» »

nova matična na 775

nova matična na 775

1
2
»

IvoJan ::

dela normalno z 4 pinskim. zato so tut 4je prekriti. 8 rabiš samo da vse skupaj deluje bolj stabilno ko navijas.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

solatko ::

Res dela normalno s štirimi pini, samo priklopit moraš tam, kjer ni pokrovčka, je pa bolje, da ob priliki kupiš napajalnik z 8- em pinskim konektorjem - vsi novejši LC POWER nad 500W-ti ga imajo, cena okoli 40EUR.

LeftyD ::

Najlepša hvala. Ja imam namen kupit napajalnik mal bolše sorte samo pač počasi po korakih. ;) Hvala vam še 1x. :D

solatko ::

Ne kupuj napajalnika boljše sorte, saj je škoda preplačevati ime, ko ti LC POWER, ravno tako služi več let, z dovolj stabilnimi linijami.
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
Temu na primer za to ceno čisto nič ne manjka.

LeftyD ::

Ja na nek način se strinjam. Do zdaj sem imel dobre izkušnje s "cenenimi" stock napajalniki. Poganjal so mi in zadovoljeval vse živo (HD3870, tv tuner, creative x-fi, 2 diska, 2 dvdja...), ko so mi že vsi govorili, da mi bo crknu, pa dela in dela...in to stabilno.
Samo je pa sosed imel ravno obratne izkušnje. Prekurli so se mi trije napajalniki na enem rač. Zmetal je denarja za tiste tri, da bi si lahko 1200W boljlše sorte omislil. Poleg tega mu je en od teh treh še matično uničil, kar sem vidu na lastne oči. No na koncu je nabavil Corsair TX 750W. In ma mir.

Tko da če pride do kratkega stika ali kaj podobnega, bi raje videl, da napajalnik gre ne pa ostala periferija. Poleg tega pa se mi zdi pametno, kar tudi sosed pravi, da je dobr in močan napajalnik dolgoročna rešitev. Tudi npr. ko kupuješ drug rač. je star napajalnik več kot uporaben in dovolj močan za nov sistem. Poleg tega mi ta MB omogoča crossfire, za kar pa bo potrebeno močnej napajanje. Ampak zaenkrat se bom držal tega ki ga imam, čez par mescov pa pride še napajalnik na vrsto.

Take so le moje laične in praktične izkušnje in mislim da je kljub imenu tudi večja verjetnost kvalitete, sicer pa se strinjam s tabo, da ni pravilo, da "no name" napajlnik ne bo dobro služil namenu. Se mi zdi pa manj verjetno. Ne vem, morda pa imaš kak dokaz ki te je povsem prepričal v tvoje prepričanje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeftyD ()

Xserces ::

enermax top ferma in mi je sou napajlnik in vse ostalo skup... tako da zdej tuki nemors govort o tem... vsaka stvar crkne
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

LeftyD ::

Vrjetn si me narobe razumel. Logično, ni neuničljive stvari. Jz sam pravim, da imam občutek, da dražji napajalniki bodo bolj verjetno kvalitetnejši kot ceneni. Je pa še vedno to tombola, gre samo za verjetnost. ;)
Filozofiram ane. :P

Hvala vam vseen za mnenja.

solatko ::

LeftyD - Glede na moje kar nekaj letne servisne izkušnje, ti lahko povem in zagotovim, da v zadnjih 6 - ih letih od instaliranih cca 300 LC POWER napajalnikih, ni prišlo niti do ene reklamacije ali slabega delovanja sistema, res pa je, da vgrajujemo napajalnike nad 500W. V tem času je bilo kar nekaj reklamacij na bolj znane napajalnike.

LeftyD ::

Aja??? Katerga bi mi pa sicer ti predlagu? Zdaj imam 500W pač en pocen.

Sistem:
C2D E6750
ATI HD3870 512MB (namen imam dokupit za crossfire, HD3870 ali HD3870 X2)
Theatrix 550 TV tuner
Creative zvočna (pci)
2x dvd + 2x disk...

Sam sem imel tega v mislih za 105EUR:
http://www.thermaltakeusa.com/Product.a...

Hvala

IvoJan ::

grafično prodaj in nabavi HD5850 ali pa GTX460.. ne splača se ti še ene HD3870 kupit

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

tale je soliden za 100EUR
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

mgermo ::

Več kot 500w itak ne nucaš. Lahko pa nabaviš kakega 1k+ da boš mel večjega.

LeftyD ::

Ja saj vem da je že stara grafa, sam je pa HD5850 lepih 250 EUR kar pa ne mislim dajat Geforcea pa zaradi kompatibilnosti MB ne bom kupoval. Če bi vezal HD3870 X2 z mojo bi me prišlo 100EUR.

Ta napajlnik dober, sicer ima Thermaltakeov pri 12V večjo amperažo samo sta pa oba odlična. Zaenkrat je teh 500W več kot dovolj, napajalnik bi nabavljal samo zarad prihodnosti, zaradi crossfirea, zaradi 8pinskega napajanja matičnih in pa, ko enkrat nabavim spet nov comp zamenjam ta napajalnik z obstoječim stock napajlnikom. Mislim pa da potrebe rač. srednjega ranga ne bodo nikoli večje od 500-600W. :)

Ta k LC Power k ga je solatko predlagal tut ni slab sam ne vem a podpira za crossfire? :P

solatko ::

Xserces ::

solatko je izjavil:

S tem ne boš zgrešil:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...


+1
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

TomasM ::

Če boš vzel LC-ja sem skregan(šala) glej da boš vzel več vatov(W) kot jih boš potreboval-vsaj 150W več.
Drugače pa se raje obrni na kero drugo firmo.Navijam za OCZ.Pa srečno.
LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mAXT plata za 775 in DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
6888 (771) DOOM_er
»

Plata + procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
171823 (1424) DJ MartiNi
»

Matična + RAM 8G ali več

Oddelek: Pomoč in nasveti
71463 (1222) xandros
»

Kupujem računalnik, sam sestavim

Oddelek: Kaj kupiti
244152 (4152) BillieJoe
»

Matična plošča Asus

Oddelek: Kaj kupiti
253284 (2658) MEDENA

Več podobnih tem