» »

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

««
13 / 14
»»

BlaY0 ::

nUUb je izjavil:


Serverji laufajo :)). Zato pa švicam v sobi, ko imam konstant 35 stopinj, čeprav je zdajle prav fino pri 19 stopinjah, pa teli deževni dnevi so prav fajn. Tudi CPUju je fajn hladno pri 22ih stopinjah. Drugače imamo še delavnico, tam gre tut nekaj štroma...

Pa si zihr, da ste gospodinjski odjemalec?

klemenSLO ::

telbanc:
račun za 7 mesec bi bil drgače 44€
Popust na kupončke pa je vezan samo na del ENERGIJA. Ta bi znesel pa 18€.
50% od 18 je 9. To so cene z davkom. prej sem po pomoti navedel 7 € - cena brez DDV.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Pšenični ::

OK, zanimivo, da jaz plačam 43,5 evra za štrom, tako da zdej vem da bo okloli 9 evrov na mesec. No v skoraj petih letih kolikor bo popust se bo že nabralo. Okoli 540 evrov za 14 dni dela za računalnikom. Ja, kokr za koga. Meni se ne zdi tojk slabo. Verjetno pa gre pa zdej bomba za plin od hiše in gremo le na elektriko.

Okapi ::

Meni se ne zdi tojk slabo.
Če si navajen delati za minimalca, potem res ne>:D

O.

Volk| ::

9€ na mesec prišparaš?
Na ta znesek se sploh ne oziram.
Pa 14 dni si delal za računalnikom da si si pridobil 540€?
No ja, kot je omenil predhodnik...za minimalca je dovolj.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pšenični ::

"Pa 14 dni si delal za računalnikom da si si pridobil 540€?"

Kokr za koga. Jaz sem znal keš zmerej cenit. Tud majhen dnar. Torej če se komu to zdi siča, dam gor cifro od tekočega računa, pa mi naj vsak ki tako misli nakaže 9 evrov. OK.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"Obveščamo vas, da smo zaradi velikega zanimanja za sodelovanje v akciji >>Priporočilo za prijatelje<< spremenili splošne pogoje akcije (>>Sprememba vsebine in pogojev za sodelovanje v akciji >>Priporočilo za prijatelje<< št. 2<<) tako, da smo podaljšali rok, do katerega boste lahko dostavili z vaše strani podpisano Pogodbo o oskrbi gospodinjskega odjemalca z električno energijo in podpisano Izjavo za sodelovanje v akciji >>Priporočilo za prijatelje<<. Pravočasno dostavljeni pogodba in izjava sta pogoj za koriščenje ugodnosti akcije. Rok za dostavo pogodbe in izjave smo podaljšali do vključno dne 19. 8. 2011. Sprememba vsebine in pogojev za sodelovanje v akciji >>Priporočilo za prijatelje<< št. 2 si lahko ogledate tukaj. Želeli bi poudarili, da podaljšanje roka za dostavo pogodbe in izjave ne pomeni tudi hkratnega podaljšanja trajanja akcije >>Priporočilo za prijatelje<<. Akcija >>Priporočilo za prijatelje<< je trajala do vključno 30.6.2011."

Za oddajo pogodbe je torej še čas.

JercSI ::

Je še kdo, ki je šel iz Elektro Ljubljana na Gen-i (1.9.) dobil dve položnici za avgust?
Namreč konec avgusta so mi poslali eno, danes pa sem prejel še eno. Čeprav sem prejšnjo že plačal (ravno danes =). Razlika med položnicama pa je, da je na drugi prištet še poračun.

clancy ::

Ja, jaz sem šel iz elektro Maribor na Gen-i in tudi dobil dve položnici. Najprej sem dobil položnico za avgust, čez nekaj dni pa še poračun s tem, da avgustovske položnice še nisem plačal.
Sem rekel WTF??? in se šel na elektro bunit. Tam mi je gospa razložila, da v dopisu vse lepo piše... ampak NE piše, oziroma piše tako, da rabiš vsaj višjo ekonomsko šolo, ali pa osebnega računovodjo za razlago tistega kar piše.
No, in potem mi je gospa, avgustovsko položnico lepo prečrtala in rekla naj plačam samo poračun.
In zakaj so potem poslali dve položnici??? Za čisti nateg pomoje. Jih sigurno ni malo, ki so ali pa še bodo, plačali obe položnici.

Saso_C ::

@JercSI

No vidiš to se zgodi, če plačuješ položnice pred datumom zapadlosti. :D
Sedaj samo še doplačaj razliko (2. položnica - 1. položnica = doplačilo) Če pride v minus pa klic na Elektro.

