» »

Grafika - zmogljivost

Grafika - zmogljivost

ilaj ::

helou,

zanima me, če ima kdo kakšen nasvet, kako potegniti(preko nastavitev, driverov) čim več iz grafične kartice, za lažje delovanje različnih 3D programov..

PC :
Dell inspiron 1520
GeForce 8600M GT
Intel core Duo 2ghz
2gb ram-a

Imam pa driver-e, iz nvidiine strani...

hvala

lp

dzinks63 ::

8600M GT ni ravno biser za profi 3D programe (saj zadeva deluje, samo če bi bila namenska, bi bilo bistveno bolje). Rešitev bi bila softmode biosa grafične v Quadro verzijo, samo pri teh karticah za prenosnike nisem prepričan, če to gre. Zamenjati bi moral grafično z kakšno iz serije Quadro ali Firegl ali pa kar cel prenosnik. Npr: HP EliteBook 8730w. Pri dobrih prenosnikih za 3D delo, pa tudi cene kmalu poletijo v nebo, če si zaželiš zmogljivo robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

ilaj ::

žeže, nov računalink reši problem takoj, tako kot ga denar ... :)

zato me bolj zanima, če se da kaj s software-om potegnit ven...


lp

mtosev ::

8600m gt ni slaba graficna.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

odvisno od tega, katere 3D pograme imaš v mislih in na kakih scenah delaš oz. koliko poligonov. Za samo rendiranje pa je grafična tako ali tako tiho in zadevo opravi procesor.

ilaj ::

nene za rendanje mi je jasno, da rabiš čas(da zrenda stvar), jaz potrebujem(vsak dobre nastavitve za grafično) pomoč v smeri programov ArchiCAD, Cinema4D, Autocad, 3DMax...


lp

bluefish ::

Pri C4D, 3DSM ima grafična bolj malo pomena tudi v viewportu in z neko navadno nekih čudežev ni pričakovati. Tudi pri Quadro so pohitritve bolj ko ne male. Razen seveda, če so scene z ogromno poligoni, kot že rečeno.
Pri raznih CAD pa bi se znalo poznati.

ilaj ::

no in zdaj me zanima, če pozna kdo kakšno stran z driverji, ki bi povečali zmogljivost vsaj za cad programe in kakšne nastavitve bi bile potrebne na sami grafični....

Dr_M ::

Sami driverji ti ne bodo nic pomagali. Ce graficna ni izrecno podprta v programu, ne bos nic pridobil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k0c4r ::

hey
imam veliko težavo.. kupil sem grafično kartico SAPPHIRE HD 3650 512MB GDDR3 AGP. Prej sem imel Ati Radeon 9200SE (precej stara grafična).. To novo grafično sem namestil naložil driverje ki so bili priloženi k grafični kartici. V glavnem vse sem naredil kot je treba, vendar pa nemorem igrat igric (v nekatere sploh nemorem prit, v drugih je pa slika zelo slaba) :S
imam računalnik:
AMD Athlon™ XP 2600+
1.75 Giga ram (DDR)
AGP vodilo

Tukaj je še link od grafične:
http://www.sapphiretech.com/us/products...

Lepo prosim če mi čimprej pomagate rešit to težavo.
L.P

opeter ::

Potegni najnovejši gonilnik iz amd.com. Pa napiši seznam, katere igre želiš igrati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

k0c4r ::

a mi lahko prosim daš točen link kje downloadam driver.. ja igral bi pa rad vse igre katere grejo na mojem compu (npr. gta san andreas, fifa, pes, battlefield, cod itd. )

k0c4r ::

hmm mogoče bo kriv napajlnik ?? tu http://www.sapphiretech.com/us/products... piše da mora bit napajlnik 450W ali več.. jaz mam 300W :S je mogoče krivo to ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onboard VS PCIe card

Oddelek: Strojna oprema
111079 (891) norcuron
»

Poštena nadgraditev - Matična plošča, Procesor, Grafična, Ram

Oddelek: Kaj kupiti
14778 (778) x45
»

Gledanje HD video

Oddelek: Pomoč in nasveti
6897 (897) kixs
»

grafična na AGP za HD

Oddelek: Kaj kupiti
161097 (1097) smrkecXY
»

HD2600xxx, HD2400xxx

Oddelek: Strojna oprema
273008 (1968) Klemzz

Več podobnih tem