» »

Acer za netbooke ne bo uporabil Androida

1
2
3

fiore ::

Tudi vista je kot consumer OS popolna polomija. In win7 bo prav tako.

Ja za visto ze res drzi, Win7 pa niti se na trgu ni. Moras pa imet res hudo kristalno kroglo, da tako "dobro" napovedujes prihodnost.

Kdo pa misliš, da je testiral win7? Povprečen uporabnik PC-ja? Tej, ki hvalijo win7 so hvalili tudi Visto.

Resnica je pa malo drugacna, Win7 je ze v beta verziji boljsi sistem, kot katerakoli Linux distribucija.

Razloži mi prosim tole. Predvsem me zanima glede česa je boljši :-)
Če imaš v mislih user interface od win7, ne ponuja nič kar ne bi ponujal že najbolj minimalističen X window manager. Če pa postaviš win7 vmesnik ob bok kde-ju (4.2 recimo), se lahko naravnost skrije. Da o kde 4.3, ki izide poleti niti ne govorimo (in to da teče na vseh platformah, da je free, tralala...).

opeter ::

Danes govorimo o netbookih.
Apple tukaj nima nič za ponudit, zato ne vem kaj se sploh oglašajo.


Še ne, bo pa kmalu. ;)
Cenovno bo dražje, vendar bo takšen hype, da ga bodo vsi hoteli imeti, boste videli. Sicer pa prihaja iPhone 3.0
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Apple že ima manjši prenosnik z diagonalo 13,3". In niti ne verjamem, da potrebuje kakšen netbook.

Pisati na njem tako ne moreš, zaradi premajhne tipkovnice.
Brskati po netu je težko, sploh na tako majhnem ekranu.
Avtonomijo ima večjo od prenosnikov, ampak to ti tako ne pomaga.

12" je najmanjši ekran, s katerim je celo mogoče kaj pametnega narediti. Vse kar je pod tem ... je neuporabno.

ABX ::

Apple že ima manjši prenosnik z diagonalo 13,3". In niti ne verjamem, da potrebuje kakšen netbook.

Pisati na njem tako ne moreš, zaradi premajhne tipkovnice.
Brskati po netu je težko, sploh na tako majhnem ekranu.
Avtonomijo ima večjo od prenosnikov, ampak to ti tako ne pomaga.

12" je najmanjši ekran, s katerim je celo mogoče kaj pametnega narediti. Vse kar je pod tem ... je neuporabno.


Očitno so vsi kupci Asusa EEE PC kreteni ker kupujejo neuporabne zadeve.

ČE se gremo že tako, zame Mac je za frizerke. Tako kot Peugeto 206 CC in Audi TT. :)
Metrosexual in to, v negativnem smislu seveda.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Looooooka ::

najboljs pr teh flame warih je to...da lahko linuxasi nabijate kar hocete...se zmer se procentualno bistveno nic ne spremeni.
Tud bugatti lahko proda vsako leto kksn 0.1% svojga veyronavec...dokler se raja voz v golfih je ta avto se zmer boljsi za uporabnika.
Ceprou...linux je se 20 let od tega da bi bla ta primerjava fer...ker je bl kot kksn lepse prefarban daewoo...ki bi boljse delal kot hladilnik namest da se sili bit avto... =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

BigWhale ::

najboljs pr teh flame warih je to...da lahko linuxasi nabijate kar hocete...se zmer se procentualno bistveno nic ne spremeni.
Tud bugatti lahko proda vsako leto kksn 0.1% svojga veyronavec...dokler se raja voz v golfih je ta avto se zmer boljsi za uporabnika.
Ceprou...linux je se 20 let od tega da bi bla ta primerjava fer...ker je bl kot kksn lepse prefarban daewoo...ki bi boljse delal kot hladilnik namest da se sili bit avto... =)


No, ljudi, ki imajo premalo izkusenj in generalno ne vedo o cem govorijo, ne upostevamo. Poleg tega morajo biti otroci tiho kadar se pogovarjajo odrasli.

Utk ::


Če imaš v mislih user interface od win7, ne ponuja nič kar ne bi ponujal že najbolj minimalističen X window manager. Če pa postaviš win7 vmesnik ob bok kde-ju (4.2 recimo), se lahko naravnost skrije. Da o kde 4.3, ki izide poleti niti ne govorimo (in to da teče na vseh platformah, da je free, tralala...).

Win UI ponuja točno tisto, kar bi moral ponujat linuxov. Dela. 4.2 ne dela, 4.3 še manj, pa tudi vsi starejši se sesujejo bolj pogosto kot windowsov kernel.
Ampak nekoč bo KDE res delal. Seveda da bo...Windowsi bojo tudi brez spywara :) Do takrat pa bolje, da se zavedamo kako je s tem.

Daedalus ::

Win UI ponuja točno tisto, kar bi moral ponujat linuxov. Dela. 4.2 ne dela, 4.3 še manj, pa tudi vsi starejši se sesujejo bolj pogosto kot windowsov kernel.


