» »

Katero kolo

Katero kolo

««
18 / 98
»»

dottor ::

Iščem neki za rekreativno vožnjo + na kakšen okolišnji hrib po gozdu/makadamu. Kar se tiče velikost okvirja morem it malo pogledat in se usest na kakšnega, ker prej sem fural BMX in dirt jumping... Če kaj pomaga sem visok 184 cm.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Pa tudi ta zadeva mi je padla v oko:
http://ritosa.si/si/gorska-kolesa-26-29...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sheteentz ::

Včeraj sem malo gledal za kolesi in bil celo v leclercu in sem bil malo potrt, ker sem si rekel, da je očitno pod 500EUR vse eno navadno sranje. Iščem namreč enega gorca, ki bi preživel tudi občasno bolj "grobo" vožnjo. Sem bolj lightweight (65kg) zato verjetno ta cenejša kolesa pod mojo težo ne bodo pokala.

Potem pa sem v Intersportu našel Nakamura Fusion 30 za 320EUR
https://www.intersport.si/shop/mosko-go...

In potem celo v Hervisu X Fact Sport 27,5" za 350EUR, ki ima zadaj celo Deore menjalnik.
https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole...

Za ta denar tole niti ni takšno sranje, kot sem pričakoval. Kje je torej fora?

Zgodovina sprememb…

erkgheoruugh ::

Pejd še v decathlon če še nisi bil.

njyngs ::

Naredi si uslugo in idi v eno namensko trgovino, pa se izogibaj tem masovnim prodajalcem klumpa... ljudje, ki so v namenskih trgovinah ti bodo dejansko znali o kolesu in opremi tudi kaj povedati. Hkrati jim zaupaj svoje potrebe in ti bodo z veseljem pojasnili kaj ti sploh rabiš. Pa še kolo bo pravilno nastavljeno, ko ga boš kupil. Čisto nič od tega namreč izven namenske trgovine ne boš dobil. Pa kolo kupuješ za 10 ali več let in ne za 2-3 kot telefon... se splača dobro kupit, četudi malo dražje.

To sem jaz letos naredil. Pozanimal sem se v namenskih trgovinah, dali so mi vsepovsod ogromno informacij, nastavili so mi kolo ob nakupu itd.

V 2 Hervisih pa mi niso znali povedati niti kakšno velikost bicikla rabim - kar se mi zdi dost žalostno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Sheteentz ::

Opremo poznam, zato mi je tudi cena teh dveh primerkov toliko privlačna. V namenskih za takšno opremo, ki sem jo navedel, plačaš takoj minimalno 100€ več, če gre pa še za kakšno "priznano" firmo, te pa že nalepka logotipa firme na okvirju takoj stane 50€, še ne celo še več :D Seveda je razlika, če gre človek kupovat za 700€, tukaj se ne slepim. Je mogoče cena teh masovnih trgovin kaj cenejša zaradi bolj masovnih količin?

Da pa kupec ne ve kakšno kolo rabi in kakšne velikosti, je pa problem kupca in ne problem prodajalca, saj imamo internet že v vsakem žepu te dni.

Pa tudi z enim kolesarjem sem se pogovarjal in mi je rekel, da stvar opreme višjih razredov ni toliko v vzdržljivosti, kot v teži in mogoče bolj gladkem prestavljanju, kar pa za enega rekreativca spet ni toliko pomembno.

K0l1br1 ::

Ponavadi so razlike v detajlih. Drugačna številka opreme tu, drugačna tam, pa je razlika.... sicer pa za navaden bickl, brez diskov, so to kar primerne cene, s takimi vilicami itd.

njyngs ::

@Sheteentz: Sem ti povedal svoje mnenje. Ampak če že vse "veš" (verjetno z interneta in od tega tvojega čudežnega kolesarja), potem pa idi zdaj takoj kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Pro_moted ::

No največje razlike se potem poznajo na gonilki ( kakšna izvedba gonilke in gredi in katera znamka), prednjem in zadnjem pestu kolesa, pestu v krmilu, torej pri delih , ki se najbolj obrabljajo . To prodajalci v ne specializiranih trgovinah ne oglašujejo, ker je večinoma vse gor osnovno.
Raje en rang nižjo opremo menjalnika in prestavnih ročic in bolj kvalitetne osi in ležaje,gonilke, kot obratno ! Sploh za kam po hribih in težjih poteh.

