» »

Napajalnik se izklopi, ko je na matični

Napajalnik se izklopi, ko je na matični

Biser ::

Računalnik se je ugašal navadno takoj ob zagonu. Ko sem probal z drugim napajalnikom, je blo vredi. Zaj napajalnik nekaj sprobavam na drugem računalniku, ki secer dela. Tu se nardi isto. Včasih pride že do nalaganja windowsov, včasih vgasne že kuj na začetku, včasih sploh ne zalaufa. Če vklopim napajalnik samega (sklenem zeleno žico na maso), brez, da je kam priklopljen, pa dela. Ventilator se suče, tudi na vseh žicah kablov namerim prave napetosti. Ventilator je sicer zjeban in se vrti le v pokončnem položaju (os vrtenja vertikalno). Sem probal odklopit ventilator, če bi mogoče ta preveč obremenil al kaj, pa je isto. Kaj bi lahko blo narobe to?

goranzaric ::

Okvara napajalnika. Ne delaj doktorata in kupi nov napajalnik za 20€

Pyr0Beast ::

Odpri in si oglej stanje kondenzatorjev. Ker so defektivni ti zaščita izkljaplja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Biser ::

Sem mislil, da je en kondenzator, ki je zgledal od zgor malenkost napihnjen. pa sem ga zamenjal. zdaj mi zažene računalnik, in mi pride do windowsov. Lahko normalno zaženem kako aplikacijo, pa sem pa tja. Ko pa malo zdrmam kabel, ki gre na matično ploščo, mi ga zažene znova. potem mi spet pride v nanamizje in se lahko špilam, npr. v slikarju. Ko spet malo zmandram kablovje, mi spet zalaufa vse znova. Najprej sem mislo, da nekje na eni liniji kaki slabi stik. Ampak zaj se mi zdi, je nekje drugje. Tudi ko ni priklopljen na ohišje in mi samo suče ventilator, mi, če ga zmrdam malo, ventilator za hip obstoji. A kdo ve približno, kaj bi lahko to blo? Se mi zdi, da nekaj na močnostnem delu.

Sicer nimam neke panike glede napajanja, ampak me pač tako za foro zanimle, kaj pa kak, če je že kdo mel kake podobne izkušnje. Sicer alhko napajalnik tudi fuknem bek, ni panike.

Pyr0Beast ::

Se dogaja, slab kontakt. Stisniti boš moral kontakte v konektorju malce in zadeva bi morala delati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Double_J ::

Če šariš po odprtem napajalniku, te zlahka lahko ubije, tudi če si ga izklopil iz elektrike nekaj minut nazaj.
Dve šivanki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214721 (4472) acookook
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253285 (2918) Fif55
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513393 (2819) DT232
»

Tezave z novim sestavljenim racunalnikom - kako zmerit napajalnik ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61040 (846) markomad

Več podobnih tem