» »

obratomer

obratomer

pr2501 ::

A je že gdo popravljal obratomer motornega kolesa?

Kakšen signal je ponavadi na vhodu?
konec

Azrael ::

Kakšen obratomer Od BT50? Od motocikla, ki ima akumulator?

Podrobnosti manjkajo.
Nekoč je bil Slo-tech.

pr2501 ::

Od ene Yamahe.
konec

T0RN4D0 ::

Si povedu tolk ko prej. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

vatts ::

Mene bolj zanima kako narest obratomer, pa da bi bil natančen. me pa zanimajo 900 - 2000 obratu in 2000-4000 obratu.

Azrael ::

@pr2501 in vatts

Kristalna krogla je v remontu, ugibanje pa ne pelje nikamor.

Če hočeta konstruktivne odgovore, morata NUJNO! navesti bistveno več informacij kaj sploh hočeta in za kam to rabita. Izvedb in predvsem principov delovanja obratomerov obstaja malo morje in ni vsaka izvedba uporabna ali smiselna za vse možne aplikacije.

Zato brez nujno potrebnih informacij, odgovora ne bo, saj ga ni možno podati.
Nekoč je bil Slo-tech.

vatts ::

Mene bolj zanima kako narest obratomer, pa da bi bil natančen. me pa zanimajo 900 - 2000 obratu in 2000-4000 obratu.


popravek, 800-1500 in 5000-15000


Da bi izmeril obrate (brez plina in z) na motorki ker naj nebi bili preveliki, saj se drugače ne maže prav.

Azrael ::

To rabiš za nastavitev vplinjača?
Nekoč je bil Slo-tech.

T0RN4D0 ::

Haha jst bi tud mel obratomer na motorki. Pa na kosilnci da mi lih prav travo zmulči =))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pr2501 ::

kako naj vem? a naj se priključim z osciloskop na konektor od motorja?
En tip naj bi mi prinesel ta obratomer in jaz naj bi ga probal popravit.
kako naj ga popravljam , če nevem kaj naj mu pripeljem na vhod?
konec

vatts ::

@azrael, tocno. ker se zmeri hocem obrate, ne pa zarjavele verige in ponucanega meča :)

Azrael ::

@pr2501

Skrivaš podatke, kot bi bili vojna tajna, ampak če ima motocikel akumulator in obratomer 3 priključke, sta 2 napajanje (+ in - pol), tretji pa impulzi. Za test mu dovedi izmenično napetost 4-12V preko diode (50Hz) ali mostiča (100Hz) na ta vhod in maso, + pol gre na vhod za impulze.

Če ima motocikel izmenično napetost (nima akumulatorja), potem obratomer tudi dela na izmenično napetost (samo 2 priključka) in ga enostavno priklopi na izmenično napetost, tako, kot je napetost žarnic na tem motociklu.

@vatts

Obratomeri te sorte pogosto (ne vedno) jemljejo impulze s stikala za izklop motorke (1 imulz na vrtljaj. Poskusi, mogoče bo šlo z avtomobilskim obratomerom za bencinski motor, če mu pripelješ ustrezno napajanje, maso obratomera in motorke spojiš in na vhod za impulze priklopiš kontakt s stikala (preko kondenzatorja 0.1uF 250V, če le ta ni vgrajen v obratomeru!). Res pa boš moral obratomer nastaviti na novo.

Če tako ne gre imaš bolj komplicirano varianto, da induktivno "bereš" impulze z vžigalnega kabla svečke.
Nekoč je bil Slo-tech.

vatts ::

@azrael hvala, bom poskusil oboje

vatts ::

Haha jst bi tud mel obratomer na motorki. Pa na kosilnci da mi lih prav travo zmulči =))

sj to nebi blo za vedno, ker je ze motorka 6kilska, sam za nastavitev pa bi blo kul, ja :)

pr2501 ::

če ima motocikel akumulator in obratomer 3 priključke, sta 2 napajanje (+ in - pol), tretji pa impulzi. Za test mu dovedi izmenično napetost 4-12V preko diode (50Hz) ali mostiča (100Hz) na ta vhod in maso, + pol gre na vhod za impulze."

1.Moram preveriti če ima tri žice. Najti + in maso.
2.In pol pripeljati na vhod za inpulze
napetost iz transformatorja preko dijode da mi blokira drugo polperiodo.

?
konec

pr2501 ::

sem pozabil napisati, da moram priključizi maso.

Ampak ali se bo obratomer sploh kaj premaknil. če ima doseg do 10000 obratov(pulzov) na minuto?
konec

Azrael ::

Koliko mora kazati obratomer pri 50 ali 100Hz boš izračunal iz podatka koliko isker rabi motor motocikla za en obrat motorne gredi.

- če ima en cilinder ima ali 0.5 ali bolj pogosto 1 iskro na obrat
- če ima 2 cilindra ima 1 iskro na obrat
- če ima 4, rabi 2 iskri na obrat.

Če je dvotakten. kjer ima vsak cilinder svoj ločen vžigamlni sistem ima 1 iskro na 1 vrtljaj motorne gredi.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

led obratomer + prikazovalnik prestave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
455849 (4264) DimmniBurek
»

obratomer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82481 (2026) serdzodj
»

avto obrati

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51135 (978) Azrael
»

Prikazovalnik prestave na motorju(125ccm)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263833 (3075) madboy

Več podobnih tem