» »

Nastavitev routerja Linksys wrt54gl

Nastavitev routerja Linksys wrt54gl

askorbi ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoc pri nastavitvi zgoraj omenjenega routerja. Imamo namrec kebelski interent, kjer je staticni ip in uporabnisko ime in geslo. Priložena programska oprema je itak cudna, pri sedmem koraku zahteva neko geslo in ne gre neprej. Po tem sem poskusil nastavit router rocno prek naslova 192.168.1.1 do tu vse ok izbral sem PPTP vnesel ip, masko, gateway...uporabnisko ime, geslo, nastavil sem tudi dhco na enable in vpisal static dns1 in dns2. ti podatki so posredovani od operaterja. In po vsem tem bi zadeva mogla laufat. svetijo vse lucke in tudi ko v nastavitvah routerja pogledam status in dam connect, mi samo povezuje in ne poveze.

Prosim za pomoc ali telefonsko kjer bi mi lahko pomagali!!! Klical sem ze na avtero kot uvoznika in sploh nisem prisel do serviserja!

Lp, Miha

krneki007 ::

nekateri kabelski operaterji imajo še vezavo na MAC,probaj najprej povezavo samo z računalnikom,če dela pa še kloniraj računalnikov mac na router

StratOS ::

Poglej, če ti kabelski modem na 192.168.100.1 prepozna ruter in preglej če je MAC v redu in če ima modem vklopljen DHCP.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

askorbi ::

Kako pa vidim če ima modem vklopjen dhcp? Pa kje vnesem ta naslov da mi kabelski modem prepozna router??

Hvala

StratOS ::

Povej kateri kabelski modem imaš ?
Ponudnik ?
Drugače je vse v navodilih modema in inštalacijskem mediju.

Večina kabelskih modemov ima za dostop in pregled nastavitez zgornji IP ( http://192.168.100.1/ ).
Vse ostalo pa najdeš tu.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

askorbi ::

Modem: Arris CM450B, ponudnik Triera (Arnes).

domix ::

Imam tudi jaz težavo. Imama ganymede 822+ ter ponudnika amis. Ko sem nabavil router linksys wrt54gl in ga priklopil zadeva ne deluje. Če naredi mna pppoe način mi napiše na routerju can not get an ip from pppoe server. Ganymede je naret da auomatični kliče povezavo. Ne deluje tudi ne na auti dhcp nastavitvah.

Kaj je za naredit?

misek ::

domix, na modemu onemogoči PPP povezavo in naj ti jo raje vzpostavlja router. Na njem vpiši podatke za vzpostavitev PPP povezave.

domix ::

ja samo imam 2 kompa na modemi in enega na routerju
router imam tudi za wirelless povezavo
in ni mogočoe ju skupuja postavit ker je med modem in routerjem 5m razlike.

Vsenafarbos ::

domix je izjavil:

Imam tudi jaz težavo. Imama ganymede 822+ ter ponudnika amis. Ko sem nabavil router linksys wrt54gl in ga priklopil zadeva ne deluje. Če naredi mna pppoe način mi napiše na routerju can not get an ip from pppoe server. Ganymede je naret da auomatični kliče povezavo. Ne deluje tudi ne na auti dhcp nastavitvah.

Kaj je za naredit?



Sicer je že kar nekaj časa od tele objave, toda izgubil sem vsaj 10 ur časa, da sem rešil čisto enostaven problem...Pa si informacija zasluži, da pride na forum...

V glavnem, poizkusal sem priklopiti modem Ganymede 822+ (ponudnik TUŠmobil, PPPoE dostop) in router Linksys WRT54GL. Prejšnji Iskratelov modem je v navezi z omenjenim routerjem spodobno deloval, na žalost ga je odnesla strela in dobil sem novega Ganymede 822+. Stvar ni fukcionirala, pa da se j****. Potem ko sem zabil vsaj 10 ur časa med sprobavanjem možnih scenarijev, sem na nekem tujem forumu izvohal, da se nekateri modemi ne odzivajo na klic oz. se ne povežejo, če nima MAC naslova klicatelja.

Torej rešitev problema je pod poglavjem "ENABLE MAC CLONING" ali "CLONE PC MAC ADDRESS" ali kar koli že potrebujete odkljukati, da vam router klonira MAC address. Stvari potem špilajo.

Upam, da komu prav pride.

LP,Klemen

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226915 (6538) Lukael
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169439 (9108) Hanzek
»

težava z linksys wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
72159 (2026) logout
»

ganymede 822+ povezava z linksys WRT54G

Oddelek: Pomoč in nasveti
52003 (1966) misek
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116759 (16004) Tilen

Več podobnih tem