Jaz sem dobil tegale lani znižanega iz 1090 evrov na 620 ! Se splača iti pogledat malo okoli po specializiranih štacunah, ker dostikrat kaj praznijo in imajo velika znižanja.


http://archive.fujibikes.com/archivebik...
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

globoko grlo ::

A avto pa lohka kupte pr vsakem šalabajzerju?

V decathlonu je model dejansko vedel velik o piciklih, tko da ni "frizerka" prodajala biciklov.
Vsi gešteli "priznanih" firm so težki in generični, oprema je itak basic pri vseh v nižjwm rangu, pa vseen al ga kupiš v šparu al pa extremnem vitalu itd. Čez par let, če res kkšna acera popusti, pač zamenjaš z rabljenim slx, če že more bit neki hudga gor, ane.

Moj 10 let star gorc iz hervisa še zlo lepo laufa in kljub mojim 100+ kilam in kar nekaj padcem in saltam ni nič počlo.

Tko da kr pogumno po štacunah.

Se pa strinajm s pro motedom, lahko maš srečo in v namenskih štacunah trofneš hud popust :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

globoko grlo ::

Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

alkor ::

Sicer ne sledim teme...ampak, ko sem par let nazaj kupoval kolo je bil bestbuy canyon.

https://www.canyon.com/en-gr/tools/mode...

LP
LP, a

Apofis ::

globoko grlo je izjavil:

A avto pa lohka kupte pr vsakem šalabajzerju?

V decathlonu je model dejansko vedel velik o piciklih, tko da ni "frizerka" prodajala biciklov.
Vsi gešteli "priznanih" firm so težki in generični, oprema je itak basic pri vseh v nižjwm rangu, pa vseen al ga kupiš v šparu al pa extremnem vitalu itd. Čez par let, če res kkšna acera popusti, pač zamenjaš z rabljenim slx, če že more bit neki hudga gor, ane.

Moj 10 let star gorc iz hervisa še zlo lepo laufa in kljub mojim 100+ kilam in kar nekaj padcem in saltam ni nič počlo.

Tko da kr pogumno po štacunah.

Se pa strinajm s pro motedom, lahko maš srečo in v namenskih štacunah trofneš hud popust :)

Jah, no, glede samih okvirjev...sm nekoč primerju v Intersportu Scottov model ter enga od Nakamure...cenovno oba okrog 400 eur...Pri nakamuri generični okvir, pr Scottu ena lahka double butted varianta okvirja, pa malo bolj dodelana geometrija. Scottovo kolo občutno lažje s tem, da je imelo za rang slabšo opremo od Nakamure...zdj pa naj se človek odloči kaj mu je prioriteta

Apofis ::

Sheteentz je izjavil:

Včeraj sem malo gledal za kolesi in bil celo v leclercu in sem bil malo potrt, ker sem si rekel, da je očitno pod 500EUR vse eno navadno sranje. Iščem namreč enega gorca, ki bi preživel tudi občasno bolj "grobo" vožnjo. Sem bolj lightweight (65kg) zato verjetno ta cenejša kolesa pod mojo težo ne bodo pokala.

Potem pa sem v Intersportu našel Nakamura Fusion 30 za 320EUR
https://www.intersport.si/shop/mosko-go...

In potem celo v Hervisu X Fact Sport 27,5" za 350EUR, ki ima zadaj celo Deore menjalnik.
https://www.hervis.si/store/Oprema/Kole...

Za ta denar tole niti ni takšno sranje, kot sem pričakoval. Kje je torej fora?

Poglej še tale bicikl...možno da je v kakem intersportu še lanski model k ma nekaj popusta, pa bi te pršu pod 400 eur..

https://www.intersport.si/shop/kolesars...

facepalm ::

Nakamuro odsvetujem. Rabljena Merida ali Specialized s podobno opremo se dosti lepse vozijo (predvsem lazje v klance). Razlika je ocitna in ni noben placebo. Osebno bi raje kupil entry level priznane znamke ali pa kaj iz Decathlona.

