» »

Imam tak pa tak računalnik kater Napajalnik mi priporočate ??!!!

Imam tak pa tak računalnik kater Napajalnik mi priporočate ??!!!

ZuPk0 ::

Lep pozdrav !

Jaz imam nasledni računalnik ampak sem kupil en napajalec ki ima samo 4pinski CPU power konektor (štrom za procesor) ker jaz imam na matični (asus p5q pro) za 8 pinou oz. 2x 4pin konektorja,pc mi crasha zato ker nimam dodatnega napajanja za procesor in bi vas prosil da mi priporočate en dokaj pocen napajalc z dost WATT-i za nasledne specifikacije:

Core 2 Quad Q9550 2.83Ghz
GTS 250 1Gb
4Gb RAM ddr2 800mhz
640Gb trdi disk
Asus p5q-pro

se pravi NUJNO mora imeti 8 pin POWER konektor oz 2x4 pin cpu power konektor (štrom) vem da veste kaj mislim ampak dejte si pogledat to sliko
slika:

solatko ::

ZuPk0 ::

solatko hvala ti za link ,ampak me zanima a še ceneje kaj takega obstaja ?

No uglavnem če ima še kdo kakšen predlog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZuPk0 ()

solatko ::

Poglej si na AGT imajo tudi cenejše napajalnike iste firme, samo glede na dosti dobro konfiguracijo, osebno ne bi šparal glih na napajalniku, saj se ti lahko hitro maščuje. Napajalniki podobnih performanc drugih bolj priznanih firm, se vrtijo okoli 170€.

ZuPk0 ::

Soltko te popolnoma razumem ! hvala !

itak37 ::

Tukaj si poglej koliko Wattov porabi sistem z enako graficno.



750W napajalnik je overkill, 500-600W bo cez vrh glave dovolj. Sploh pa zelo verjetno tvoji problemi niso povezani z napajalnikom, povsod po internetu govorijo, da 24 vs. 20 pinski prikljucki ne vplivajo na stabilnost sistema.

RuskiSnajper ::

bolse bi blo kupit bol kvalitetnega z majn Watow

750w prek teče , imam še bol zahteven sistem in navit pa mam 620W kar sem ziher da kakih 150W še prostih , stal pa je 150€ :D

Jah pa "poceni z dost wati" je pač deadly mix, ta stane 100 zato ker mu (odvečni) vati stanejo , drugac bi za 500W dal nekje 50 eur, kar tut ni slabo , ampak poceni in dost wati , da bi prišo 40E pa bi mel 750W , bi ga lahko vstran vrgo nasledni tedn.

Zgodovina sprememb…

ZuPk0 ::

vi sam linke napopajte pa bom pogledal ,hvala

RuskiSnajper ::

Enermax Liberty 500W

Na AGTju nevem zakaj nimajo vec enermaxov , na mimovrste majo samo enermax nisem vido thermaltakea cooler mastera niti OCZja , tak da market kvalitetnega je slab, tiste najbol poceni in najmajn kvalitetne se da takoj dobit sam to ni to.

Ta mushkin spodaj ma 4x 12V raile , zakaj lol, kje jih rabiš?, edn ma 20Amperov.
Tudi če ma za 80W več od enermaxovega libery 500W, je 12V razdeljen na 4 kar pomeni da slabše ne more bit , saj potem tistih 80 nič ne pomaga ker z mushkinom uporabljas 1/4 za maticno/procesor na enem 12V railu kar je butasto, tako je edn 12V mushkinov rail majn vreden kot edn 12V enermaxov, logika.

Enermaxov ima 2 12V kar je dovol in je tudi bolše saj imata 22A kar je bol zanesljivo/kvalitetno.


Teh slabih 20€ razlike je smešne , saj je razlika v kvaliteti ogromna.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

solatko ::

Tole je sigurno boljša izbira - poglej A na 12V-ih linijah
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

emil23 ::

jaz imm zelo podobno konfiguracijo kot ti, le da imam 3 diske po 750 giga in uporabljam ta napajalnik,Nesteq 5001. Sem zelo zadovoljen, saj je skoraj neslišen, ker se ventilator sam regulira glede na notranjo temperaturo, je zelo stabilen, in prej sem uporabljal veliko različnih napajalcev, tukaj sem se pa ustavil, res priporočam, je vreden 85€
https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

solatko ::

12V linije so mal švoh.

axee ::

Je 8pin res nujen? Kje piše, da procesor potrebuje več kot 4pin?

Urc ::

Nujen ni, je pa priporočljiv za quada. Verjetno ni tisti konektor tam za lepši izgled plošče...

Razy ::

No,js mam isto plato pa mam Corsair VX550W napajalnik,pa 4 pini mi vn štrlijo in 4 so not priklopljeni ce me razumete,mam pa isti procesor.

solatko ::

Nove plošče imajo pač 8 pinski priklop, zaradi bolj stabilnega napajanja, ni pa nujno priklopit vseh 8, lahko tudi 4, samo stabilnost sistema ni taka, kot če priklopiš vse. Kadar menjaš napajalnik, je neumno kupit takega, ki tega priključka nima, če pa uporabljaš star, dober in kvaliteten napajalnik, pa je brez veze, samo zato kupit novega.

paramedic86 ::

A tale napajalnik bi bil dovolj za mojo konfiguracijo?
http://www.demise.si/product_info.php/c...

phenom 2 x3 720BE
sapphire 4770 (mogoče v prihodnosti crossfire)
4gb patriot 800mhz cl4
WD 640GB Caviar Blue

Hvala za odgovore in Lp

Fizikalko ::

dovolj

Valvoline ::

En cajt sem poganjal sistem v podpisu z starim p4 270w napajalnikom,no problemo. :)

paramedic86 ::

Hvala za odgovor in Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511406 (7479) Heavy
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212485 (8119) Napajalc
»

Napajalnik??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212172 (1615) Brias
»

nova matična na 775 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
648750 (7528) TomasM
»

Napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
91130 (972) Razy

Več podobnih tem