» »

Remote Tiskalnik XP-Vista

Remote Tiskalnik XP-Vista

dash_wallace ::

Imam dva problema. :) Na enem računalniku sem inštaliral tiskalnik in ga imam v skupni rabi, na obeh so XP-ji. VSE LEPO DELA. Zanima me samo ali je možno, da bi lahko tiskal iz drugega računalnika in bi bil prvoten računalnik ugasnjen? Imate kakšno idejo?

Drugič, na enem računalniku imam XP-je (tukaj je tudi tiskalnik) na mojem je vista in ko želim vspostaviti povezavo z printerjem želi namesti gonilnike oz, pravi, da na strežniku ni pravih gonilnikov.
Potem sem poskusil še na računalnik z Xp dodal gonilnike za visto in je isto. Odpre se okence ki išče gonilnik z končnico .ini in jih od tod dalje ne znam. Z GOOGLE sem že pregledoval par ur.

Prosim za prijazne, dobre in KORISTNE nasvete glede te teme... HVALA!

Duhec ::

1. Če tiskalnik nima mrežne kartice potem je edina rešitev nakup print server škatlice. Preprosto in učinkovito.
2. Najprej preveri, če obstajajo za tvoj nezni tiskalnik sploh gonilniki za Visto.
Poročaj...

dash_wallace ::

Da obstajajo gonilniki. Namreč sem si prinesel tiskalnik gor v mojo sobo, ter ga poinštaliral in je delal. (Tiskalnik je Canon i250 operacijski sistem je Vista x64)






Hvala

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Potem na mašini kjer i250 dela poišči vse *.inf fajle, navadno je v kaki Canon mapi. Še prej v raziskovalcu omogoči, da se vidijo skrite datoteke in mape !
Inf datoteko enostavno dvoklikni in poglej kaj piše notri.
Navadno že na začetku piše : "Windows Setup File for i250 ..." ali kaj Canonu podobnega.
Ko najdeš pravi inf skopiraj celotno mapo npr. na usb ključ in potem na pc kjer ti teži po inf datoteki kjer samo navedeš lokacijo te inf datoteke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik ne tiska

Oddelek: Strojna oprema
125450 (4471) Panalitik
»

HP DesignJet 1050C + win7 problem

Oddelek: Strojna oprema
10934 (823) Vanadium
»

Inštalacija printerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202371 (2184) racunalnik3
»

kje in kateri printer za pod 20k

Oddelek: Kaj kupiti
11970 (882) jurcy
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272272 (1956) sandi

Več podobnih tem