Ah, naj ugibam. To veš iz izkušenj, seveda?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bluefish ::

heh, pa ravno o KDE 4.2 in 4.3 je bila nekaj časa nazaj novica, da je nek stručko linux skupnosti izjavil, da je zabloda.

Utk ::

Win UI ponuja točno tisto, kar bi moral ponujat linuxov. Dela. 4.2 ne dela, 4.3 še manj, pa tudi vsi starejši se sesujejo bolj pogosto kot windowsov kernel.


Ah, naj ugibam. To veš iz izkušenj, seveda?

Da.

Daedalus ::

Koliko let kilometrine, koliko delovnih postaj za vzdrževat?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Utk ::

Koliko let kilometrine, koliko delovnih postaj za vzdrževat?

Saj nisem hišnik. Ti najprej naštimaj resolucijo tistemu tipu, potem pa govori o zanesljivosti KDE-ja. Jaz sem imel tudi s tem probleme še na vsakem linuxu, z vsakim računalnikom.

BigWhale ::


Win UI ponuja točno tisto, kar bi moral ponujat linuxov. Dela. 4.2 ne dela, 4.3 še manj, pa tudi vsi starejši se sesujejo bolj pogosto kot windowsov kernel.
Ampak nekoč bo KDE res delal. Seveda da bo...Windowsi bojo tudi brez spywara :) Do takrat pa bolje, da se zavedamo kako je s tem.


Meni Win UI ne ponuja pol tega kar mi ponuja KDE UI. Ni navideznih desktopov, ne morem odstranit Maximize knofa za posamezna okna, ne morem dopovedati Netbeansom naj se vedno startajo na sredini drugega monitorja na drugem desktopu. Ne morem dopovedati XChatu naj se vedno starta na cetrtem desktopu in tretjem monitorju. Neuporabno. Ne morem jim dopovedat, da NOCEM ikon na desktopu. Nobene. Ce kliknem na title bar aplikacije se bebava aplikacija maximizira namesto da bi nardila shade/unshade (se zrolala gor v titlebar). Windows Task Baru ne morem dopovedat, da naj se raztegne na tri monitorje, kaj sele da bi mu dopovedal da naj mi v vsakem taskbaru kaze samo tiste aplikacije ki so odprte na trenutnem navideznem desktopu doticnega monitorja.

Kar se pa sesuvanja tice, pa vidim, da KDEja nikoli nisi prav dosti uporabljal, ce bi ga potem ne bi trdil taksnih traparij.

nekikr ::

ABX in BigWhale: res sta smešna, ko hočeta druge ožigosati za fanboye, v bistvu sta pa sama daleč največja. V vsakem postu imata cvetko, kateri se lahko človek samo nasmeji.
Plačujem za Windows licence, prav tako Office. A verjemita, da bi ta denar raje vložil v kaj drugega, če bi imel to možnost. Pa je nimam. Linux distribucije so daaaaaleč od kakšne prave komercialne uporabnosti (saj so bili in še vedno so na voljo prenosniki s predinštaliranim Linux OS, pa se vedno, brez izjeme izkaže, da ljudje tega nočejo). Argument, da bi moral nekoga prepričati (malodane fizično) v uporabo "konkurenčnega" izdelka je pa na ravni osnovnošolca. Ljudje so povedali kaj hočejo: Microsoft in kruha.
Nočem avta, ki je sicer zastonj, a lahko vozi le po makadamskih cestah. Nočem avta, ki je sicer zastonj, a moram avtošoli plačati 20.000€ za to da ga bom znal voziti. Nočem avta, ki je sicer zastonj, a bom moral mesečno odšteti 1000€ za vzdrževanje in servis. Hočem avto (OS), za katerega plačam toliko kot pač stane in ga uporabljam brez problemov. Pa prosim ne mi o tem, da XPji niso dobri, ker so, roko na srce, perfekten OS. Tudi Vista je super, če imaš kolikor toliko zmogljiv računalnik. Na primarnem računalniku imam Visto, super sem zadovoljen z njo, sesula se mi ni niti enkrat pa jo imam nameščeno že več kot pol leta, tudi kakšnega upada hitrosti ni. In razen 4GB rama in HD4890 kartice ta mašina ni nič posebnega (pa tudi 4GB rama ni nič posebnega, ker je ram dandanes najcenejša komponenta...). Slab priokus in večno negativno slavo, si je prislužila s tem, da je imela poporodne krče in premalo driverjev (kar pa je sigurno krivda MS). Takoj ko je bilo to popravljeno, pa je Vista postala čisto spodoben OS, ki deluje super a ga splošna raja ne mara, ker je slišala da je kolega rekel da mu je soseda pravila da nečak v prvem kolenu po stričevi strani ni našel gonilnikov za 5 let staro zvočno kartico.