WildChild ::

Približuje se plata in del bi rad dal za novo kolo, ki bo precej drugačno od trenutnega. Trenutno imam CTM Delta z deore in deore LX opremo. To je cross country kolo s katerim sem prežvečil downhill po Krimu, Jošt,...

Sedaj pa se nekako prestavljam na cestne vode. Razmišljal sem, da bi vzel cyclo cross, ker bo 95% asfalt in 5% makedam. Potrebujem "lahko" kolo do 10kil (trenutno 14kil) - poleti moram kuputi še vprego za deco in bi rad malo lažje kolo, ker dobim z vprego 30kil plusa. Imate kaka priporočila? Cena okrog jurja. max 1100, ker bom verjetno moral še čevlje kupiti pa kako položnico/malico plačati do konc mesca.
in da mood

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

Robots will steal your job. But that's OK

RedDrake ::

Tudi jaz kupujem kolo, in sicer trekking (oz. kakorkoli se že to imenuje).

Do sedaj sem imel Fuji Sunfire 3.0, kupljen v bivšem Sport2000 za ~270 EUR.
Zdržal je 6 let in več kot 14kkm z original opremo (razen pedala so dvakrat dobesedno razpadla).
Sedaj iščem nekaj podobnega, pa ugotovaljam, da so cene šle v nebo.
Za podobno kolo, kot sem ga imel, hočejo v "priznanih" trgovinah 600+ EUR, preden trenem z očesom.
Zanimivo, da tudi Hervis, intersport in podobni, prodajajo tak tip kolesa za ~400 EUR.
Če gledam Fuji, ekvivalent sem na precej več.
Hkrati, pa sem v sportsdirect videl njihov "brand" - muddyfox - za točno toliko denarja (275 EUR), s praktično enakimi specifikacijami kot moj bivši Fuji.
A kdo vsaj za silo pozna to znamko?
Hkrati mi je čudno, da je trek koles izjemno malo. Večinoma vsi prodajajo gorce z valarji in poljubno kotalnega upora ali pa cestne specialke. Skoraj vse trgovine imajo trek koles samo za vzorec.
Več kot dobrih 300 EUR pa ne mislim dat, ker delam letno 1kkm po LJ in ga puščam na vseh možnih mestih, marsikje se ga ne da nikamor priklenit, rezultat je, da bo neki za 500+ izginilo kot kafra.
Drugače pa vozim cca 2kkm letno cestnih tur, večinoma v razdaljah tam 50-60km, občasno se znajde tudi par kilometrov makedama ali kolovoza, ampak tega je skupaj gotovo manj kot 2%.

Hvala v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

oemdzi ::

Imam 3 leta ta treking http://kolesarska-oprema.si/izdelek_Mos... . Zaenkrat brez težav, dokupil sem kvalitetnejši sedež in seveda zamenjal obrabljene pnevmatike za cestne, no dokupil sem še cestna clipless pedala, to pa tako na nobenem trekingu ne dobiš zraven, no ponavadi se tudi cestaki prodajajo brez pedal. Ga pa redno sam servisiram, ampak to je tako ali tako potrebno praktično vsako kolo, ko se zajle raztegnejo, zavorne gumice obrabijo ...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

globoko grlo ::

bolha stari bolha
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Buco_daMAN ::

Iščem hybridno kolo namenjeno vožnji po asfaltu, za kake turce pa seveda treningi. Mora bit čimlažje pa seveda da bo služil nekaj let :) budžet: 500€
Zaenkrat sem ogledal tole:
http://www.11-11.si/kolesarstvo/kolesa/...
Velikost L- visok sem 187cm...? Bo to vredu?

Scaramouche ::

Buco_daMAN je izjavil:

Iščem hybridno kolo namenjeno vožnji po asfaltu, za kake turce pa seveda treningi. Mora bit čimlažje pa seveda da bo služil nekaj let :) budžet: 500EUR
Zaenkrat sem ogledal tole:
http://www.11-11.si/kolesarstvo/kolesa/...
Velikost L- visok sem 187cm...? Bo to vredu?


jah imaš vstopni model prestav...

Za to konfiguracijo je kar drago...

