» »

Neprofesionalnost Domence.com ?

Neprofesionalnost Domence.com ?

Elemen_T ::

Leta 2000 sem kupil domeno - aaunique.com (v nadaljevanju domena) Leti sta stekli in dobil sem obvestilo za podaljšanje.

Stroške domene sem pri priči poravnal. Vse lepo in prav - tip na domenci mi zatrdi, da pri njih nikoli ne pride do problemov pri podaljšanju. Ok si rečem, - porihtano.

Danes pa vtipkam naslov in glej ga zlomka - page not found.
Kličem domenco in oni so mi šli podaljšat domeno AA UNIQE.com katere nisem nikoli niti videl niti zanjo slišal, kaj šele registriral in plačal.
Oni trdijo, da sem naročilo l 2000 izpeljal tako za aaunique.com kot za aauniqe.com
Dobil sem le email za podaljšanje slednje. Za podaljšanje originalne, rabljene, pravilne pa ni bilo nobenega obvestila.

Problema pa sta zdaj dva.
- Moj stran danes in jutri ne bo dosegljiva
- Še enkrat bom moral plačat za domeno.

Je pa zanimivo tole (spodaj WHOIS domene)

Domain Name: AAUNIQUE.COM
Registrar: TUCOWS, INC.
Whois Server: whois.opensrs.net
Referral URL: http://www.opensrs.org
Name Server: DNS1.SMARTBIRO.NET
Name Server: DNS2.SMARTBIRO.NET
Updated Date: 17-jun-2002


Kot vidite pri updated date piše včerejšni datum, poleg tega so imenski strežniki pravilno nastavljeni (kljub poteku)


Ima kdo podobne izkušnje?
  • spremenil: Elemen_T ()

b ::

Jaz ne (ker se mi NOBEN slovenski registrar ne zdi zaupanja vreden), kolega pa se je
ravno zadnjic pizdil, da je placal pred prvomajskimi prazniki, domena pa je bila podaljsana
sele po njih...vmes je bilo kar par dni zamika, kjer bi domeno (ce bi takrat potekla) lahko
registriral kdo drug.

lp,
Borut.

SLOWWWeb.net ::

Sam v vednost: domena je rezervirana zate cca. 30 dni.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ales ::

Ty-Team: to nikakor ni res. Sploh v primeru bolj kvalitetnih domen se nikakor ne zanašajte na to, da vam jih bo kdo prišparal.

To je namereč odvisno samo od dobre volje posameznega registrarja. Nekateri zavlačujejo tudi več mesecev, preden domeno sprostijo, poznam pa tudi primere, kjer so bile domene takoj veselo prodane naslednji stranki.

Elemen_T ::

Dejta no, pomagita malo prosim.
Se imata je tudi sama čez domene. Zihr vesta kej o podobnih problemih.
Kaj lahko pravzaprav naredim?

Ales ::

Rade volje pomagam, samo ne vem če lahko v tem trenutku prav veliko naredim...

Ker če prav razumem, si dobil obvestilo za podaljšanje domene aauniqe.com, nakar si jo podaljšal, zmotno misleč da gre za aaunique.com. Zdaj pa za podaljšanje "prave" domene zahtevajo plačilo še enkrat...?

Če tole prvo domeno nisi nikoli registriral, potem je vse skupaj malo čudno... Sploh pa bi moral dobiti obvestilo za podaljšanje obeh domen.

Jaz bi na tvojem mestu govoril z odgovorno osebo pri Domenci in ji razložil situacijo. Če ne drugače, potem jim že zaradi velikosti in odmevnosti aaunique sigurno ni v interesu, da kaj zakomplicirajo.

Če ti lahko bolj konkretno pomagam, mi kar pošlji mejl oz. pokliči.

SLOWWWeb.net ::

Lej. Ko si podaljševal domeno, si verjetno moral nakazati znesek an dolocen ZR. Preveri pod katero ID stevilko si nakazoval. To ti lahko sluzi kot dokaz, da gre za tvojo pravo domeno, razen ce ti niso dali nepravi ID. V tem primeru pac ne mores kaj veliko. :O
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Bakunin ::

Slovenski registrarji se dosedaj niso izkazali kot zaupanja vredni. Zamujanje registracij, visoki zneski, .... Od tujih priporocam dva: Dotster ter Powerpipe

PaJo ::

Ja slovenski registratorji so predragi in prpocasni, edino prednost je to da jim lahko placas s poloznico. Drugace pa jaz tudi navijam za Powerpipe, ker so poceni pa stvar jim kar dobro laufa, glede na ceno.

Drugace pa moram priznat da sem slo-tech domeno registriral pri nas n sicer pri SloNic-u in stvar dokaj ok spila, apam imam namen prestavit v tujino ker majo prekomplčiciran sistem podaljsevanja, namrec v tujini te stvar lepo opozori in samo en klik in stvar je ze podaljsana, ter seveda tudi tvoja kreditna kartica dobi en mali odteglaj:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SLOWWWeb.net ::

Lejte. Mi že delamo na novem načinu registracije domen in naročilu webhosting storitev. Potrebno bo le se nekaj casa pocakat. Domene si boste lahko registrirali sami v cca. 5 minutah, registirane pa bodo takoj, brez kreditnih kartic,...itd.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Išče se nov registrar domen .net

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204442 (2844) Mare2
»

Pomen imena domen

Oddelek: Omrežja in internet
51693 (983) Red_Mamba
»

Registacija domene

Oddelek: Izdelava spletišč
161462 (1242) Birkoff
»

Prostor na s-t strežniku.

Oddelek: Slo-Tech
5975 (708) Zeberdee
»

KOPIJE!

Oddelek: Omrežja in internet
202763 (2286) Ales

Več podobnih tem