No, kot sem že napisal: Linux distribucije na desktop/notebook/netbook segmentu 1,5% (tam nekje, ne?), Windows ~91%. Linuxaši pravijo: "World domination proceeding as planned". Samo ob tem strmem naraščanju uporabnikov se bojim, da bo temperatura vesolja prej dosegla absolutno ničlo, kot pa Linux distribucije delež 5% ;)

Pa še to: Če bi MS izpuhtel in bi uporabljali samo še Linux, potem bi imeli enako število virusov, spywarea...te stvari niso neposredno posledica slabega OS (relativno), ampak predvsem razširjenosti le-tega. Komu se pa da pisati zlobno kodo za neko Linux distribucijo, ki jo uporablja 0,0002% ljudi na svetu?

Utk ::


Kar se pa sesuvanja tice, pa vidim, da KDEja nikoli nisi prav dosti uporabljal, ce bi ga potem ne bi trdil taksnih traparij.

Torvalds tudi nima pojma, a.

ABX ::

Debata je o netbookih, ne jit off-topic.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

dzinks63 ::

Če bodo netbooki imeli omembe vreden tržni delež, se ne bat, da Microsoft na nek nečin nebi zapolnil to vrzel. Ali bo to kakšna okleščena različica Windowsa 7 ali kakšne nove verzije Windowsov CE ali pa čisto nekaj novega, pač prilagojeno za netbooke. Microsoft je sposoben naredit karkoli, tako da brez panike, da bi morali nevem kaj vse uporabljti.

Je pa resda tale tržna niša netbookov idealna za promocijo Linuxa. Tole bi morali zagrabiti z obema rokama in ga doterati do potankosti, ter vanj vključiti vse kar se pač pri tem rabi. Še dodatno bi ga morali izpiliti z všečnim izgledom, uporabnostjo in bi jim bil uspeh zagotovljen. Če bi se dostojno in dovolj množično uveljavili na trgu netbookov, bi imeli dobro osnovo, da se potem bolj množično razširijo na domače PC-je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

ABX ::

tako nekako
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kriko1 ::

Win UI ponuja točno tisto, kar bi moral ponujat linuxov. Dela. 4.2 ne dela, 4.3 še manj, pa tudi vsi starejši se sesujejo bolj pogosto kot windowsov kernel.


Ah, naj ugibam. To veš iz izkušenj, seveda?

Da.


Moje izkušnje pa od 4.2 (še preden je izšla) pravijo da je kde zelo stabilen - pa ga uporabljam vsakodnevno.
http://aseigo.blogspot.com/2009/04/plas...

PrimozR ::

Nočem avta, ki je sicer zastonj, a lahko vozi le po makadamskih cestah. Nočem avta, ki je sicer zastonj, a moram avtošoli plačati 20.000€ za to da ga bom znal voziti. Nočem avta, ki je sicer zastonj, a bom moral mesečno odšteti 1000€ za vzdrževanje in servis. Hočem avto (OS), za katerega plačam toliko kot pač stane in ga uporabljam brez problemov. Pa prosim ne mi o tem, da XPji niso dobri, ker so, roko na srce, perfekten OS.


There is no perfection. Kot drugo pa, vem (ja, vem ;) kaj hočeš povedat, ampak, nočeš zastonj avta, ki ga boš servisiral? Vsak avto je treba servisirati :P I'll take the free one.

heh, pa ravno o KDE 4.2 in 4.3 je bila nekaj časa nazaj novica, da je nek stručko linux skupnosti izjavil, da je zabloda.


linus Torwalds, the creator of Linux, trditev je veljala za KDE 4.0, ni pa rekel to za celoten KDE 4.x ampak samo za KDE 4.0 (takrat). 4.1 je bil ravno napovedan in je prihranil sodbo na izid.

BigWhale ::

ABX in BigWhale: res sta smešna, ko hočeta druge ožigosati za fanboye, v bistvu sta pa sama daleč največja. V vsakem postu imata cvetko, kateri se lahko človek samo nasmeji.


Hocem citat kjer druge zigosam za fanboye. Al to, al pa sam napisi, da ne razumes stvari, ki jih preberes in si samo na pol kompetenten za sodelovanje v debati.


Plačujem za Windows licence, prav tako Office.

Tudi jaz za tisto prvo.

A verjemita, da bi ta denar raje vložil v kaj drugega, če bi imel to možnost. Pa je nimam. Linux distribucije so daaaaaleč od kakšne prave komercialne uporabnosti (saj so bili in še vedno so na voljo prenosniki s predinštaliranim Linux OS, pa se vedno, brez izjeme izkaže, da ljudje tega nočejo).


Kaj pa poreces na tiste, ki stvari dejansko uporabljajo v komercialne namene?

Argument, da bi moral nekoga prepričati (malodane fizično) v uporabo "konkurenčnega" izdelka je pa na ravni osnovnošolca. Ljudje so povedali kaj hočejo: Microsoft in kruha.


Ne, ne, ne. Se enkrat preberi moj prvi odstavek. Mene, MENE, bi radi tukaj eni malinovci prepricali, da sistem katerega jaz uporabljam ni dovolj dober za njih. Verjetno res ni. Se vec! Prepricujejo me, da sistem ni za nikogar dovolj dober. Potem me prepricujejo, da je njihov sistem boljsi.