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Včeraj sem kupil Nakamura Catch 50, lanski model, ki sem ga dobil za 20% popusta, torej za 344€, le da mi pa velikost ne ustreza popolnoma.

Gre za to zadevico, ki je drugače super. Spodaj je link do letošnjega modela, lanski je dokaj isti:
https://www.intersport.si/shop/mosko-go...

Jaz sem kupil velikost 48(19"), glede na mojih 173cm, bi mi pa bolj ustrezala velikost 43(17"), kot sem že videl na parih straneh glede velikosti koles, pa tudi ene par sem jih sprobal v velikosti 17". Sem pač mislil, da razlika v velikosti kolesa ni tako velik faktor.

Kot vidim na računu, lahko nov, nerabljen izdelek vrnem v roku 14 dni od dneva nakupa. Kaj se pri kolesih šteje za novo in nerabljeno? Včeraj sem naredil po suhem kake 10km, danes pa kake 60, od tega me je zadnjih 10 kilometrov malo pral dež. Kolo je torej načeloma rabljeno, vendar bi ga lahko očistil po najboljših možnih močeh, saj je na njem le nekaj malega prahu. No, pa tudi na gumah se verjetno vidi obraba po tej kilometrini. Nisem pa s kolesom padel ali kako drugače grobo ravnal z njim.

Sedaj pa še glede velikosti. Gre za lanski model in zato očitno ni neke ful izbire, saj so zaloge verjetno že skoraj pošle. Mislite, da bi mi Intersport omogočil, da kolo zamenjam (če bi mi seveda to hoteli) v kateri drugi poslovalnici, tam kjer še imajo na zalogi kolo primerne velikosti?

ps: na tej strani priporočajo 17" kolesa za višino 167, kar mi je malo čudno. Kako pa ostali upoštevate velikosti in kaj vam najbolj paše?
https://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/...

globoko grlo ::

Glede vrnitve pojma nimam, Spucej ga u nulo in če imajo gume še "špičke" bo verjetn ok. Pa nč govort o 60 km.

Glede velikosti pa
https://www.canyon.com/en-si/mtb/grand-...

poskrolej dol do geometry
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Apofis ::

Sheteentz je izjavil:

Včeraj sem kupil Nakamura Catch 50, lanski model, ki sem ga dobil za 20% popusta, torej za 344€, le da mi pa velikost ne ustreza popolnoma.

Gre za to zadevico, ki je drugače super. Spodaj je link do letošnjega modela, lanski je dokaj isti:
https://www.intersport.si/shop/mosko-go...

Jaz sem kupil velikost 48(19"), glede na mojih 173cm, bi mi pa bolj ustrezala velikost 43(17"), kot sem že videl na parih straneh glede velikosti koles, pa tudi ene par sem jih sprobal v velikosti 17". Sem pač mislil, da razlika v velikosti kolesa ni tako velik faktor.

Kot vidim na računu, lahko nov, nerabljen izdelek vrnem v roku 14 dni od dneva nakupa. Kaj se pri kolesih šteje za novo in nerabljeno? Včeraj sem naredil po suhem kake 10km, danes pa kake 60, od tega me je zadnjih 10 kilometrov malo pral dež. Kolo je torej načeloma rabljeno, vendar bi ga lahko očistil po najboljših možnih močeh, saj je na njem le nekaj malega prahu. No, pa tudi na gumah se verjetno vidi obraba po tej kilometrini. Nisem pa s kolesom padel ali kako drugače grobo ravnal z njim.

Sedaj pa še glede velikosti. Gre za lanski model in zato očitno ni neke ful izbire, saj so zaloge verjetno že skoraj pošle. Mislite, da bi mi Intersport omogočil, da kolo zamenjam (če bi mi seveda to hoteli) v kateri drugi poslovalnici, tam kjer še imajo na zalogi kolo primerne velikosti?

ps: na tej strani priporočajo 17" kolesa za višino 167, kar mi je malo čudno. Kako pa ostali upoštevate velikosti in kaj vam najbolj paše?
https://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/...


