» »

Katero kolo

Katero kolo

««
31 / 95
»»

energetik ::

Zakaj? Za pravo MTB uporabo se meni zdi 27,5 bolj okreten in robusten.
29" bi vzel, če je mišljena bolj vsestranska uporaba tudi po makadamih in asfaltu, ker lahko gor namontiraš kakšne gladke in ožje gume ter z večjim obsegom in močno zmanjšaš kotalno trenje.

dolenc ::

Jah al si pa dec pa je tudi 29 okreten :P

BlaY0 ::

gusto je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:


zame je edini problem, ki IMHO še ni najbolje rešen, pomanjkanje dovolj lahkih prestav, vsaj zame glede na namen uporabe in potrebe. Trenutna rešitev sicer zadovoljuje te potrebe cca 95%.


Ti zavidam, mene zelo vleče, da bi si nabavil gravel kolo prav za potovanja, je pa res da ga je ekonomsko zelo težko upravičim, ker bi mi prišlo prav 2-krat na leto recimo. Drugače sem specialkar, rad delam enodnevne ali pa max dvodnevne ture brez prtljage, po možnosti po kakšnih klancih. Da se malo pohvalim, imam naročeno Trek Émonda SL 5, komaj čakam da dobim.:D Za gravel/potovalno kolo pa še nisem zbral poguma, da bi vse skupaj nabavil, naštudiral logistiko in za 14 dni odkolesaril po bivši jugi. Upam da kdaj.:)

Zakaj kompliciraš. Mi smo cel balkan in EU prefural s hardtail gorci. Vse kar nucaš dodatnega je jeklena vilca z luknjami za prtljažnik, par poviškov ter fajfa z nastavljivim kotom in si zmagal. Geometrija gravel/cestenga kolesa je takšna, da ne omogoča udobne vožnje z torbami zadaj, ker je bicikel prekratek in potem s petami butaš v torbe (lahko še kaj zahaklaš in vžgeš k'mater). Če gledaš potovalne bicikle (recimo tegale) boš videl da so precej daljši (glej oddaljenost zic rora od zadnje gume). Hardtail gorc je kar se tega tiče veliko bolj primeren, ker je še vedno daljši od katerekoli specialke ali gravel bajka, še bolš je pa navaden treking, ker je neprimerno bolj udoben od vseh naštetih.

Skratka za 1x letno za max. par tednov potovanja s kolesi ne rabiš tople vode odkrivat, če pa misliš it za pol leta vintat, potem bi si pa jaz na tvojem mestu omislil pravega potovalca. Če ne misliš furat torb je pa gravel tudi čisto OK.

juroz ::

Sam da ne boš torb zamenjal z ruzakom. Tisto je no-go na bajku.
Drugače sem pa tudi sam nekaj pregonil, kupil sem 30 leto staro kolo iz Anglije (bi vzel našega Rog Seniorja vendar so mi premajhni) osnoven servis pa gasa.

m0LN4r ::

Ima kdo kak dober vodic, kako veliko kolo je prave velikosti?
In kaj je optimalna razdalja med sedezem in pedali, da kolena niso previsoko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

In kaj je optimalna razdalja med sedezem in pedali, da kolena niso previsoko?
Ko si na sedlu, moraš imeti s peto na pedalu iztegnjeno nogo, ko je pedalo najnižje.

Pri geometriji za šopanje se uporablja tudi "meča morajo biti navpična, ko so pedala v najnižji točki, noga pa vpeta v pedalo".

Potem je še stvar tega, kako vajen si ležat na rokah in hrbtu oziroma sedet na riti med vožnjo. Prvo je za dirkače, drugo pa za low riderje.

m0LN4r ::

Je to misljeno vpeto s silo ali glih tok, da se dotaknes?
Za laika najbolj torej, da pedalo dosezes z iznegnjeno nogo s sredino stopala je najbolj univerzalno?

