» »

problem z monitorjem

problem z monitorjem

s1nner ::

torej: imam monitor Nokia447Xs, ki se mi, vsaj mislim tako pregreva. Če pustim monitor ugasnen cez noc in ga zjutraj prizgem dela kako uro nato zgine slika, vendar lucka se zmer gori, monitor ugasnem przgem po 10minutah in dela samo se 15 minut in se spet ugasne!

probal sem tud z ventilatorjem k sem ga polozil zgoraj, spodaj vendar nic ne pomaga!(230v na vticnco)
poklical sem servis pa mi je en nekaj rekel, da se neka kovina razteza ko se monitor ogreva, in zgleda naj bi pr men nastala neka luknja in zato ugasne!
Ce imam prkloplen drug monitor(14") mi normalno dela, torej verjetno ni problem v softwaru!

Torej ce ima kdo kasne izkusnje oz. kaj za svetovat bi lepo prosil ce napise pod komentarje!
p.s. pa ne prosm z kasnimi butasti odgovori, ce niso potrebni
hvala

lp

V-i-p ::

No, če že hočeš pameten odgovor: prav so ti povedali. Res se pregreva ni pa nič tragičnega in tudi res je, da se ti tista kovina pri lepo ogretem monitorju raztegne, kar povzroči, da monitor mrkne. Bodo zamenjali, pa bo problem rešen, sem mel tud jst točno tak problem pri enem monitorju. Ker sem vedel, kaj bi lahko bil vzrok, nisem pa verjel sem nardil "preprost" preizkus (ki ga komot nardiš tudi ti): pusti comp. 2 uri čisto ugasnjen. Ga prižgi in štopaj kako dolgo bo delal predno bo prvič mrknil. Potem računalnik spet za dve uri ugasni in v tiste reže ki jih ima zgoraj monitor usmeri en namizni ventilator, pa spet prižgi in tudi tokrat štopaj kako dolgo bo zdržal, pa boš videl da bo precej dlje. Je pa tako, da NIKAR, ampak res NIKAR ne čakaj predolgo s servisom, ker to se potem začne dogajat zmeraj pogosteje. Najprej 1x, 2x na teden, potem 3x na dan, na koncu pa mežika vsakih 5 sekund, tako da niti delat več ne moreš. Bistvo vsega skupaj? Na rame ga dej, pa hajdi čimprej na servis... Lp!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317725 (13848) G_mAn
»

prenosnik se ne prižge - sum na matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
121075 (1029) zee
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253406 (3039) Fif55
»

ekran na prenosniku razbit - kako naštimati sliko na drugemu LCD_ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
482541 (2002) Pyr0Beast
»

izključiti ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111160 (985) Loki

Več podobnih tem