Jah, glede velikosti...pejt čez horizontalno cev kolesa, pa glej koliko se nasadiš s premoženjem na cev...če pritisk ni prehud, bi se dalo rešit marsikaj s krajšo fajfo/ožjim krmilom. Za navadno xc vožnjo bi ti moralo bit vredu. Glede menjave pa, če je fejst opazna uporaba bo pa najvrjetneje težko kaj narediti pri menjavi...

facepalm ::

Sej sam vidis ce ti geometrija stima. Jaz se najbolj udobno pocutim na 19" (178cm). Letos sem si kupil 20" (lanski model). Razlika je (bila) opazna, ni pa bilo pretirano motece. Nato sem menjal fajfo (7cm krajso) in je kolo super.

DOOM_er ::

Apofis je izjavil:



Jah, glede velikosti...pejt čez horizontalno cev kolesa, pa glej koliko se nasadiš s premoženjem na cev...če pritisk ni prehud, bi se dalo rešit marsikaj s krajšo fajfo/ožjim krmilom. Za navadno xc vožnjo bi ti moralo bit vredu. Glede menjave pa, če je fejst opazna uporaba bo pa najvrjetneje težko kaj narediti pri menjavi...


kakšen nasvet je "pejt s premoženjem čez horizontalno cev". Kakšno vezo ima to z velikostjo okvirja? Verjetno še nisi videl AM trdakov, tam tudi s premoženjem preverjaš ali se nasadiš na tt in na tak način ugotavljaš ali je okvir prevelik ali premajhen. Krajša fajfa na XC bajku s prastaro geometrijo, to ne bo rešilo ničesar, samo naenkrat boš imel nestabilno kolo, zaradi kota sprednjih vilic ki je precej položen.
Robots will steal your job. But that's OK

njyngs ::

Sheteentz je izjavil:

Včeraj sem kupil Nakamura Catch 50, lanski model, ki sem ga dobil za 20% popusta, torej za 344€, le da mi pa velikost ne ustreza popolnoma.


Jaz sem te opozarjal, da pojdi do nekoga, ki ti bo vsaj znal povedat kakšno velikost rabiš, pa si se delal pametnega. Zdaj pa iščeš rešitev za točno ta problem na katerega sem te opozarjal - torej za najbolj butast problem, ki ga lahko neuk kupec kolesa naredi.

Some people never learn.

globoko grlo ::

Sej ve kolk more bit picikl velik, sam 20% off mu je zameglilo razum :)

Jah nč, na bolhi prodat za 250 - 300 ojrov in kupit pravo velikost.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

K0l1br1 ::

S premajhnim se edino težje dela klance, saj drugače gre. Jaz sem na morju vedno vozil od mulcev bicikle (M), sam sem pa vsaj za (L) 188 cm višina, itd.. vendar zanalašč manjšega kupit mi pa ne gre v račun.

Apofis ::

DOOM_er je izjavil:

Apofis je izjavil:



Jah, glede velikosti...pejt čez horizontalno cev kolesa, pa glej koliko se nasadiš s premoženjem na cev...če pritisk ni prehud, bi se dalo rešit marsikaj s krajšo fajfo/ožjim krmilom. Za navadno xc vožnjo bi ti moralo bit vredu. Glede menjave pa, če je fejst opazna uporaba bo pa najvrjetneje težko kaj narediti pri menjavi...


kakšen nasvet je "pejt s premoženjem čez horizontalno cev". Kakšno vezo ima to z velikostjo okvirja? Verjetno še nisi videl AM trdakov, tam tudi s premoženjem preverjaš ali se nasadiš na tt in na tak način ugotavljaš ali je okvir prevelik ali premajhen. Krajša fajfa na XC bajku s prastaro geometrijo, to ne bo rešilo ničesar, samo naenkrat boš imel nestabilno kolo, zaradi kota sprednjih vilic ki je precej položen.

Tole je bil samo nasvet, da ni še vse zgubljeno, če mu ne zamenjajo kolesa. Spet ni tolk zelooo prevelik, da ne bi mogu biti uporaben...seveda za navadno rekreativno xc vožnjo. Vem pa da višina top tubea ni ravno merodajna za pravo velikost kolesa...btw, si lastim dartmoorjevo am/fr hardtail žverco že lep cajt ;)

Sheteentz ::

globoko grlo je izjavil:

Sej ve kolk more bit picikl velik, sam 20% off mu je zameglilo razum :)

Jah nč, na bolhi prodat za 250 - 300 ojrov in kupit pravo velikost.