Kaj pa velikost kolesa? Jaz imam problem, da ali mi je kolo preveliko ali pa je volan preblizu...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Je to misljeno vpeto s silo ali glih tok, da se dotaknes?
Če nimaš takih pedal, da se jih noga drži, potem to ni sistem nastavljanja, ki bi tebi ustrezal.

m0LN4r je izjavil:

Za laika najbolj torej, da pedalo dosezes z iznegnjeno nogo s sredino stopala je najbolj univerzalno?
S peto. Ko pedalo dosežeš z delom stopala pod stopalnicami, moraš imeti koleno rahlo skrčeno.

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa velikost kolesa? Jaz imam problem, da ali mi je kolo preveliko ali pa je volan preblizu...
Bi moral videti, na kakšen način sediš, ampak načeloma lahko kupiš večji bicikl in krajšo fajfo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

r3dkv1c4 ::

energetik je izjavil:

Zakaj? Za pravo MTB uporabo se meni zdi 27,5 bolj okreten in robusten.
29" bi vzel, če je mišljena bolj vsestranska uporaba tudi po makadamih in asfaltu, ker lahko gor namontiraš kakšne gladke in ožje gume ter z večjim obsegom in močno zmanjšaš kotalno trenje.

To sploh ni res
Sam sem presedlal iz 26 na 27,5 in nato na 29.
Razlike ni ne vem kakšne, vsaj če imaš dobro tehnično znanje.
Dejstvo je, da je 29 boljši plezalec in lažje premaguje večje ovire....edino nekaj malega razlike sem opazil pri prekladanju v več zaporednih močnih kruvuljah...ovinkih na trailih.

Drugače pa jaz ne grem več na manjše cole.

Edino bmx.

O robustnosti je pa brezpredmetno govorit, ker ne boš izkoristil potenciala, ne manjših, ne vecjih.

Za xc kolo absolutno 29".
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

m0LN4r ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Je to misljeno vpeto s silo ali glih tok, da se dotaknes?
Če nimaš takih pedal, da se jih noga drži, potem to ni sistem nastavljanja, ki bi tebi ustrezal.

m0LN4r je izjavil:

Za laika najbolj torej, da pedalo dosezes z iznegnjeno nogo s sredino stopala je najbolj univerzalno?
S peto. Ko pedalo dosežeš z delom stopala pod stopalnicami, moraš imeti koleno rahlo skrčeno.

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa velikost kolesa? Jaz imam problem, da ali mi je kolo preveliko ali pa je volan preblizu...
Bi moral videti, na kakšen način sediš, ampak načeloma lahko kupiš večji bicikl in krajšo fajfo.

Mas kake predloge za do 400-500evrov, pogojno 600?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Mas kake predloge za do 400-500evrov, pogojno 600?
Daleč najboljšo opremo boš za tak denar dobil, če najdeš kakega rabljenega.

Kaj pa iščeš? Torej kje se boš vozil, koliko kilometrov na dan in koliko kil imaš?

m0LN4r ::

1x na teden po ravni asfaltirani cesti, do max 50km, 70kg trenutno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

Daleč najboljše za to bo po moje "fitness bike", torej nekaj takega (to je nov model in ni cheap - malo se razglej, če kje dobiš staro zalogo):

https://www.bike24.com/p2294860.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

m0LN4r ::

Ma kdo izkusnje z kupovanjem kolesa online?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Ma kdo izkusnje z kupovanjem kolesa online?
Praktično vse bicikle kupim online.

m0LN4r ::

Ko enkrat ves velikost je potem, no problem?
Butasto vprasanje, zakaj ni na sliki pedalov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Butasto vprasanje, zakaj ni na sliki pedalov?
Ker pedala kupiš glede na kolesarske čevlje, ki jih uporabljaš.

m0LN4r je izjavil:

Ko enkrat ves velikost je potem, no problem?
Kako visok si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

m0LN4r ::

Ker pedala kupiš glede na kolesarske čevlje, ki jih uporabljaš.

What? Pedale rabim se ekstra? Seveda bi obicne pedale za obicne cevlje; 170
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

r3dkv1c4 ::

m0LN4r je izjavil:

Ker pedala kupiš glede na kolesarske čevlje, ki jih uporabljaš.