Tudi mene je tole pogrelo. Najprej dobim položnico za 33 EUR, nato pa še 54 EUR. ;(

JercSI ::

@Saso_c
Sklepal sem, da bodo vsaj tolk pametni, da bodo potem poslali samo položnico za poračun, ne pa še položnica + poračun.

Bogi tist, ki bodo plačali obe položnici v mislim, da gre za tolk poračuna. Mogoče bi bilo fajn kakšen inšpektorat o tem obvestit?

Okapi ::

Pa ste preverili, da je vsota iz zadnje redne položnice šteta v poračunu?

O.

JercSI ::

Na drugi položnici mi piše:
"Poračun: Premalo zaračunano 0,63€"
Vsota izstavljenih računov 128,41 €
Vsota prejetih plačil v obračunskem obdobju: 102,66€
V breme: 22,81€

Prva polžnica je bila 22,18€. Torej druga je: prva položnica + poračun.

Okapi ::

Ja, vedno se splača pogledati, kaj plačuješ;)

O.

Ajrina ::

Ah, mi vsak mesec dobimo od Elektro LJ 2 položnici in sicer zato, ker javljamo stanje. Prva je pavšal, druga pa poračun. Vedno plačam samo drugo.

Okapi ::

Jaz tudi velikokrat dobim dve položnici - prva je račun, druga pa opomin.;)

O.

Company ::

No, danes sem prejel prvi račun od Geni-i, prvega ne štejem, ker je bil v višini 1 €. Na Elektru LJ sem plačeval 63€, ko sem s 1.7. odšel od njih, so mi poslali poračun z s preplačilom 10 €, kar pomeni dejanski mesečni račun v višini cca 61 €. Račun od Gen-i je v višini 49€, in to po dejanski porabi (sem poslal stanje zadnjega v mesecu). Dnevno porabo pri Elektru LJ na letnem nivoju sem imel 15,6 kWh, na Gen-i je bila zdaj obračunana 14,9 kWh, torej še kakšen € v korist Elektra, vendar kljub temu sem kakih 120 € v plusu.
Zelo zadovoljen, to na letnem nivoju pomeni približno 2 obroka, če sploh ne prištejem 1 € za prvi mesec.
LP!

Pšenični ::

No, saj sem vam rekel, da take akcije ne bo več.Pa tud takih cen ne. Kdor ni šel na Gen-i, si je sam kriv.

Furbo ::

Ja, ker zdaj absoultno ne moreš več preiti k GEN-I ane? Namesto pogodbe pride strelski vod, ki te postavi pred zid.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kmetek ::

Jaz sem šel na pocenielektrika.si in vpisal iste podatke, kot jih imam za Elektro Gorenjska "porabim, kar rabim" in je izračun enak....

Pšenični ::

"Ja, ker zdaj absoultno ne moreš več preiti k GEN-I ane? Namesto pogodbe pride strelski vod, ki te postavi pred zid."

Seveda lahko greš k Genu, jaz pa bi šel rajši pred strelski vod kot nazaj k Elektro LJubljana.

Wisor ::

+1

ZaLoMaT ::

Ravnokar hotel vnesti porabo na GEN-I, kjer sem prebral tole novico:

http://www.pocenielektrika.si/novica/53
Od 1. januarja 2012 dalje spremenjena cena omrežnine in obračunske moči
13.jan.2012

Spoštovani,
če ste sporočili števčno stanje v času od 1. do 4. januarja, je na vašem računu za decembrsko obdobje upoštevan tudi del količin električne energije, porabljene v januarju 2012, za katere že veljajo spremembe cen omrežnine. Če stanje sporočate kasneje ali če prejemate račune po pavšalu, boste spremembe opazili na računu za januar, ki ga prejmete februarja.



Kaj je drugače? Kot veste, vam GEN-I kot zanesljiv dobavitelj zagotavlja nespremenjene cene električne energije do 30.6.2012. Poleg cene električne energije pa z računom plačate tudi omrežnino in ostale dajatve. Na omrežnino GEN-I kot dobavitelj nima nobenega vpliva. Določajo jih pristojne državne inštitucije Torej od 1. januarja 2012 so cene za gospodinjstva: za omrežnino: energija VT: 0,04243 €/kWh; MT: 0,03270 €/KWh; ET: 0,03918 €/kWh. Obračunska moč: 0,78152 €/kW. Spremembe veljajo za gospodinjske odjemalce električne energije pri vseh dobaviteljih.


