» »

Cisco 861-w setup

Cisco 861-w setup

bacho ::

Ravnokar sem dobil cisco 861w in se hočem povezat preko mreže( FE lan 0 do 3 ). Na xpjih noben port ne dela. a se ne da na ta router vspostavit povezavo preko lana. Com porta nimam, da bi se konektal na console port. kako ta router najlažje skonfiguriram oziroma sploh pridem na njega

Najlepša hvala za odgovore.

tomazkl ::

Poveži, kakor piše tu http://www.cisco.com/en/US/docs/routers...

Uporabi Cisco CP Express web-based aplikacijo. IP dobiš po dhcp iz ruterja (je že nastavljen, za IP preveri z ipconfig). Ostalo je tukaj

http://www.cisco.com/en/US/docs/routers...

bacho ::

prvič: Prvo stvar sem rešil, sposodil sem si usb to com in se skonektal na console preko hyperterminala. Žal drugače ne gre. Imam pa sedaj drugo težavo, ko hočem FastEthernet0 dodati ip 10.10.10.1 mi javi napako: IP addresses may not be configured on L2 links.

drugič: na 172.1.2.3 se lahko s konektam Cisco Configuration Professional, sam ni ne pokaže ,cp express v browserju se pa ne zažene.

šel sem točno po navodilih od ciscota pa mam same težave. Mi lahko pove na kermu portu je treba kej enablat da kej dela.

če povzamem bistvo kaj sem naredil:
1.
Enter interface name used to connect to the
management network from the above interface summary: fastethernet4

Configuring interface FastEthernet0:
Use the 100 Base-TX (RJ-45) connector? [yes]: yes
Operate in full-duplex mode? [no]: yes
Configure IP on this interface? [yes]: yes
IP address for this interface: 172.1.2.3
Subnet mask for this interface [255.255.0.0] : 255.255.0.0
2.
Router(config)# int FastEthernet0
Router(config-if)# ip address 10.10.10.1 255.255.255.248 - tuki mi javi napako "IP addresses may not be configured on L2 links"
Router(config-if)# no shutdown
Router(config-if)# exit
Router(config)# ip http server

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bacho ()

tomazkl ::

Če maš konzolo, je super. Loti se takole:
- tisti štirje porti zadaj so v bistvi switch. In na switch port ne moreš dati IP naslova. Daš ga pa na logični vmesnik vlan 1, kamor spadajo vsi štirje ethernet porti. Torej - v enable modu:

conf t
int vlan 1
ip address 10.10.10.1 255.255.255.248
no shutd
end
wr mem

Če bodo še težave, daj sem gor celo konfiguracijo (sh run).

bacho ::

dela, super. Sedaj imam težavo, inštaliral sem cisco express , se zažene, pol mi pa obstane ob statusu: please wait while your router connects to the internal access point.

Wifi še ni enablan, se ga da na hitro enablat, da lahk pridem v cisco cp express:) ?

bacho ::

sedaj sem na svoji mašini zamenjal javo in zgleda da deluje. ni nobenih težav z ap, ne morem verjet, da sem naletel na toliko bugov.....

Hvala tomazkl!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tretji router

Oddelek: Pomoč in nasveti
8698 (589) boogie_xlr
»

Problem z VLAN-i.

Oddelek: Omrežja in internet
71081 (945) levaky
»

Cisco Soho 851 router in msn messenger ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
111954 (1792) bacho
»

Cisco SOHO91-konfiguracija

Oddelek: Omrežja in internet
222092 (1700) ponky
»

Cisco router import konfiguracije.

Oddelek: Strojna oprema
81653 (1578) Mr.B

Več podobnih tem