What? Pedale rabim se ekstra? Seveda bi obicne pedale za obicne cevlje; 170

What?
A googlaš kaj, pred trolanjem?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Pedale rabim se ekstra?
Pomoje lahko tudi kupiš 4 velikosti manjši bicikl in se poganjaš kot na skiroju.

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pedale rabim se ekstra?
Pomoje lahko tudi kupiš 4 velikosti manjši bicikl in se poganjaš kot na skiroju.

Si želel rečt poganjavčku.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

m0LN4r ::

r3dkv1c4 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ker pedala kupiš glede na kolesarske čevlje, ki jih uporabljaš.

What? Pedale rabim se ekstra? Seveda bi obicne pedale za obicne cevlje; 170

What?
A googlaš kaj, pred trolanjem?

Ne trolam, cez en teden grem v nabavo. In ne nisem vedel, da se je treba za pedale ekstra sekirati, saj si koles nisem nikol kupoval in ko sem bil nazadnje v hervisu ali kaki podobni stacuni so bile cene z pedali vred.


Je to dober deal?
Zravn so, pise: Pedale - CUBE Aluminium MTB
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

m0LN4r je izjavil:

cene z pedali vred.
Ponavadi dodajo kakšne plastične pedala, za par mesecev vrtenja in jih je bolje takoj zamenjati. Včasih pa ne dajo sploh nič od pedal.

m0LN4r je izjavil:

Zravn so, pise: Pedale - CUBE Aluminium MTB
Če so aluminijasta, bi morala zdržati. Če pa imaš čevlje, ki se pritrdijo na pedala, potem pač kupiš ustrezna.

Za road bicikl bi skoraj rabil namenske čevlje in posledično ustrezna pedala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

m0LN4r ::

Kaj pa je razlika med PRO in tistim, ki ga je prilepil jipe?

Se mi zdi ponudba zelo atraktivna in je na spletni strani prodajalca pod SALE, tako da je mogoce se mozno iztisniti kak popust.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dolenc ::

Oh ko gre računalničar v nakupovanje...

Če še nisi nikoli kolesa kupoval, kaj sploh gledaš online. Wtf res, kam gremo.

Pejt v štacuno, pa se mal pomen z njimi, konckoncev so tam ljudje cele dneve okoli koles, že ko boš tja prišel ti bodo povedali dimenzijo. Kolo/kolesa, moraš itak sprobat, ni to grafična kjer benchmark pogledaš pa je to to.

Kolo ti mora ustrezat, rang menjalnika je čist nepomemben, če te nekaj tišči in zato rabiš čim več koles sprobat. Sploh na začetku, ker tud če nimaš pojma, boš takoj dobil občutek na katerem se boljše počutiš.

Tud ceno boš dobil boljšo v štacuni kot online v večini primerov.

BlaY0 ::

Daj si poglej še tukaj (zadnjega sem kupil pri njih, online ampak konec sezone za 10% ceneje kot v SLO enako zadevo maksimalno znižano). Če si kje blizu Minhna se zapelji do ene izmed njihovih štacun pa malo sprobaj bicikle... oni so dilerji za Cube, če že gledaš Cube. Kar se tiče pedal... skoraj vedno dobiš zraven neka "zasilna" pedala (razen pri specialkah, ker tam pa res nima smisla). Drugače je pa zdaj cajt, ko so bicikli nadražji. Mogče kje dobiš še kakšen star model v velikosti XS ali XXL, neke normalne velikosti boš pa že težko dobil. V Nemčiji ti na začetku sezone noben ne da dodatnega popustov na nove modele, v Sloveniji je drugača... vsak ti da takoj med 10% in 20% na MPC skozi celo leto. Kar se tiče rabljenih koles... v SLO se za enak denar dobi bistveno boljši bicikel, čeprav bi glede na velikost trga misli da bo ravno obratno... če gledaš Kleinanzeigen v DE meni nič ni jasno, folk prodaja razna stara jajca za neke hude denarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

_0\WA6m7Uzc ::

Kolesa, se kupuje jeseni. Bo precej vec za enak denar dobil.