Vaša ekipa Poceni elektrika


Kakšna sprememba cene bo potem doletela končnega uporabnika?

Pšenični ::

"Spremembe veljajo za gospodinjske odjemalce električne energije pri vseh dobaviteljih."

Tole je bistveno.

bond007 ::

Podražitev je ranga tam 0,2 centa/kwh, kar je pri okoli 500kwh porabe mesečno cca 1€ podražitve. Niti ni preveč požrešna država, štrom je še vedno relativno poceni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

jz sem pa dobil 0.36centa na kwh, ter skoraj 2eur na 500kwh.
brez upostevanja trosarine(a ta je ostala ista)

LordTado ::

bond007 je izjavil:

Podražitev je ranga tam 0,2 centa/kwh, kar je pri okoli 500kwh porabe mesečno cca 1€ podražitve. Niti ni preveč požrešna država, štrom je še vedno relativno poceni...


Ne se sekirat pri derivatih not dobijo dvojno:)

Pyr0Beast ::

+ davek na štrom
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dfajt ::

Ali se morda komu sanja, kaj je s to trajno fiksno ceno, ki jo promovira podjetje energijaPlus?
Ali je res kaj na tem, ali pa gre le še za en nateg nas majhnih ovčic, da nas priklenejo nase?

Trajno fiksna cena

USS Liberty ::

preberi si pogoje posebne ponudbe Trajno fiksna cena, še posebej 6. člen.

http://www.energijaplus.si/category/21-...

Mislim, da je tale ponudba Elektra Maribor en velik nateg. Močno so povišali cene, zdaj pa delajo neke akcije, da kao ne bodo spreminjali cene. V tem trenutku sta še vedno najboljša izbira Gen-I in Petrol.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

dfajt ::

To mi je tako ali tako jasno, da je odstop od takšne pogodbe precej drag.
Zanima me, kako je s cenami elektrike. Ali ima kdo mogoče pregled, koliko staneta VT in MT pri različnih ponudnikih?
Malo sem gledal po internetu in je kar precej težko primerjati, saj imajo ponudniki neke pakete...

telexdell ::

USS Liberty je izjavil:

preberi si pogoje posebne ponudbe Trajno fiksna cena, še posebej 6. člen.

http://www.energijaplus.si/category/21-...

Mislim, da je tale ponudba Elektra Maribor en velik nateg. Močno so povišali cene, zdaj pa delajo neke akcije, da kao ne bodo spreminjali cene. V tem trenutku sta še vedno najboljša izbira Gen-I in Petrol.

Sem dal v moj kalkulator, pa me ta "ugodna" ponudba elektra MB stane cca 6€/mesec več kot pri Gen-I ali Petrolu. Potem pa še dodajajo pogodbene kazni? Nekateri očitno mislijo, da živijo v socializmu s planskim gospodarstvom, monopoli, dirigiranimi cenami in mrtvo stražo na mejah.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Furbo ::

Jaz sem zadovoljen na gen-i, od zadnje akcije zbiranja novih naročnikov mi še vedno vsak mesec pride 10€ popusta na račun, bogsigavedi koliko ljudi je uporabilo mojo kodo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tanci82 ::

Kako pa je z odpovednim rokom pri Elektro Ljubljana? Vidim, da je enomesečni? Torej, če oddam podpisano dokumentacijo Gen-I-ju do 10. marca, bom cenejšo elektriko v resnici imela šele z mesecem majem in ne z aprilom?
"2. Če bo pogodba o menjavi podpisana do 10. dne v mesecu, bo novi dobavitelj začel dobavljati energijo prvi dan v naslednjem mesecu." vir: http://123zamenjaj.si/kako-zamenjam-dob...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: tanci82 ()

Furbo ::

Zato se pa zmigaj. Pač oddaš vlogo, saj gen-i vse uredi zate. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

;-) ::

Baje da elektro "klubuje" če si na Petrolu in ti morajo priti menjat varovalko...vedno si zadnji na čakalni vrsti preverjeno pri sosedih :)

Furbo ::

Pa kaj še, a si si pogledal ceno omrežnine. Večja kot postavka za elektriko. Za njih je vse po starem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

laguna1 ::

Kaj pa pri elektro energiji ima kdo sklenjen paket xxxl - zagotovljena dobava po garantirani ceni do konca leta 2014?

http://www.elektro-energija.si/Portals/...

Vem da je dražje od gen-i in petrola, vendar ta dva garantirata ceno le do 30.6.2012.

