» »

Kako v win2k izvajat aplikacije na drugem PC?

Kako v win2k izvajat aplikacije na drugem PC?

.:Toto:. ::

V eni od nasih revij sem pred kakim mesecem zasledil clanek, da imajo tudi winsi vgrajen service za remote-apps, ali kakor koli bi to poimenovali. Problem: pozabil sem kje sem to prebral in kako se to naredi :|

Ce sem nejasen: rad bi naredil na winsih, kar je v linuxu mala malica :\ : rad bi, da bi nek program tekel na nekem tretjem racunalniku in jaz bi na moj PC dobival samo "sliko".
Ne mislim kak PcAnywere, RemoteAdmin...! Na strezniku naj ne bi nic motilo uporabnika, samo programi bi tekli nekje v ozadju.
Thnx v naprej!

andrej ::

temu se v w2k server rece Terminal Services. Instaliras pa preko Add/Remove programs...

.:Toto:. ::

Ja, hvala! Sej sem kasneje ko sem ta post napisal malo brskal po forumu in je nekje debata ravno o tem. :8) Hehe, takoj ko sem zagledal "Terminal Services" se mi je posvetlo.

Vprasanje: zgleda, da je ta opcija prisotna samo v w2k Server? Trenutno imam gor w2k pro, pa v add/progs tega ni. Sugestions? Thnx!

andrej ::

tega nimas na w2k pro, samo na w2k server. ce pa rabis to za samo enega uporabnika pa lahko uporabis XP pro, ki ma to vgrajeno. imenuje se remote desktop.

ABX ::

In kaj če bi uporabil Telnet?

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

.:Toto:. ::

Situacija je taka: imam eno mocno masino in polno (zaenkrat 3-15) svoh (P100-200) + nekaj oddaljenih (povezanih cez net). Na terminalih tecejo w98 ali w95se. Na teh terminalih so obicajni pisarniski programi in ostala jajca, na serverju pa imam nekaj gadnih (baze...) aplikacij, ki so za terminale VELIKO premocne, vendar potrebujem moznost, da uporabniki lahko sibajo svoje Worde (iz terminalov) poleg njih pa tudi tiste aplikacije ki so na strezniku. (Se razumemo? Ne vem ce sem cisto jasen.)

Torej: nezahtevni programi bi normalno tekli na terminalih. Ostalo bi se poganjalo na strezniku in na terminale posiljalo samo sliko.

Ali TS to omogocajo (mislim hkrati lokalne in remote programe)?

Pa se to: ali ima kdo izkusnje z nadgradnjo iz w2k pro na server (brez totalnega formatiranja in zacenjanja iz nic?) Je bolece? :P
----
Hvala za dosedanje odgovore. :))


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: .:Toto:. ()

andrej ::

TS to omogoca. Na strani odjemalcev si lahko TS predstavljas kot eno dodatno aplikacijo v kateri vidis sliko drugega racunalnika.

nadgradnja iz w2k pro na w2k server pravzaprav ni nadgranja v pravem pomenu...

.:Toto:. ::

Andrej, ce sem te pravilno razumel: uporabniku se odpre okno v katerem je namizje drugega racunalnika?

Hmmm: ali ne more delovati to bolj transparentno? Naprimer tako, da uporabnik v bistvu sploh ne ve, da program tece drugje. Njemu se pac odpre normalno okno, v katerem je program?

andrej ::

ne, samo da bi zagnal shortcut na desktopu pa da nebi sploh vido, da je nekje drugje ne gre. Vedno dobis okno, znotraj njega pa aplikacijo. Lahko seveda naredis tudi tak, da se ti zazeni ob zagonu lokalnega OS-a in maksimiziran, tak da uporabnik sploh ne ve da dela na drugem racunalu.

.:Toto:. ::

Aha, skoda! Ba se da potem naredit, da mas masino kar bez diska in se ti ob zagonu zboota kar cez mrezo? Samo session na strezniku odpre, on pa dela s sliko.