Najbolj zalostno je pa to, da jih vecina teh, mojega sistema se dobro ni povohala. Jaz pa njihov sistem uporabljam, servisiram in razvijam zanj ze od kar njihov sistem obstaja.

Pa še to: Če bi MS izpuhtel in bi uporabljali samo še Linux, potem bi imeli enako število virusov, spywarea...te stvari niso neposredno posledica slabega OS (relativno), ampak predvsem razširjenosti le-tega. Komu se pa da pisati zlobno kodo za neko Linux distribucijo, ki jo uporablja 0,0002% ljudi na svetu?


A to ti je kaka mamca na trznci povedala? Al si pr mesarju slisal? Jaz virusov in spyware-a nisem niti nikjer omenjal. Tudi, ce bi imel Linux 100% trzni delez, bi bilo virusov in podobnega sranja za Linux precej manj. Sistem je enostavno drugace narejen. A ne razumes tega?

BigWhale ::


Kar se pa sesuvanja tice, pa vidim, da KDEja nikoli nisi prav dosti uporabljal, ce bi ga potem ne bi trdil taksnih traparij.

Torvalds tudi nima pojma, a.


Ves kaj je glavni problem? Glavni problem je to, da si k ena stara mama na trznci al pa k una soseda k skoz na oknu visi in z enim usesom poslusa kaj se na cesti dogaja. Pol pa na pol slisi in koj k telefonu leti pa poklice sosedo iz petga stuka, k ne slis do ceste pa ji pove kaj je slisala, problem je v tem, da je napol slisala.

Ce ne bi sedel na usesih in bi dejansko poslusal kaj ljudje okrog tebe govorijo potem bi tudi vedel kaj je Linus rekel o KDE.

Zdej pa hitr v kot na koruzo klecat, pol pa se enkrat domaco nalogo narest!

fiore ::

nekikr:
No, kot sem že napisal: Linux distribucije na desktop/notebook/netbook segmentu 1,5% (tam nekje, ne?), Windows ~91%. Linuxaši pravijo: "World domination proceeding as planned". Samo ob tem strmem naraščanju uporabnikov se bojim, da bo temperatura vesolja prej dosegla absolutno ničlo, kot pa Linux distribucije delež 5% ;)


Pa se ti ne zdi čudno, da kljub temu da je Vista kolikor toliko backwards-compatible, da se pravzaprav ne da kupiti več računalnika brez Viste, da ima za sabo podjetje ki ima 91% tržni delež (citiram tvoje številke), jim v dveh letih kljub piratskim različicam na voljo ni uspelo Viste pognati preko 17% tržnega deleža? Misliš da je problem v Visti? Ne. Problem kot sem že v enem od prejšnjih postov napisal, je v uporabnikih. Večini uporabnikov dol visi, kakšno jedro imajo, računalniki jih ne zanimajo, še najmanj pa se jim da ubadat s spremembami. MS se je Linuxu smejal ker se ni prijel, potem pa so na lastni koži spoznali kako težko je LASTEN operacijski sistem zamenjati z drugim. Z win7 se bo zgodba ponovila.

Ne se torej izgovarjat da Linux ni dober, ker ni razširjen. Problem je v temu da uporabniki ne želijo sprememb. Nobenih.

paljer ::

Kaj manjka Linuxu:
-spodobna pisarna
-zabava (Direct X)
-številni namenski programi
in dokler tega na Linuxu ni, je za 98% uporabnikov neuporaben sistem. Pa če še 100 krat to temo obrnemo.

fiore ::

Kaj manjka Linuxu:
-spodobna pisarna
-zabava (Direct X)
-številni namenski programi
in dokler tega na Linuxu ni, je za 98% uporabnikov neuporaben sistem. Pa če še 100 krat to temo obrnemo.

Glej glej, si že začel razmišljat v pravo smer. Stvari, ki si jih naštel ne manjkajo Linuxu, ampak manjkajo uporabnikom, ki so na winse navajeni. Pa če še 100 krat tole okoli obrnemo...

Pyr0Beast ::

Kar mu manjka je dobro spisan gonilnik za starejše monitorje ter nekaj popravkov, da se ne rabiš sprehajati po konzoli vedno.

Pravtako bi bil lahko čas zagona boljši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fiore ::

Kar mu manjka je dobro spisan gonilnik za starejše monitorje ter nekaj popravkov, da se ne rabiš sprehajati po konzoli vedno.

Končno en pameten argument :-)


Pravtako bi bil lahko čas zagona boljši.

Si že poskusil ta nov ubuntu?


Moblin za netbooke pa v bootanju dobesedno pomete z ostalimi:

darksamurai ::

Kaj manjka Linuxu:
-spodobna pisarna
-zabava (Direct X)
-številni namenski programi
in dokler tega na Linuxu ni, je za 98% uporabnikov neuporaben sistem. Pa če še 100 krat to temo obrnemo.