V tem kalkulatorju bi bilo za mojo porabo 4200kw/h na leto takole:

http://www.agen-rs.si/primerjalnik/inde...

torej cca 40 eurov na leto dražje od gen-i in petrola, vendar pa z zajamčeno ceno do konca leta 2014. Glede na to, da gen-1 in petrol jamčita ceno do konca junija 2012, predvidevam, da jo bosta takrat dvignila.

LP

Furbo ::

Jaz sem pri gen-i danes, ker je najcenejši, če bo pa po izteku roka dražji, bom pač tedaj spet zamenjal ponudnika. Zakaj bi že danes plačeval več??
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ashrack ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem pri gen-i danes, ker je najcenejši, če bo pa po izteku roka dražji, bom pač tedaj spet zamenjal ponudnika. Zakaj bi že danes plačeval več??

+1
....

firbec ::

Ve mogoče kdo za GEN-I kodo ugodnosti za nižjo ceno el. energije ?

Runnagain ::

Hm, ko menjaš ponudnika, ali moraš biti kaj doma, da (če) pride popisovalec v prvo popisat (kasneje že sporočaš)..ali pa to naredijo kar od tvojega prejšnjega sporočenega stanja pri starem ponudniku in sploh ne hodijo? Pri nas je števec še v bajti, pa je treba bit takrat doma, da lahko pride noter. Zanima me za gen-i al pa petrol...kako je bilo to pri tistih, ki ste menjali?

LP, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

mcgeek ::

Runnagain je izjavil:

Hm, ko menjaš ponudnika, ali moraš biti kaj doma, da (če) pride popisovalec v prvo popisat (kasneje že sporočaš)..ali pa to naredijo kar od tvojega prejšnjega sporočenega stanja pri starem ponudniku in sploh ne hodijo? Pri nas je števec še v bajti, pa je treba bit takrat doma, da lahko pride noter. Zanima me za gen-i al pa petrol...kako je bilo to pri tistih, ki ste menjali?

LP, Runnagain!!

Če imaš števec na javno dostopnem mestu, ne rabiš biti doma. Sicer pa moraš dovoliti dostop staremu ponudniku oz. sistemskemu operaterju, da odčita zadnje stanje ob prenosu. Preden se to zgodi, boš dobil obvestilo po pošti - in verjetno se boš lahko tudi dogovoril za točno uro.

firbec je izjavil:

Ve mogoče kdo za GEN-I kodo ugodnosti za nižjo ceno el. energije ?

GEN-I trenutno nima nobene akcije (s kodami).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

mojca ::

K nam ni bilo nikogar. Redno smo sporočali mesečno porabo in Elektro ni prišel niti odčitat števca. Največji hec od vsega je bil, da smo imeli prvi mesec zastonj elektriko in bi lahko teoretično sporočili kakršnokoli porabo.

Gen-I je v redu, bi pa lahko najeli enega boljšega spletnega programerja ter npr. pri vnosu porabe izpisali še predvideno ceno na položnici.

NissanGTR ::

http://www.24ur.com/geni-i-bo-podrazil-...

Gen-I nam s 1.3. viša ceno...
Bilo je lepo dokler je trajalo... Upam, da čimprej dajo ven nov cenik, da jih primerjam s Petrolom

Okapi ::

Golob pravi, da bodo še vedno najcenejši.

O.

theBill ::

Kljub podražitvi, dvomim da bo Elektro Ljubljana sploh še kdaj cenejši od Gen-i

kronik ::

Ne vem kaj pričakujete, glede na to, da so vse firme v državni lasti (gen isto). Najbolj 'smešno' pa je to, da je samo 35% zneska na položnici dejanska poraba, vse ostalo so davki.

Lonsarg ::

No ni lih sam 35%, je ze blizje 50. Ampak kljub temu da je toliki del fiksen, bi mene prislobna Elektro LJ leto nazaj 96€, medtem ko na Gen-i 80€. Grozna razlika da ne mores verjet, ne vem ce je elektro od takrat kaj pocenil, vem da elektro sedaj prvic od takrat podrazuje.

blue ::

A je gen-i še vedno najceneši podnik elektrike?
Imam občutek, da mora biti kakšen boljši deal...
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322995 (4349) chucki
»

Elektro energija ali GEN-i?

Oddelek: Loža
52778 (2608) Master_Yoda
»

Petrol elektrika - da ali ne

Oddelek: Loža
409689 (7858) Alec999
»

Plačilo na obroke: položnica elektro

Oddelek: Loža
224606 (4314) Pšenični

Več podobnih tem