Res je, ko sem videl tistih 20% sem bil skoraj ves penast :D

Zdaj tudi razmišljam o krajši fajfi in rahlo ukrivljeni balanci, s čimer bi skompenziral malce predolge cevi. Tukaj pišejo o celo 10mm fajfi.
https://www.bikerumor.com/2012/07/19/mo...

facepalm ::

Koliko je dolga tvoja fajfa? 10cm?
Ce nastavis sedez v nulo in das 4cm fajfo, ti bo verjetno ok. Edino ce nisi eden od tistih, ki so navajeni na premajhna kolesa;)

mailer ::

Ima kdo kolo caad 12 disk?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Scaramouche ::

mailer je izjavil:

Ima kdo kolo caad 12 disk?


Predrag za to kar ponuja! Raje vzamem Fuji aluminijca...

cesnja ::

Razmisljam o novem (rabljenem) kolesu. Trenutno imam hardtaila, iscem pa kaj hitrejšega, bolj podobno cestnim kolesom a še vedno sposobno prebaviti makedame. Več kot polovico kilometrov naredim na asfaltu, večino ostalega na normalnih makedamskih poteh. MTB spusti mi ne dišijo. Ker večinoma gonim v hribe, bi zaradi bolj gotovega spusta v globino imel disk zavore. Bojda se tej kategoriji reče "gravel bike", opazil sem pa tole. Iščem kaj podobnega, pa čisto vseeno je, če je kolo starejše, samo da se spoznam s kategorijo. Problem je, ker ne vem, kje naj začnem iskati.

Scaramouche ::

Problem je, ker ne vem, kje naj začnem iskati.


Cyclocross kolesa

joze67 ::

Eni pravijo, da je cyclocross tekmovalna kategorija in da je potrebo iskati širše - gravel, adventure, ...

globoko grlo ::

Gravel pomen šodr, tko da je lahko vsak picikl gravel picikl, sam po šodru se morš vozt :)

Al enga trekinga (28" obročnik), al pa 29" gorca pa daš ene bolj cestne gume gor, pa si zmagu. Pa očitno ne rabiš fulliya za po cest in makedamu, tko da glej trdaka. Oz. a sploh rabiš prvo vilo?

Sicer cyclocross naj bi bili namenski picikli prav za tvoje potrebe, sam rabljenih se ne dobi dost.

Če 29" gorc s "sliksi" odpade, treking ti je pa preveč "za fotre", pol ti je ciklokros rešitev.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

nitro2 ::

En Ridley x-bow je na bolhi. Sam je s velikost. Vredu cena pa diske ma.

cesnja je izjavil:

Razmisljam o novem (rabljenem) kolesu. Trenutno imam hardtaila, iscem pa kaj hitrejšega, bolj podobno cestnim kolesom a še vedno sposobno prebaviti makedame. Več kot polovico kilometrov naredim na asfaltu, večino ostalega na normalnih makedamskih poteh. MTB spusti mi ne dišijo. Ker večinoma gonim v hribe, bi zaradi bolj gotovega spusta v globino imel disk zavore. Bojda se tej kategoriji reče "gravel bike", opazil sem pa tole. Iščem kaj podobnega, pa čisto vseeno je, če je kolo starejše, samo da se spoznam s kategorijo. Problem je, ker ne vem, kje naj začnem iskati.

cesnja ::

Cyclocross kolesa

Eni pravijo, da je cyclocross tekmovalna kategorija in da je potrebo iskati širše - gravel, adventure, ...

Na prvi pogled so cyclocross kolesa v primerjavi z gravel samo lažja, z boljšo opremo ter dražja, torej za moje potrebe preveč.

Gravel pomen šodr, tko da je lahko vsak picikl gravel picikl, sam po šodru se morš vozt :)

Nekatere poslušam, da jim že zaradi peska na asfaltu pokajo gume na specialkah, zato se izogibajo makedama, kolikor je možno. Če je to res, bi bilo pametno najprej imeti kolo, ki ni tako občutljivo na makedam.

