» »

HP LaserJet tiskalnik in WinXP ne tiska

HP LaserJet tiskalnik in WinXP ne tiska

Self-Defence ::

Zdravo,

imam malo čuden problem s tiskalnikom in upam, da se bo kdo spomnil kako bi lahko popravil problem.
Tiskalnik je HP LaserJet P1005 in je priklopljen na WinXP SP3 z vsemi najnovejšimi popravki. Tiskalnik sem priklopil in ga namestil z gonilniki s strani HPja. Tiskalnik se normalno namesti in tudi, če se ga izklopi to sistem zazna in prikaže kot da je tiskalnik offline. Ampak, če karkoli natisneš na ta tiskalnik se ne zgodi nič. Ali dokument oz. testna stran ostane v stacku ali pa pokaže, da se je dokument natisnil.
Poskusil sem že odstranitev in ponovno namestitev, namestitev vseh najnovejših popravkov za sistem in rezultat je zmeraj enak.
Celo identični tiskalnik in USB kabel sem si sposodil z drugega računalnika in ga priklopil na ta računalnik in tiskalnik in kabel na računalnik ker vse funkcioniraj. Rezultat je, da oba tiskalnika delujeta torej je napaka nekje med sistemom in gonilniki. USB pa tudi deluje saj vse druge naprave prepozna normalno.
Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko še preizkusil, da bi tiskalnik deloval. Ker tudi če ponovno naložim image sistema ne vem, če bom rešil problem, saj se lahko kakšna napaka skriva že tam. Drugače pa je vse ostale mrežne tiskalnike je naložilo normalno.
Trenutno nimam več idej kako naprej razen ponovno namestiti celoten sistem (temu bi se rad izognil), tako da so predlogi dobrodošli.

Hvala za pomoč in čas.

Lep pozdrav.

ebatis ::

Pozdrav!
Tudi sam imam popolnima enak problem.
Ima kdo kakšno rešitev??
Hvala!
Dokler ne poskusim leva je prašič zame kralj živali! :D

ST-777 ::

Kadar imam problem s tiskanjem pri mojem HP tiskalniku, zaženem HP diagostic utility, ki popravi napake. Če še nisi uporabil to zadevo, poskusi sedaj.

bobby ::

Pejt v mapo kjer so tiskalniki, desnki klik na zeljeni tiskalnik, odpre se meni in tm notri imas kljukico na 'printer offline'. Skenslaj to kljukico. Porocaj.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAČUNALNIK (tiskalnik)

Oddelek: Pomoč in nasveti
8924 (829) mkosirnik
»

Tiskalnik se ne prižge

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61706 (1634) Mavrica89
»

[Ubuntu] CUPS in gonilniki za Canon tiskalnik

Oddelek: Programska oprema
101903 (1793) Icematxyz
»

POS tiskalniki in v DOS okolju

Oddelek: Pomoč in nasveti
102497 (1881) Duhec
»

tiskalnik ne najde usb vrat

Oddelek: Pomoč in nasveti
82192 (2084) gruntfürmich

Več podobnih tem