» »

Mobility Modder - gonilniki za ATI Mobility Radeon HD 3430

Mobility Modder - gonilniki za ATI Mobility Radeon HD 3430

maranello575 ::

Pravkar sem kupil prenosnik HP Compaq 6730s

Težava: gonilniki za grafično ATI Mobility Radeon HD 3430

1.) Ker iz različnih razlogov na računalniku nočem Viste, sem ga naročil s FreeDosom
2.) XP-je sem naložil, potem ko sem v BIOS-ih spremenil nastavitve, ker mi ni prepoznalo diska (SATA - IDE)
3.) Uspel sem naložiti tudi gonilnike za WLAN, Bluetooth, ethrnet...
4.) Ne najdem pa gonilnika za ATI Radeon HD 3430, ker ga med ostalimi gonilniki enostavno ni

5.) Naletel sem na tole zadevo: http://www.driverheaven.net/modtool.php
Mobility Modder je po besedah izdelovalcev na tej strani nekakšen sistem gonilnikov, ki omogoči optimalno delovanje več različnih grafičnih kartic.

Zanima me, seveda, če je to pametno uporabiti (je zastonj, ni tovarniško itd.) Je kdo že probal?

Gonilnik potrebujem nujno, ker mi zaslon nikakor ne dela optimalno (osvežuje se s frekvenco urinega kazalca).

Še tole: Je morda kdo probal te prenosnike uporabljat z Visto? Je tudi v tem primeru težava z gonilnikom oz. delovanjem graf. kartice?



Vsi ti problemi z gonilniki nastajajo zato, ker so novejši HP-jevi prenosniki prilagojeni na Visto in tudi na njihovi spletni strani je možno dobiti samo najnovejše gonilnike. Zato sem moral za XP gonilnike poiskat drugje (na začetku mi niti internet ni delal!).

V bistvu pa bi na problem z gonilnikom za grafično kartico naletel v vsakem primeru, kot zdaj vidim, saj ga enostavno ni na uradni spletni strani.
Mobility Modder naj bi bil narejen zato, ker "ATI have for many years had their hands tied with laptop manufacturers (OEMS) who request that ATI do not offer support for their device in the Catalyst Driver. This may seem strange, however makers such as Dell may have implemented their own support system and they do not want their customers downloading "reference" drivers from ATI's home page."

maranello575 ::

S pomočjo kolega sem našel dodatne gonilnike tu, kjer sem prej v bistvu dobil tudi gonilnike za WLAN itd.

Vseeno pa je zanimivo tole, ker na eni strani napišejo, da ne nudijo gonilnikov za nazaj, ATI jih nima za svoje stvari, potem pa jih najdeš na strani, ki je prav tako od HP-ja...

Dr_M ::

Zanima me, seveda, če je to pametno uporabiti (je zastonj, ni tovarniško itd.) Je kdo že probal?


Zadeva preverjeno deluje bp. Sem ze nalozil na tocno takega HPja nekaj mescov nazaj modane gonilnike in do zdej dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomay ::

Prej sem na prenosniku uporabljal omega drivers, ki je tudi omogočal namestitev "klasičnih" gonilnikov na prenosnik. Kar se mene tiče je Mobility modder the way to go. Zadnja verzija gonilnikov, ki so enaki kot originalni samo, da jih lahko namestiš na mobilni chipset. (ati tega po defaultu ne dopušča) Verjetno tudi boljše delovanje v igrah kot s hp-jevimi gonilniki.
Voodoo 4Ever

maranello575 ::

Hvala za pomoč!

Sem naložil gonilinke od tukaj in mislim, da delujejo.

Imam pa drugo težavo. Večkrat se mi zdogi, da se računalnik ne ugasne. Ob napisu Windows is shuting down... zamrzne. Mašina povsem utihne, kot bi se ugasnila, ampak ekran je nažgan in zamrznjen. Je kdo že imel to težavo?

Zdaj bom poskušal z drugim CD-jem naložiti XP-je, če je to težava. Morda je potrebno še kaj spremenit v biosih, poleg IDE?

jan01 ::

Na hpjevi strani so stari gonilnmiki s polno bugi! Tisti mobility moder le v inf fajl dopiše vendor idje. Driverji so original ati(oz amd)jevi!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP compaq 6820s

Oddelek: Operacijski sistemi
112497 (2023) Janac
»

vlc media player

Oddelek: Zvok in slika
144927 (4002) LordTado
»

HP 6730s Graphic Driver (ATI radeon hd3430)

Oddelek: Pomoč in nasveti
173394 (3167) jan01
»

Problem Asus m50vn

Oddelek: Pomoč in nasveti
254417 (3010) MojsterIvanć
»

Ati Mobility HD 3470 driverji za Win Xp

Oddelek: Strojna oprema
111471 (1329) g. Oden

Več podobnih tem