- kaj je narobe z open office? ne samo za 98%, pač pa za 99% uporabnikov je open office še preveč dober. So detajli, ki jih OO nima in so detajli, ki pa jih MS office nima...
- kaj pa je narobe z OpenGL? oky ja... več je dela s programiranjem... ne bi o detajlih... za direct x stoji korporacija, ki na veliko izkorišča monopol in ima veliko $$$. Si pozabil, da profesionalni programi: Maya, 3DS Max, Catia, Cinema 4D, Solidworks,... večinoma uporabljajo OpenGL? Zanimivo ne? :))

Problematični so uporabniki in podjetja, ki pišejo namenske programe.
Linux potrebuje samo nek zagon, kot so driverji in nekaj profi programov.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Zaradi odličnega sodelovanja Viste in OGLa gredo CAD modelirniki na DirectX AFAIK.

roli ::

In ponovno je tu flamewar! Lepo!

@BigWhale: Kljub temu, da se marsikje ne strinjam s tvojimi trditvami so nekatere pravilne. Se strinjam, da marsikdo ni preizkusil linuxa in potem govori kako zanič/dober le ta je. Prav tako se strinjam,d a je odločitev uporabnika kater sistem bo uporabljal.

Torej eden izmed moje žlahte je imel na svojem eeeju nameščen tisti asusov linux, potem windows, ki so s časom začeli srati na veliko (zakon je trajal kar 5 minut), sedaj pa ima ubuntu in je zadovoljen. Ker različica ubuntuja za netbooke je precej dobro narejena v primerjavi z desktop verzijami (ki sem jih preizkusil) - verjetno, ker ima manjši krog HW opreme.

Strinjam se da je potrebno odprto kodo postopno širiti - najbrž se vsi zavedamo, da to ne bo takoj. Morda bi lahko začeli z Firefoxom (ki je precej dobro prilezel), pa potem postopno Open Office, pa morda kak drug programček, potem pa enkrat cel sistem. Če smo čisto realno odkriti kak linux za domačega uporabnika še vedno ni najbolj primeren (govorimo o tistem malenkost bolj naprednem, ki že zna namestit kak gonilnik, pa kak program - trenutno v windows). Ker tak človek je navajen neke procedure klikov in ga j*** po konzoli zmede. Konzola je sicer priročno orodje vendar bi nekateri vseeno raje imeli GUI. In, če mi sedaj nekdo reče, da se lahko vse zrihta brez konzole ga bom obtožil da laže. Če imaš srečo s HWjem, če gonilniki za grafiko ne sesujejo X strežnika, če je tisti program, ki ga rabiš v kakem od repojev... potem greš lahko mimo brez konzole. Samo večinoma nažalost ni tako. Potrebno je zagnati konzolo (ki je včasih prijetna zadeva) in to je dejstvo. Linux je trenutno decentraliziran in razdrobljen - kar je minus saj nima enotnega sistema paketkov (eni bi imeli najraje source, eni .rpm, eni bi uporabljali packet managerje...). Torej za nekega janeza kranjskega (ki zna inštalirat programe na windows, zna posodobiti sistem ampak ga linux ne zanima) bo potrebno stvar malenkost poenotiti, dodati možnost izbire GUI načina namesto konzole, smotane proizvajalce HWja spomniti, da linux obstaja ter nato janezu pokazati da je sistem lahko tudi za njega prijeten za uporabo. Ko imaš enkrat take janeze pa lahko greš nižje na tiste, ki rabijo samo internet pa kak mail. Seveda je potrebno tega janeza lepo ter počasi pripravit, da preizkusi linux - mu pokažeš luštkan vmesnik, mu daš enostavna navodila za uporabo... ter počakati, da bo sam naredil tisti osnovni korak, ko ga bo stvar začela zanimati. To povem iz mojih osebnih izkušenj. Ko sem se srečal z linuxom sem bil star morda kake 12 let in sem ga preizkusil predvsem za to ker me je stvar zanimala. Sicer mi takrat ni bila jasna in sem šel lepo nazaj na windows ampak kasneje sem ponovno šel na linux in tam ostal kake tri leta dokler me ni preprost problem glupih fontov ter gonilnikov za grafiko odvrnil od njega. To so čisto taki problemi, ki morda nekomu ne pomenijo dosti ampak, če niti fontov ne morem na eni distribuciji dobiti takih kot sem jih bil vajen iz druge je sistem resno potreben centralizacije. Torej kot že govorim - če bo 10 ljudi vleklo v 10 smeri se ne bo zgodilo nič. Če 10 ljudi začne vleči v 3 smeri pa bo stvar precej boljša.