Ce pedal ni zraven pomeni, da je prodajalcu/proizvajalcu jasno, da ima vsak druge preference in te nocejo posiljevati z njihovo izbiro.

Preveri cene tudi offline, ko ves katero kolo, so me slovenski mesetarji ze presenetili z nizjo ceno kot online. Sploh nemcija je zanimiva, takoj, ko gres nekaj resnega kupovati, cene precej zrastejo.

https://freestyle.si/

Jype, nekje sem zasledil, da bolj asfalt drsas, recumbenta si ze probal?

Zgodovina sprememb…

_0\WA6m7Uzc ::

Pri 29" kolesu upostevaj, da so res okorni pri zavijanju, zaradi cesar je balanca sirsa, pojdi se z razlicnimi velikostmi zapeljat in preveri kaj ti ustreza. Jaz recimo nisem fan.

A sprozim prepir :))? Gripshift ali rapidfire? :))

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

m0LN4r je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ker pedala kupiš glede na kolesarske čevlje, ki jih uporabljaš.

What? Pedale rabim se ekstra? Seveda bi obicne pedale za obicne cevlje; 170

What?
A googlaš kaj, pred trolanjem?

Ne trolam, cez en teden grem v nabavo. In ne nisem vedel, da se je treba za pedale ekstra sekirati, saj si koles nisem nikol kupoval in ko sem bil nazadnje v hervisu ali kaki podobni stacuni so bile cene z pedali vred.


Je to dober deal?
Zravn so, pise: Pedale - CUBE Aluminium MTB

Idi v Eurobike na Ptuj. En prodajalec srednjih let obvlada in ti bo res dobro znal razložit zadeve. Pa tudi bajke boš lahko na velikem parkingu sprobal (pa še prej ti ga bo nastavil). Prek neta kupovat bicikle preden bi jih par sprobal je joke.

Pri trekingih so pedala zraven ponavadi ja. Fitness/cestna/dražja gorska so pa brez pedal.

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Kolesa, se kupuje jeseni. Bo precej vec za enak denar dobil.


This. Sem dobil novembra "stari model" full XT treking (spredaj, zadaj, ročke, oljne bremze, pesta,...) treking model za 700 eur znižan s 1300, ker so rabli plac za novo linijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Gagarin ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Pri 29" kolesu upostevaj, da so res okorni pri zavijanju, zaradi cesar je balanca sirsa, pojdi se z razlicnimi velikostmi zapeljat in preveri kaj ti ustreza. Jaz recimo nisem fan.


LOL, že Enduro kolesa gredo na 29col, pa bi bil naj za treking 29 "preveć okoren pri zavijanju". XC kolesa praktično sploh ne obstajajo druga kot 29col razen pri malih XS, S okvirjih...

koyotee ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Pri 29" kolesu upostevaj, da so res okorni pri zavijanju, zaradi cesar je balanca sirsa, pojdi se z razlicnimi velikostmi zapeljat in preveri kaj ti ustreza. Jaz recimo nisem fan.

A sprozim prepir :))? Gripshift ali rapidfire? :))

Sej ne bo fural bmx na 29" :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

wajdujc ::

jype je izjavil:

Gonilka je bila najprej FSA, zdaj je že druga ultegra, ketn je šlo že 19, kasete še vedno dajem gor 105, obroči so drugi, bovdne sem vsako pomlad menjal, gum in zavornih ploščic je šlo pa že cel kup.


Vsakih koliko ketn nadomestiš kasete/gonilko, oz. kako razumeš da je čas za to?

jype ::

Ne čakaš tako dolgo:



Načeloma na 5-10 ketn, itak pa začne preskakvat, ko je preveč znucan.

_0\WA6m7Uzc ::

Gagarin je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Pri 29" kolesu upostevaj, da so res okorni pri zavijanju, zaradi cesar je balanca sirsa, pojdi se z razlicnimi velikostmi zapeljat in preveri kaj ti ustreza. Jaz recimo nisem fan.


