» »

preimenovati vse datoteke

preimenovati vse datoteke

copko ::

Živjo!

Zanima me, če obstaja kakšen program, ki bi pred recimo 100 datotek postavil isto črko... če bi se tega lotil ročno bi mi vzelo zelo veliko časa, torej če kdo ve za kakšen program ali kako drugače da se to naredi lepo prosim za odgovor :)

To pa potrebujem za telefon N95, da bi lahko označil datoteke in jih razvrstil v playliste, ker tudi na telefonu ne moreš označiti cele mape lahko samo označuješ datoteke in jih dodajaš v playlist.

hvala za odgovore.

LP, Miha

Okapi ::

Guglaj file rename.

O.

copko ::

tole sm našel, samo to preimenuje vse datoteke cele jaz bi samo rad da doda recimo številko 1 na začetku

takole pa piše:
* Označite datoteke, ki jo želite preimenovati. (Uporabite Ctrl ali Shift, da označite več datotek hkrati)
* Desno miškino tipko kliknite datoteko v prvi seriji, kliknite Preimenuj.
* Samo datoteke ste kliknili desno bodo poudarjene. To je OK. Spremenite ime datoteke, se podaljšanje ne bo treba hraniti.
* Pritisnite tipke Enter, da se zavežejo vaših sprememb. Vaše datoteke, se bo imenovala "file (1). Jpg", "file (2). Jpg", itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: copko ()

Opkow ::

Jaz uporabljam program Lupas Rename, ki je precej mocan pri preimenovanju veliko kolicine datotek. Imas moznost izdelave bat datotek, ...
In kar je pomembno, je to, da je freeware. :)

copko ::

Jaz uporabljam program Lupas Rename, ki je precej mocan pri preimenovanju veliko kolicine datotek. Imas moznost izdelave bat datotek, ...
In kar je pomembno, je to, da je freeware. :)


hvala za to zadevo.

opeter ::

Še en odprtokodnik: Métamorphose2
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

black ice ::

Total Commander anyone?

gkovac ::

yep... Total Commander ima multi rename tool, ki deluje ko šus. Priporočam, ker je preprost za uporabo.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

krneki0001 ::

Total commanderju manjka par zadev pri multi rename toolu. Recimo da bi lahko sredi imena XXXXX zamenjal eno črko s številko - recimo XX9XX.

urban99 ::

Total commanderju manjka par zadev pri multi rename toolu. Recimo da bi lahko sredi imena XXXXX zamenjal eno črko s številko - recimo XX9XX.


em... tole ne drži - oglej si "search and replace okno". Drug problem pa je, če hočeš na to mesto dat counter, to pa drži. Ampak ponavadi se da s kako drugačno logiko take stvari poštelat.

krneki0001 ::

Pokaži kje lahko zamenjaš prve 3 znake v imenu ali pa samo tretji znak v imenu. (mislim samo na ime brez končnice).

Sem se igral dolgo časa, pa ni ratalo, tako da sedaj uporabljam en free program, ki sem ga našel na netu (prvi ki se je izpisal, ko sem iskal free programe).

R33D3M33R ::

Free Commander je brezplačna alternative Total Commanderju, ki podpira tudi Multi Rename.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava ČŠŽ v CSZ?

Oddelek: Programska oprema
232815 (2237) KLux
»

Č, š, ž so se spremenili v druge znake, se da to enostavno popravit

Oddelek: Pomoč in nasveti
112113 (1675) gumby
»

Navigacija v Total Commanderju

Oddelek: Operacijski sistemi
241995 (1673) R33D3M33R
»

Preimenovanje datotek glede na podatke v lastnostih "properties"

Oddelek: Programska oprema
71363 (1254) kulSMS
»

Ime Priimek v Ime_Priimek (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
554733 (3693) Doman

Več podobnih tem