» »

Predmaturitetni preizkus slovenščina

Predmaturitetni preizkus slovenščina

jack001 ::

Ta teden pišemo predmaturitetni preizkus iz slovenščine za oceno. To je bilo tudi lani na jesenskem roku. Zanima me, če je kdo že pisal ta preizkus in če bi mi lahko povedal katera besedilna vrsta je bila za napisat na koncu, ker res nimam časa se vseh it učit.
Hvala

blackbfm ::

A misliš da je vsako leto enak test. Optimist:)

c00L3r ::

Tukaj so objavljene vse izpitne pole razen lanskega jesenskega. Predvidevam, da ravno zaradi tega, ker se uporabi za pred maturitetni preizkus. Preleti stare pole in poskušaj čim več prav rešit, pa boš nekaj od tega ziher znal ;)

jack001 ::

A misliš da je vsako leto enak test. Optimist:)

Zavedam se, da so pole vsako leto drugačne. Kolikor pa jaz vem, je pa jesenski rok prejšnjega leta enak predmaturitetnim izpitom, razen seveda tistega, ki je državen.

Drugače pa vem, da so na RIC-u pole razen lanske, ravno zato pa sprašujem, če je že kdo pisal to in bi mi povedal katera besedilna vrsta je bila, ker je od tega odvisnih kar 30 točk.

Gandalfar ::

Daj no, besedilnih vrst je kaj .. 20? .. in so trivialne - zahvala, znastveni clanek, itd. - http://slo.slohost.net/cgi-bin/stran.pl...

to si pogledas in s pomocjo splosne razglednosti resis brez tezav. Res rabis, da ti tu nekdo pove da je bil isto "intervju"?

alexxxx ::

Huh če bi se spounil par mesecev nazaj bi ti lahko še poročal, sedaj pa se res ne spounim več :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016964 (13595) martincek1
»

poskusna matura 2011

Oddelek: Šola
183002 (2230) ZaLoMaT
»

Matura 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10514086 (10003) Jebac18
»

Slovenščina na maturi 2004 (Jezik)

Oddelek: Šola
492767 (2093) ]ViRiana[
»

poklicna matura 2003 slovenščina - dela?

Oddelek: Šola
474880 (4217) malal

Več podobnih tem