LOL, že Enduro kolesa gredo na 29col, pa bi bil naj za treking 29 "preveć okoren pri zavijanju". XC kolesa praktično sploh ne obstajajo druga kot 29col razen pri malih XS, S okvirjih...


Briga me, kaj so zadnji modni trendi. Vem kaksen zavoj lahko speljem s kaksno hitrostjo in vem kako slugish je 29". Ja, manj ruka cez luknje in lahko letis cez njih hitreje, ampak ne tekmujem in srecam singlce, ki niso nalasc narejene, da se jih se da speljat. Tisto, kar sem s 26" z malo komplikacijami speljal bos z 29" moral ustaviti (pojdi probat 46.127985, 14.527333 - pa ne mislit, da je tam pot naravnost zvozena, tisto je od drsenje koles v graben)

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Je za Pinarello GAN S, rabljen dve sezoni, vredno placati 1500 evrov? Podoben je temu https://maxisport.si/trgovina/kolesa/ce...

jernejl ::

bajsibajsi je izjavil:

Je za Pinarello GAN S, rabljen dve sezoni, vredno placati 1500 evrov? Podoben je temu https://maxisport.si/trgovina/kolesa/ce...

Za rabljeno kolo s 105 opremo? Ne.
Za stotaka več dobiš recimo novega Gianta z Ultegro.

Gagarin ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Gagarin je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Pri 29" kolesu upostevaj, da so res okorni pri zavijanju, zaradi cesar je balanca sirsa, pojdi se z razlicnimi velikostmi zapeljat in preveri kaj ti ustreza. Jaz recimo nisem fan.


LOL, že Enduro kolesa gredo na 29col, pa bi bil naj za treking 29 "preveć okoren pri zavijanju". XC kolesa praktično sploh ne obstajajo druga kot 29col razen pri malih XS, S okvirjih...


Briga me, kaj so zadnji modni trendi. Vem kaksen zavoj lahko speljem s kaksno hitrostjo in vem kako slugish je 29". Ja, manj ruka cez luknje in lahko letis cez njih hitreje, ampak ne tekmujem in srecam singlce, ki niso nalasc narejene, da se jih se da speljat. Tisto, kar sem s 26" z malo komplikacijami speljal bos z 29" moral ustaviti (pojdi probat 46.127985, 14.527333 - pa ne mislit, da je tam pot naravnost zvozena, tisto je od drsenje koles v graben)


Bluziš v tri krasne, ali nimaš pojma ali pa moderne 29 še sploh nisi peljal al pa oboje. Pa ja tekmovalci vozijo 29 (in ne 27,5 ki ga je poiskušala in ga še turiti kolesna industrija) ker so modni fetišisti, jebiga če so zaradi tega počasnejši LOL...Pa ja na tekmah so singlce nalašč tako narejene, da se jih da zvozit z 29 LOL

bajsibajsi ::

jernejl je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Je za Pinarello GAN S, rabljen dve sezoni, vredno placati 1500 evrov? Podoben je temu https://maxisport.si/trgovina/kolesa/ce...

Za rabljeno kolo s 105 opremo? Ne.
Za stotaka več dobiš recimo novega Gianta z Ultegro.


Pinarello naj bi bil karbonski, Giant pa, ce prav razumem, ne.

Za opremo zal nimam podatka. Vem le, da je Pinarello GAN S (Campagnolo Potenza, EURUS) in nekaj slik, kjer se opreme ne vidi dobro. Razumem pa, da je cena lahko razlicna glede na model opreme.

energetik ::


Za tiste, ki mislite, da je vredno plačati kaj dosti več kot 1k€ za NOV bicikl. Za rekreativca nesmisel, razen če loviš posamezne sekunde oziroma ti kaj pomeni, da 5h turo narediš 5min hitreje...

gusto ::

bajsibajsi je izjavil:

jernejl je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Je za Pinarello GAN S, rabljen dve sezoni, vredno placati 1500 evrov? Podoben je temu https://maxisport.si/trgovina/kolesa/ce...

