» »

E-mail naslovi na black listi

E-mail naslovi na black listi

Rokomah ::

Po naključju sem ugotovil, da so moji e-mail naslovi, ki jih uporabljam v poslovne namene, na "black listi" in posledično naslovniki prejmejo moje maile kot junk mail (nezaželena pošta). Pojma nimam zakaj se je to zgodilo, očitno pa traja že nekaj časa.
Zanima me, kakšen je postopek, da svoje maile spravim iz black liste?
Največ je uporabnikov, ki prebira pošto preko Outlooka 2007, torej Microsoft Black Lista?

Hvala

ABX ::

Verjetno mail server ne spoštuje vseh varnostnih predpisov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Šimpanz ::

Smo imeli tak problem v naši firmi. Na enem od naših računalnikov je bil nameščen program, ki je ven pošiljal nekaj desettisoč emailov na dan. Zato so nas uvrstili na black listo.
Najprej preglej vse računalnike z enim od spyboot in antivisrusnih programov. Potem greš na internetno stran ki je navedena v emailu in se odlistaš.
To je to.

Rokomah ::

Smo imeli tak problem v naši firmi. Na enem od naših računalnikov je bil nameščen program, ki je ven pošiljal nekaj desettisoč emailov na dan. Zato so nas uvrstili na black listo.
Najprej preglej vse računalnike z enim od spyboot in antivisrusnih programov. Potem greš na internetno stran ki je navedena v emailu in se odlistaš.
To je to.



...na katero internetno stran, ki je navedena NA KATEREM emailu???

jamiroq ::

> Po naključju sem ugotovil, da so moji e-mail naslovi, ki jih uporabljam v poslovne namene, na "black listi" in posledično naslovniki prejmejo moje maile kot junk mail (nezaželena pošta). Pojma nimam zakaj se je to zgodilo, očitno pa traja že nekaj časa.

e-mail naslovov se ne blacklista; blacklista se postne streznike oz. ip naslove, naceloma. guglaj blacklist checker in v enem od milijon zadetkov preveri svojo domeno.

maile ti lahko tudi sam outlook tlaci v spam, glede na to kako zgleda poslan mail - kaksen fancy html podpis ali kaj podobno nepotrebnega. google bo verjetno nasel pogoje pod katerimi outlook oznaci sporocilo kot spam.

posto ti lahko sfiltrira tudi kaksen anti-spam filter, ki stoji med mail serverjem in internetom, recimo. kako ima ta nastavljena pravila pa bos imho tezko ugotovil...

zadnje kar mi zaenkrat pade na pamet je, da nekdo tvojih mailov enostavno ne mara in jih je oznacil kot spam, outlook pa jih nato veselo tlaci v spam folder :P.

Šimpanz ::

Mi smo ugotovili da smo na blacklisti tako da smo začeli na poslane emaile dobivati odgovore poštnih strežnikov prejemnikov v katerih nas obveščajo da email ni dostavljen ker je naš IP na black listi xxxxx (email black liste). Prvič smo šli na to stran (ne spomni se točnega naslova) in se odlistali, vendar smo bili čez nekaj ur spet nazaj. Potem smo šli pregledat vse računalnike z spybootom in na enem našli program, ki je pošiljal spam, zaradi česar so nas uvrstili na black listo. Ko smo ga odstranili in se odlistali se težave niso več pojavile.

Rokomah ::

Katera stran je to, ko se izbrišeš iz spam liste????
Kje to stran najdem???
To me zanima?

Hvala

Šimpanz ::

Nas so uvrstili na tole stran http://www.spamhaus.org/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6011756 (10594) c3p0
»

Dobičkonosen LinkedIn kupuje SlideShare

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
186614 (5576) Iatromantis
»

Newsletter

Oddelek: Omrežja in internet
212774 (2589) c3p0
»

Filtriranje spama čez blackliste (RBL), (spamcop, sorbs, ...)

Oddelek: Omrežja in internet
61924 (1752) Bakunin
»

SiOL in relaying mail to ... now allowed

Oddelek: Omrežja in internet
121580 (1256) enough98

Več podobnih tem