Moja odločitev je bila izbira Mac OS (ki je v primerjavi z linux in windows čisto drug svet) ampak trenutno mi je všeč, ko bo prišlo nekaj boljšega grem pa drugam. Poudariti je treba svobodo izbire. Ker flamewari kdo ima večjega v vsaki novici ne pomagajo čisto nič. Sam sem sicer lahko dokaj nepristranski do tega saj imam izkušnje z vsemi sistemi. Prosim pa vsakega tukaj naj si vzame čas pa preizkusite linux za kak teden, pa tiste z linux, da preizkusite windows, pa oboji pošnjofajte še mac os (ali kak hackintosh ali kak virtualni računalnik ali pa preprosto v trgovini malo preizkusite). Po tem, ko boste imeli izkušnje z obeh boste vsaj malo bolj objektivni do teme OSov.

Torej ta post morda ni najbolj povezan samo glede na to da se odpravljam v posteljo naj bo.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Pyr0Beast ::

Končno en pameten argument :-)
Ko sem prvič prešel na linux je bilo občutje: OMFG, kaj sem počel teh zadnjih nekaj let na Win okolju :)
Sicer me je 60Hz sčasoma odvrnilo od veselja, ampak zadeva je bila super za tiste čase.

Si že poskusil ta nov ubuntu?
Trenutno Ibixa testiram, obnese se super vendar je napram light-weight winXp še vedno dokaj okoren.

Moblin za netbooke pa v bootanju dobesedno pomete z ostalimi:
Will test ! :)

- kaj je narobe z open office? ne samo za 98%, pač pa za 99% uporabnikov je open office še preveč dober. So detajli, ki jih OO nima in so detajli, ki pa jih MS office nima...
Prav nič ! V tem je problem. Tudi sam sem se nekaj časa branil Oo kot hudič križa (1.4), potem pa na njem (2.0)napisal seminarsko in ga vzljubil. Ok, registracijsko okno je še vedno bedno ...

Pač sem prelen da bi vsakič ob vsaki namestitvi OXP vpisoval serijsko številko ter se tepel za dostop do teksta z 'pametnim pomočnikom'. :)

Mati, katera potrebuje le dostop do interneta ter pošte se je na zadeve privadila instantno, enkrat pokažeš in to je to. Nobenega branjenja uff, Linux, fujjjj ...

Fotr pa ne ni govora. Tista ikona mora biti točno tam bla bla bla ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Cold boot čas za prenosnike ni pomemben.
Vedno se uporablja Sleep in Hibernate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Resno?
Hiberniram ga nikoli. Ali je S3 ali pa off.

v tistem času ko se de-hibernira pričakujem, da je sistem že naložen :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Kaj čez noč ga imaš na sleep?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Stane me pol evra letno, BP si to lahko privoščim :D

Ugasnjenega večinoma, razen če se dela na kakšnem projektu katerega se mi ne da zapirati.

Boot time je okoli minute, v tem času pa lahko zrinem stvari iz mize ter se pripravim na delo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Zakaj pa ne 15 sec. kot ti omogoča Hibernate?

Poleg tega Hibernate se lahko sproži sam ko si dovolj ur v Sleep, tako da zvečer ti ga ne rabi ugašat.

Moj mislim da pride tudi do 30 dni uptime.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Pyr0Beast ::

Zato ker imam za to S3 ki traja 5s >:D
Sprožim ga pa ene 10x ali še več na dan, kadarkoli vem da bom šel za več kot par minut stran.

Hiberniranja ne maram, traja predolgo če imaš veliko rama. Poleg tega ti lepo papca disk :)

30 dni uptima je lepo, server ima 20, router 53 :)

Sam se ne sekiram toliko za tistih nekaj več sekund, čeprav je bolje da jih je čim manj :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Jaz ne sprožim nič, če se spomni ga pokrijem da Sleep prime, če ne gre sam malo kasneje. Ko popolnoma pozabim na njega pa itak gre v Hibernate.

30 dni je od oka, glede na to da je 70% časa v Sleep in Hibernate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

No, jaz ne naprezam pokrova in uporabljam knof za sleep :)

Velike razlike med S3 in S5 ni, kar se HW tiče, edino kar je večja je v S3 poraba za kakšen watt ali dva. Disk se v obeh primerih ugasne in prižge.

če bi se mi dalo seveda v hibernate, pa imam raje na sveže naložen sistem :)

Sicer je pa vse stvar uporabnikove preference.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lawler_ ::

Kaj manjka Linuxu:
-spodobna pisarna
-zabava (Direct X)
-številni namenski programi
in dokler tega na Linuxu ni, je za 98% uporabnikov neuporaben sistem. Pa če še 100 krat to temo obrnemo.


Pa user friendliness!

Lawler_ ::

In ponovno je tu flamewar! Lepo!

@BigWhale: Kljub temu, da se marsikje ne strinjam s tvojimi trditvami so nekatere pravilne. Se strinjam, da marsikdo ni preizkusil linuxa in potem govori kako zanič/dober le ta je. Prav tako se strinjam,d a je odločitev uporabnika kater sistem bo uporabljal.