Za rabljeno kolo s 105 opremo? Ne.
Za stotaka več dobiš recimo novega Gianta z Ultegro.


Pinarello naj bi bil karbonski, Giant pa, ce prav razumem, ne.

Za opremo zal nimam podatka. Vem le, da je Pinarello GAN S (Campagnolo Potenza, EURUS) in nekaj slik, kjer se opreme ne vidi dobro. Razumem pa, da je cena lahko razlicna glede na model opreme.


Tudi Giant je karbonski. Jaz bi sicer raje vzel model TCR Advanced 1 ali pa KOM verzijo tega modela (150€ dražja). Sem kolebal med tem Giantom in Trek Emonda SL5 in nazadnje vzel novega Treka za 1700€. Vsekakor imam za ta denar raje novo kolo.

Gagarin ::

energetik je izjavil:


Za tiste, ki mislite, da je vredno plačati kaj dosti več kot 1k€ za NOV bicikl. Za rekreativca nesmisel, razen če loviš posamezne sekunde oziroma ti kaj pomeni, da 5h turo narediš 5min hitreje...


Tisti rekreativci ki malo več vozimo (in tudi nismo več v dvajsetih), vemo da ni nesmisel, pa ne zaradi sekund ali minut ampak izključno zaradi udobnosti in gladkosti vožnje. Dobro narejen karbonc te bo na dolgih turah bistveno manj izmučil (roke, hrbtenica) kot pa aluminijc (govorim za nevzmetena kolesa)...Tako da IMO je najpomembnejši dober okvir, oprema je drugotnega pomena (pri opremi ti majhna razlika v teži, gladkosti prestavljanja navadno pomeni ogromno razliko v ceni).

energetik ::

IMO pa je najpomembnejši faktor kondicija, pravilno izbrana velikost in pa nastavitev položaja (v tem vrstnem redu).
Težko verjamem, da te samo drug material okvira zmuči.

Gagarin ::

energetik je izjavil:

IMO pa je najpomembnejši faktor kondicija, pravilno izbrana velikost in pa nastavitev položaja (v tem vrstnem redu).
Težko verjamem, da te samo drug material okvira zmuči.


Si že vozil dobrega karbonca? Razlika je očitna, pa ne samo zame ki imam težave s hernijo. Pobere tisti drobni ruker ne povsem gladkih cest, "gladkost" vožnje občuti vsak.

(pa verjemi da imam kondicijo, pravilno velikost in nastavitev - sem v kolesarstvu že kar nekaj časa...)

_0\WA6m7Uzc ::

Gagarin je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Gagarin je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Pri 29" kolesu upostevaj, da so res okorni pri zavijanju, zaradi cesar je balanca sirsa, pojdi se z razlicnimi velikostmi zapeljat in preveri kaj ti ustreza. Jaz recimo nisem fan.


LOL, že Enduro kolesa gredo na 29col, pa bi bil naj za treking 29 "preveć okoren pri zavijanju". XC kolesa praktično sploh ne obstajajo druga kot 29col razen pri malih XS, S okvirjih...


Briga me, kaj so zadnji modni trendi. Vem kaksen zavoj lahko speljem s kaksno hitrostjo in vem kako slugish je 29". Ja, manj ruka cez luknje in lahko letis cez njih hitreje, ampak ne tekmujem in srecam singlce, ki niso nalasc narejene, da se jih se da speljat. Tisto, kar sem s 26" z malo komplikacijami speljal bos z 29" moral ustaviti (pojdi probat 46.127985, 14.527333 - pa ne mislit, da je tam pot naravnost zvozena, tisto je od drsenje koles v graben)


Bluziš v tri krasne, ali nimaš pojma ali pa moderne 29 še sploh nisi peljal al pa oboje. Pa ja tekmovalci vozijo 29 (in ne 27,5 ki ga je poiskušala in ga še turiti kolesna industrija) ker so modni fetišisti, jebiga če so zaradi tega počasnejši LOL...Pa ja na tekmah so singlce nalašč tako narejene, da se jih da zvozit z 29 LOL


