» »

Problem s prenosnikom po mazanju termalne paste

Problem s prenosnikom po mazanju termalne paste

Pentium ::

Imam sledeč problem, imam namreč prenosnik HP Compaq nx8430 (Core 2 duo 2.0, 2 GB ram, 100 GB disk, 15.4"), kateri se je zadnje čase kar močno grel, tudi potem, ko sem računalnik prepihal. Zato sem se odločil, da ponovno namažem termalno pasto na procesor in grafični čip (zraven procesorja). To naredim, tako kot sem že velikokrat (z acetonom odstranim staro pasto, na fino nanesem novo pasto). Ko vse dobro privijačim, priklopim AC adapter in gledam, če se bo zagnal. Prenosnik se zažene, ampak ne pokaže slike, ventilator dela na polno, lučke svetijo zelena za kontakt in oranžna za disk - čeprav ponavadi za disk sveti zelena lučka. Po nekaj sekundah se prenosnik ugasne in nato spet prižge, to dela v zanki. Nekaj je pa res, vijake sem malo bolj zategnil, da bi bil pretok toplote čimvečji. Razmišljal sem, da sem s tem lahko poškodoval procesor.

Sedaj pa, kaj je s prenosnikom narobe. Sigurno sem jaz kaj kriv, saj je prej še delal normalno, z izjemo gretja. Poskusil sem pa že prenosnik brez rama, diska, DVD-RW enote, zaslona, touchpada, fingerprint readerja, CMOS baterijo sem vzel ven, ampak vedno naredi isto, nikoli se ne zažene pravilno.

Prosim za pomoč

imallears ::

A si probu najdet service manual za ta prenosnik? A v user manualu nč ne piše za kake znake lučk, piske, ...?

antonhac ::

Žal nimam nekega pametnega nasveta. Me pa zanima, zakaj si za odstranjevanje stare termelne paste uporabil aceton?

Pentium ::

Ker ga ponavadi uporabim. No dejansko sem se najprej spravil na hladilnik samo z vato, ampak se je pasta samo pacala. Ko sem uporabil še aceton, sem edino lahko normalno očistil hladilnik in jedro procesorja.

KuhaR ::

Odstrani hladilnik in poglej za fizične poškodbe procesorja, predvsem vogale. Namaži še enkrat in probi ponovno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386358 (5355) Pentium
»

Resevanje politega Thinkpada (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584317 (2942) maia
»

pregrevanje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
344032 (2430) slovencslo
»

Odstranjevanje termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
255561 (4670) Pyr0Beast

Več podobnih tem