Hvala za pomoc!

ABX Omenil si telnet. Zdaj ko sem malo konkretiziral mojo situacijo - imas kaksen predlog?

Hvala!

ABX ::

Žal ne.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

toto: hm, nisem se probal. naceloma bi rabo samo bootable DOS disketo, gori pa TS odjemalec in gonilnike za mrezno kartico.

ABX ::

Nič kot da zrihtaš en apartma dve kolegici in andreja zapreš notri dokler zadeva ne dela. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Drugače pa za rešit problem bo moral kdo si vzet čas ter zadevo temeljito pregledat. Po forumu reševat določene stvari je malo kriza.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

.:Toto:. ::

Ja, valda se ne da prek foruma kaj dosti rihtat 0:) . Upal pa sem, da je ze dal kdo to trnovo pot skozi. :D Ce boste brali v casopisu, da je eden zmetal en kup racunalniske opreme skozi okno, boste vedli, da mi je skoraj uspelo :D.
Bom sproval, enkrat te dni. Zdaj ful guzva. In ce novice v casopisu ne bo, bom seveda porocal kako se stvar obnasa. Morda pa rata celo kak clanek iz tega. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: .:Toto:. ()

andrej ::

toto: a si mogoce ta clanek prebral v Mojem Mikru?:D

andrej ::

glede apartmaja in dobre druzbe pa se strinjam. za kak teden al pa 10 dni bi blo super;) :D

.:Toto:. ::

Hehe, saj v tem je hec, da ne vem kje sem prebral. En dan sem skocil v citalnico na faksu in sem na hitro preletel zanjimnjive clanke. Med njimi tudi o TS. Cez nekaj dni, ko sem se dal da bom zadevo poiskusil - tema! Sem sel nazaj v citalnico, se enkrat prelistal Monitor, MojMikro, PCformat,... za tri stevilke nazaj, pa ga nisem nasel. Boh! :\

Andrej: Me pa prav zanima kolk bi se ti za TS sekiral, ce bi imel dve bejbiki v stanovanju :D

andrej ::

v MM je ziher clanek o Remote Dekstop v zadnji stevilki:D

Tisti bejbi bi bli zelo dobra stimulacija. Bi naredo v 5 minutah, potem pa en teden uzival :D

.:Toto:. ::

:D :D :D

ABX ::

5 minut z deklicami, užival pa bi z serverjem :)


Jebiga Andrej si jo nastavil :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

.:Toto:. ::

No, nekaj sem ze zvedel: winsi NE morejo nadgradit iz Pro na Server. Samo clear insatall.;(( Kdo je ze rekel, da to v bistvu ni nadgradnja v pravem pomenu? :)

PaJo ::

Andrej: Zdaj pa mam dokazno gradivo, pazi se:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

toto: to sem jaz reko. ti lahko instaliras server preko pro, samo ne mores nadgradit. zato sem ravno tisto reko.

pajo::D so what:D Iz tistega kar sem jaz reko ni mozno razbrat nic prepovedanega;)

.:Toto:. ::

Huh, sori andrej. Sem te narobe razumel - v smislu da naj bi bla nadgradnja piece of cake.

Loki ::

saj je (dokler ni kaka p*zdarija...)

.:Toto:. ::

Hah, Loki! Tebi je postavljat sistem cisto na novo PoC? 8-O Daj, pol se zmeniva naslednji teden, da bos zadevo postimal.:)) Ce me spomin ne vara, sem zadnjic dobival lase kar cel teden, preden je ves sistem delal kot sem hotel!>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352350 (1710) andrej
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451940 (1547) andrej

Windows 2000 Server vs. Windows 2000 Advanced server

Oddelek: Operacijski sistemi
191395 (1106) tejo
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481888 (1411) JLP
»

Win2000 : NT 4.0

Oddelek: Programska oprema
241314 (1147) andrej

Več podobnih tem