Poslusaj mladicek, preberi preden zacnes bevskati. Izvoli se voziti s formulo ali hummerjem po Ljubljani, ce zelis, imas tudi take. Sem ti vse povedal, 29ka JE neokretna in JE hitrejsa. Ce bi se rad z njo razbil, imas zgoraj tudi koordinate, kje lahko poskusis. Za po Ljubljani se vozit na kavico bo pa odlicna, pa ne pozabit full suspension kupit in cim bolj flashy obleko.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jaz nimam težav s hernijo in komot vozim alu okvir 10 ur skupaj, brez pavz. Sem že vozil jeklene in karbonske in ja, so mehkejši, ampak to je predvsem uporabno za tiste, ki nimate kondicije in sedite na biciklu.

_0\WA6m7Uzc ::

Gagarin je izjavil:

Si že vozil dobrega karbonca?

QED.

jype je izjavil:

Jaz nimam težav s hernijo in komot vozim alu okvir 10 ur skupaj, brez pavz. Sem že vozil jeklene in karbonske in ja, so mehkejši, ampak to je predvsem uporabno za tiste, ki nimate kondicije in sedite na biciklu.

... ali na kavi.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Gagarin je izjavil:

Si že vozil dobrega karbonca? Razlika je očitna, pa ne samo zame ki imam težave s hernijo. Pobere tisti drobni ruker ne povsem gladkih cest, "gladkost" vožnje občuti vsak.

(pa verjemi da imam kondicijo, pravilno velikost in nastavitev - sem v kolesarstvu že kar nekaj časa...)
Priznam da nisem. Ja, to verjamem da lahko rukerje pobere bolje.
Ampak moja filozofija je, da se to rešuje s prednjim vzmetenjem in širšimi (gladkimi) gumami ("Wider tires roll better than narrower tires." vir: https://www.schwalbetires.com/tech_info... )
Zato imam poleg MTB za na asfalt hibrida s 47mm gladkimi gumami ter sprednjim vzmetenjem. Ker ne tekmujem, mi niso važne sekunde ali minute.

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Si že vozil dobrega karbonca?

QED.


QED debilem - govorim o nevzmetenih biciklih, pa sem prepričan da sem starejši od tebe, pa da imam bistveno več gorskih kilometrov pod ritjo kot ti...Ja, tudi več na 26 kot ti po moje...

_0\WA6m7Uzc ::

Gagarin je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Si že vozil dobrega karbonca?

QED.


QED debilem - govorim o nevzmetenih biciklih, pa sem prepričan da sem starejši od tebe, pa da imam bistveno več gorskih kilometrov pod ritjo kot ti...Ja, tudi več na 26 kot ti po moje...


Tu se pa zelo verjetno motis. V vseh tockah.

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

energetik je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Si že vozil dobrega karbonca? Razlika je očitna, pa ne samo zame ki imam težave s hernijo. Pobere tisti drobni ruker ne povsem gladkih cest, "gladkost" vožnje občuti vsak.

(pa verjemi da imam kondicijo, pravilno velikost in nastavitev - sem v kolesarstvu že kar nekaj časa...)
Priznam da nisem. Ja, to verjamem da lahko rukerje pobere bolje. Ampak moja filozofija je, da se to rešuje s prednjim vzmetenjem in širšimi (gladkimi) gumami ("Wider tires roll better than narrower tires." vir: https://www.schwalbetires.com/tech_info... )
Zato imam hibrida s 47mm gladkimi gumami ter sprednjim vzmetenjem. Ker ne tekmujem, mi niso važne sekunde ali minute.


Ja tudi to je ena pot, čist v redu...ampak razlika v hitrosti je pa med tem tvojim in med cestnim malo večja kot par sekund...
««
31 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696120303 (11471) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511223 (6865) Twixz
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922110 (19907) Leprechaun
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632636 (30163) stratosD

Več podobnih tem