AštiriL

To uporabniško ime je že zasedeno..

Oddelek: Loža
224118 (2092) Ganon
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523992 (10622) donvito
»

isto ime v gmailu - latinica oz. cirilica

Oddelek: Pomoč in nasveti
91205 (917) jype

Več podobnih tem