Al enga trekinga (28" obročnik), al pa 29" gorca pa daš ene bolj cestne gume gor, pa si zmagu. Pa očitno ne rabiš fulliya za po cest in makedamu, tko da glej trdaka. Oz. a sploh rabiš prvo vilo?

Imam hardtaila, pa sprednje vilice ne uporabljam prav pogosto. Včasih, čez kakšne grde skale oziroma korenine, vse ostalo se pa da brez. To z večjimi kolesi bi bilo za premislit.

En Ridley x-bow je na bolhi. Sam je s velikost. Vredu cena pa diske ma.

A to je ok kolo? Na žalost bi mi bilo z odtenek premajhno.

K0l1br1 ::

cesnja je izjavil:

Nekatere poslušam, da jim že zaradi peska na asfaltu pokajo gume na specialkah, zato se izogibajo makedama, kolikor je možno.
Si morda videl kdaj formulo 1 voziti po makedamu? Heretična ideja. Specialka nima kaj po makedamu iskati, če pa že, ji pa nič ni, če ima gor kvalitetne plašče. Sem lani enih 8 km parenzane prevozil po makedamu (od mejnega prehoda do kampa), prehiteval trekinge in gorce, ker niso zmogli slediti. Pa so plašči še vedno idzi. Tako da se da, seveda pa je to herezija. Prav tako se ne spomnim, kdaj mi je zadnjič počila. Aja, enkrat in edinkrat lani je to bilo.

globoko grlo ::

Ma na specialke se da namontirat tabularje (to so uni 0.05 kondomčki), lohka pa normalno (za specialko seveda) gumo gor daš in se tut po makedamu furaš.

Predvidevam, da poznaš razliko v položajih telesa na različnih piciklih. Najbolj komot in dost hitr je treking in boš čist lepo fural po vseh kolovozih (blat pa šodr pač odpadeta, oz. se boš mal hebal). Pol ti je 29" gorc. Pol pa ciklokros in specialka.

Aja, na fattije smo pa pozabl, hahaha. To kup, gume široke 5cm, široka balanca in maš feeling kt da si na motorju :)

Ciklokros je dost specifična zadeva in te zna kkšn del telesa bolj bolet kot pa na gorcu/trekingu.

Moj glas za 29" gorca s primernimi gumami.

ps
Popravte me, če se motim!
Na 27.5+ felgo naj bi se dal namontirat tut navadno 29" gumo? Sem nekje bral neki o tem že neki cajta nazaj, sam se ne spomnim glih kako to gre.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Scaramouche ::


Moj glas za 29" gorca s primernimi gumami.


Enako! Si res dovolj hitr na ravnini, imaš pa opcijo peljati po makadamu...

hardtail seveda..

globoko grlo ::

Zdej sam še ene semi slick gume najdemo, pa je zmagu.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

facepalm ::

jaz prisegam na 29" + Schwalbe Hurricane 2.0x29. Pelje povsod, razen po blatu.

globoko grlo ::

+1
Jih mam sicer na 26" in so super.
Zjebe jih edin velik šodr (savski prod :) in blat.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

globoko grlo ::

A bi mi mogoče kdo lahko svetoval kakšne ne preveč drage in dobre gripe? Obstoječi so že mal stari. A pa kdo uporablja une "mehke" samolepilne trakove za odebelit gripe?
Pa ktere rogove bi blo smiselno ubost.

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

r3dkv1c4 ::

facepalm je izjavil:

jaz prisegam na 29" + Schwalbe Hurricane 2.0x29. Pelje povsod, razen po blatu.

Sam že dolga leta vozim na teh gumah, res pa je, da asfalta vidijo izključno samo toliko, kolikor ni moč peljati drugje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

facepalm ::

@r3dkv1c4
Jaz pa sem vecinoma na asfaltu in makedamu, tako da so mi "semi-slick" najboljsa varianta. Na drugo kot gorca pa ne presedlam zaradi drze in robustnosti kolesa (tu pa tam pride do kakega skoka in zahtevnejsega spusta).
««
18 / 98
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696122676 (13844) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511510 (7152) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329194 (7892) GizmoX
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632975 (30502) stratosD

Več podobnih tem