Torej eden izmed moje žlahte je imel na svojem eeeju nameščen tisti asusov linux, potem windows, ki so s časom začeli srati na veliko (zakon je trajal kar 5 minut), sedaj pa ima ubuntu in je zadovoljen. Ker različica ubuntuja za netbooke je precej dobro narejena v primerjavi z desktop verzijami (ki sem jih preizkusil) - verjetno, ker ima manjši krog HW opreme.

Strinjam se da je potrebno odprto kodo postopno širiti - najbrž se vsi zavedamo, da to ne bo takoj. Morda bi lahko začeli z Firefoxom (ki je precej dobro prilezel), pa potem postopno Open Office, pa morda kak drug programček, potem pa enkrat cel sistem. Če smo čisto realno odkriti kak linux za domačega uporabnika še vedno ni najbolj primeren (govorimo o tistem malenkost bolj naprednem, ki že zna namestit kak gonilnik, pa kak program - trenutno v windows). Ker tak človek je navajen neke procedure klikov in ga j*** po konzoli zmede. Konzola je sicer priročno orodje vendar bi nekateri vseeno raje imeli GUI. In, če mi sedaj nekdo reče, da se lahko vse zrihta brez konzole ga bom obtožil da laže. Če imaš srečo s HWjem, če gonilniki za grafiko ne sesujejo X strežnika, če je tisti program, ki ga rabiš v kakem od repojev... potem greš lahko mimo brez konzole. Samo večinoma nažalost ni tako. Potrebno je zagnati konzolo (ki je včasih prijetna zadeva) in to je dejstvo. Linux je trenutno decentraliziran in razdrobljen - kar je minus saj nima enotnega sistema paketkov (eni bi imeli najraje source, eni .rpm, eni bi uporabljali packet managerje...). Torej za nekega janeza kranjskega (ki zna inštalirat programe na windows, zna posodobiti sistem ampak ga linux ne zanima) bo potrebno stvar malenkost poenotiti, dodati možnost izbire GUI načina namesto konzole, smotane proizvajalce HWja spomniti, da linux obstaja ter nato janezu pokazati da je sistem lahko tudi za njega prijeten za uporabo. Ko imaš enkrat take janeze pa lahko greš nižje na tiste, ki rabijo samo internet pa kak mail. Seveda je potrebno tega janeza lepo ter počasi pripravit, da preizkusi linux - mu pokažeš luštkan vmesnik, mu daš enostavna navodila za uporabo... ter počakati, da bo sam naredil tisti osnovni korak, ko ga bo stvar začela zanimati. To povem iz mojih osebnih izkušenj. Ko sem se srečal z linuxom sem bil star morda kake 12 let in sem ga preizkusil predvsem za to ker me je stvar zanimala. Sicer mi takrat ni bila jasna in sem šel lepo nazaj na windows ampak kasneje sem ponovno šel na linux in tam ostal kake tri leta dokler me ni preprost problem glupih fontov ter gonilnikov za grafiko odvrnil od njega. To so čisto taki problemi, ki morda nekomu ne pomenijo dosti ampak, če niti fontov ne morem na eni distribuciji dobiti takih kot sem jih bil vajen iz druge je sistem resno potreben centralizacije. Torej kot že govorim - če bo 10 ljudi vleklo v 10 smeri se ne bo zgodilo nič. Če 10 ljudi začne vleči v 3 smeri pa bo stvar precej boljša.

Moja odločitev je bila izbira Mac OS (ki je v primerjavi z linux in windows čisto drug svet) ampak trenutno mi je všeč, ko bo prišlo nekaj boljšega grem pa drugam. Poudariti je treba svobodo izbire. Ker flamewari kdo ima večjega v vsaki novici ne pomagajo čisto nič. Sam sem sicer lahko dokaj nepristranski do tega saj imam izkušnje z vsemi sistemi. Prosim pa vsakega tukaj naj si vzame čas pa preizkusite linux za kak teden, pa tiste z linux, da preizkusite windows, pa oboji pošnjofajte še mac os (ali kak hackintosh ali kak virtualni računalnik ali pa preprosto v trgovini malo preizkusite). Po tem, ko boste imeli izkušnje z obeh boste vsaj malo bolj objektivni do teme OSov.

Torej ta post morda ni najbolj povezan samo glede na to da se odpravljam v posteljo naj bo.


S tem se čist strinjam.

BigWhale ::

Kar mu manjka je dobro spisan gonilnik za starejše monitorje ter nekaj popravkov, da se ne rabiš sprehajati po konzoli vedno.

Pravtako bi bil lahko čas zagona boljši.


Kar se monitorjev tice ze kakih 10 let ni tezav z njimi. Casi rocnega spreminjanja modeline vrstic so minili.

Cas zagona je pa bolj ali manj nepomemben, racunalnik restartas enkrat na tri mesce.

BigWhale ::

Strinjam se da je potrebno odprto kodo postopno širiti - najbrž se vsi zavedamo, da to ne bo takoj. Morda bi lahko začeli z Firefoxom (ki je precej dobro prilezel), pa potem postopno Open Office, pa morda kak drug programček, potem pa enkrat cel sistem.


