» »

Poštena nadgraditev - Matična plošča, Procesor, Grafična, Ram

Poštena nadgraditev - Matična plošča, Procesor, Grafična, Ram

Dean2 ::

Pozdravljeni vsi skupaj!!!

Zadnjič sem bil malce razočaran ker mi ni uspelo pognati igre COD4 ter MOHA zaradi prešibke konfiguracije računalnika. Imam namreč AMD Athlon 2400 ter grafično 3D Club NV7600GT 256 Mb AGP, 1 Gb RAMA, etc... Ker me je vse to malce razjezilo sem se odločil spremeniti vso konfiguracijo in sicer takole:

-Matična plošča: ASUS M2N SLI – DELUXE ( LINK)
- Procesor: AMD ATHLON 64 X2 5600+ BOX AM2 DUAL CORE ( LINK )
- Grafična kartica: Sapphire Radeon HD 3850 256MB DDR3 ali pa Sapphire Radeon HD 3870 512MB DDR4 ( LINK )
- Spominski moduli: 2 Gb še ne vem katerega

Zanima pa me vaše mnenje ali je izbrana konfiguracija OK? Najbolj sem v dvomih glede matične plošče ter grafične kartice.

Hvala za vaša mnenja in nasvete v naprej.

Dejan
  • spremenil: Dean2 ()

x45 ::

dober izbor, ram daj 2x 1gb 800 mhz.

Matko ::

obvezno več rama,
pa še nemarno poceni je

YOU ::

Vse je odvisno od tega koliko is pripravljen dat (€€€) in pa kako zahteven gamer si??!!

Drugače pa si raje uzami 2x1GB pomnilnika klik
Matična je uredu, grafična pa če ti ni problem dodat 40-50€ več potem uzem raj 3870.

Odvisno s koliko €€€ razpolagaš:)

Dean2 ::

Ram bo 2 gb se ze odlocil

dukenukem ::

to je čist vredu mašina, za ta denar

Galaxy ::

Ampak COD ti ne bo delal na najvišjih nastavitvah nažalost.. Če res rabiš to nadgradi, če ne pa raje to prodaj in kupi nov sistem.

Dean2 ::

Ne razumem tegale zadnjega. Saj ravno zato sprašujem, kupujem nove komponente da bi mi delal COD4, Chrysis, MOHA in podobni špili v resoluciji 1280x1024 ter HIGH nastavitvah dokaj normalno.
Za to mi ni potrebno kupit nove skatle, tipkovnice, miške in ostalih dodatkov. Želim kupit konfiguracijo ki bi bila najbolj optimalna glede na ceno in performance. Vgradil jih bom potem že sam.

Ker pa sem zaradi časovne omejenosti prikrajšan spremljati trenutno stanje komponent na trgu sprašujem vas, ki ste morda bolj izkušeni od mene. Po domače .... rabim neke vrste "glas ljudstva" 8-) :D

Ted ::

Konfiguracija je ok, namesto windsor procesorja bi jaz raje vzel brisbane verzijo (0,65nm) ker se ful manj greje in manj elektrike porabi. Če ti je prepočasen se ga da pa orng navit, x2 4800+ je tak model.
Najboljši rami za svoj denar so pa SuperTalent v Mlacomu, za nekaj več kot 60 evrov za 2 giga dobiš 4 4 3 8 latence.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

jan01 ::

Pri taki vsoti pri procesorju nimaš kaj razmišljat: kupi raje intel core2duo E6550 -150€ oz E4600 -125€
Za grafično je tudi dobra izbira hd3850 s 512mb rama...

Dean2 ::

Malce sem bral mnenja in prispevke na TOM's Hardware forumu ter prišel do spoznanja da se mogoče res splača malce premislit in vzet raje E6600 processor pa kako Gigabyte osnovno ploščo. :D

Za grafiko se tudi sam čedalje bolj navdušujem nad Ati Radeon 3850 s 512 Mb spomina. :))

Glede RAM-a mi še niso popolnoma jasne tiste cifre ala latenca....kaj pravzaprav pove uporabniku? Je to neke vrste dostopni čas? Kaj moram gledat pri teh cifrah, da so manjše ali večje? :\

ronaldo ::

NE vzet E6600 ker je zastarel model in predrag za to kar nudi. Raje vzami E6550 ali E2160.

Dean2 ::

Ups, v mislih sem imel: Intel Core 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, LGA775 vendar se mi zdi da bom sel raje na Intel Core 2 DUO E6750, 2.660 GHz 4MB
Mar ni E2160 malce prešvoh?

noreturnback ::

E2160 je zakon procesor. Je poceni (70€) in se ga da nenormalno navit. Problem pri njem je samo v predpomnilniku saj ga ima samo 1mb. Jaz ga imam navitega na 3ghz (z stock hladilnikom) in mi dela brez kakršnih koli motenj.

x45 ::

Preberi si Test o Ageni v Moj Mikro... pa razmisli o X4 9500...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov amd proc +plata,kaj bi bilo best buy za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524635 (3428) x45
»

Pomoč pri nadgradnji starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
7760 (760) tilinho20
»

Kaj zamenjati oz. kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
151226 (1226) 333zuco333
»

nakup komponent

Oddelek: Kaj kupiti
9733 (733) TOP
»

katera maticna za intel, z 1G mrezno, intgrirano graficno

Oddelek: Kaj kupiti
271319 (1002) bond007

Več podobnih tem