Jaz se v bistvu sploh ne strinjam, da bi open software bilo kaj treba siriti. Ce ti je vsec, ga uporabljal, da bi ga pa nekomu tlacil nekam na vse pretege je pa brez veze. Se pa splaca uporabljati to kar dela. V mojem primeru dela bolje open software. Narobe je to, da me ljudje, ki ga ne poznajo prepricujejo, da ne deluje bolje. Eni mi celo ocitajo, da se lazem, da mi v bistvu ne dela vse tako kot treba.


Ker tak človek je navajen neke procedure klikov in ga j*** po konzoli zmede. Konzola je sicer priročno orodje vendar bi nekateri vseeno raje imeli GUI. In, če mi sedaj nekdo reče, da se lahko vse zrihta brez konzole ga bom obtožil da laže.


Hec je v tem, da so 15 let nazaj VSI delali v konzoli, pa se nihce ni pritozeval. Konzola je bila tisto kar je delalo, ceprav je bila ta konzola command.com. :) No, cas se vsekakor spreminja. Jaz nikomur ne pravim, da bi pa moral nekaj poceti v konzoli.

Če imaš srečo s HWjem, če gonilniki za grafiko ne sesujejo X strežnika, če je tisti program, ki ga rabiš v kakem od repojev...


To se dandanes skoraj ne dogaja. V repozitorijih je 95% vseh stvari kar slehernik uporablja. Gonilniki pa enostavno delujejo.

Linux je trenutno decentraliziran in razdrobljen - kar je minus saj nima enotnega sistema paketkov (eni bi imeli najraje source, eni .rpm, eni bi uporabljali packet managerje...).


To je hkrati tudi prednost. Stvar je dovolj centralizirana, da ne povzroca tezav. Ubuntu, Fedora, Suse, Debian, Mandriva. Nekaj najvecjih. Vsak zase so dovolj centralizirani. Ce pa vsi skupaj niso centralizirani, pa ni nic narobe. Na Windows ni NIC centralizirano. Za vsak jebeni program moras googlat, ga downloadat, razpakirat in potem instalirat.

Ljudje se linuxa predvsem bojijo zato ker je drugacen.

Lawler_ ::

Dej dost teh vojn, ker je brezveze.

techfreak :) ::

Če imaš netbooka z VGA/DVI izhodom si z Linuxom ne moreš preveč pomagati. Še nisem videl Linux distribucije, ki bi po defaultu podpirala plug & play za dodatni monitor.

Oz. še nisem videl programa oz. karkoli, kar bi mi omogočalo plug & play priključitev zunanjega monitorja.

Mac OS/Windows mi ob priklopu zunanjega zaslona lepo nastavita resolucijo monitorja in že lahko delam, kar želim. Če priklopim TV se tudi prilagodi na njegovo resolucijo takoj ob priklopu.

Na Linuxu pa je težko spraviti do delovanja dodatnega zaslona celo preko konzole.

G2 ::

imam netbooka asus EEE 1000 in gor tece ubuntu linux jaunty beta... ko priklopim zunanji monitor ga prepozna in lahko delam brez da bi karkoli stelal.
LP
G2

BigWhale ::

Ziher si se zlagal. :>

bluefish ::

kaj pa je narobe z OpenGL? oky ja... več je dela s programiranjem... ne bi o detajlih... za direct x stoji korporacija, ki na veliko izkorišča monopol in ima veliko $$$. Si pozabil, da profesionalni programi: Maya, 3DS Max, Catia, Cinema 4D, Solidworks,... večinoma uporabljajo OpenGL? Zanimivo ne?
In koliko teh programov si že videl delovati native na linuxu?

G2 ::

Lol :D

Me ne zanima kaj si drugi mislijo. Men zadeva spila tak, da sem jaz happy. Za druge se mi pa gladko j***. :)
LP
G2

l0g1t3ch ::

Mnogim nam tud winsi špilajo tako kot je treba ;)
Glavni razlog, da sem primarno na winsih je to da na win sistemu dela več strojne opreme, programja in pa še kaka malenkost.

Itak pa uporabljam programe in ne samega OS tako, da mi je pomebno samo to da OS podpira ves moj hardware in poganja vse moje programe.
Edina stvar k sm jo nastavlju v win XP, vista, kubuntu 7.1 in 8.1 je bilo pomoje ozadje :D ( in v linuxu še resolucijo zaslona po enih config fajlih :S ) tako, da niti ne razumem folka kaj si dajo tolk opravka z OS-i
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri windows naložiti na netbook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5611148 (10105) toblak
»

android na netbook ?

Oddelek: Operacijski sistemi
71354 (1130) RejZoR
»

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10027393 (25155) JayKay
»

Izšla razvojna različica LiveAndroida za PC-je

Oddelek: Novice / Android
185186 (3834) jype
»

Acer za netbooke ne bo uporabil Androida (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14410548 (7954) PrimozR

Več podobnih tem