» »

Menjava RAMa med hibernate

Menjava RAMa med hibernate

martinc ::

Storil sem krepko neumnost in sicer sem menjal RAm na laptopu in pozabil, da sem ga dal v stanje hibernacije.

Sedaj mi preprosto ne vzge, tudi ce sem dal stari ram nazaj noter. Sveti le lucka za Num lock, caps lock in scroll lock le utripajo.

Racunalnik je Dell inspiron 6400.

Zanima me ce je kaksna enostavna resitev, ker nebi takoj tega nesel na servis.

lp m

misek ::

Kako to misliš, da se ti ne prižge? Se ne prikaže nobena zaslonska slika ali samo Win ne delajo?

martinc ::

Ekran se ne vzge sploh. Prizje oz. utripajo samo lucke kot sem napisal. Drugega sploh nic.

Po eni minuti se komp nazaj ugasne:(

JamesBond ::

Računalnik bi vseeno moral vžgat. Koliko vem, hybernate smao flushne kaj ma v ramu na disk in ne vem kaj ma to veze s tem, da laptop ne dela.

martinc ::

Aha, ok.

Sej ventilator je slisat, drugega pa nic. Po 1 min pa je slisat, da se izklopi.

Kaj lahko naredim da bom vedel, kaj se sploh dogaja s kompom?

Hvala za pomoc

JamesBond ::

Ja če se sistem ne zbudi sploh boš težko kaj ugotavljal brez rezervnih delov. Lahko še probaš cmos resetirat.

martinc ::

Kako pa resetiram cmos?

JamesBond ::

Verjetno moreš premaknit en jumper, piše v manualu od matične. Drugače pa mora bit tudi nekje seznam kod za diagnostiko napak preko LED kod - te lučke ko ti utripajo, ena pa gori - to ti lahko pove, približno kaj ne štima, poglej priročnik.

Aja, če imaš samo 1 palčko rama, si dal sigurno na nazaj na isto mesto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

martinc ::

OK. Dodal sem eno placko rama vendar sem zamenjal slote (se sam ne vem zakaj). Sedaj sem dal vse nazaj tako kot je bilo na zacetku, pa ne dela.

Bom preveril, kaj pomenijo indikatorji z luckami.

bluefish ::

kot rečeno, poskušaj resetirati BIOS.

martinc ::

Je mozno da se resetira bios (cmos) tako da iztaknem eno malo baterijo na maticni plosci?

lp m

bluefish ::

možno je, vendar je varneje, če v navodilih najdeš ClearCMOS jumper oz. mostiček.

Pyr0Beast ::

Zato pa se odstrani vse vire napajanja preden greš kaj delati ... baterijo in adapter ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Arto ::

Dej baterijo vn pa mičken počaki, pol jo daj pa nazaj not. Zame je to že velikokrat delovalo, ko ga je laptop kaj biksal :D

Karen ::

Hibernacija nima veze s tvojo napako. Al si slabo dal RAMe v reže, ali imaš pokvarjen/nekompatibilen ram, lahko bi bilo pa še kaj v BIOS-u (kak ram clock...). Pa preveri še ostalo kablovje - ko si šaril po kišti si lahko po pomoti kaj na pol izpulil - kak ventilator od procesorja ali podobno. Skratka išči drugje kot pri hibernaciji - namreč v vsakem primeru bi čez bios moral priti, vsaj do dela kjer začne nalagati Windowse. Če bi bilo kaj s hibernacijo bi ti v začetku nastavitve OS-a zakrulil, ti pa kot si napisal niti do tja ne prideš.
Probaj za začetek dat notri tastare RAM-e da vidiš če z njimi dela, pol pa na izločanje možnih napak.

c00L3r ::

Karen če je sistem v hibernaciji se drugačen startup izvede, kot če se normalno vklopi. Tudi v BIOS takrat ni mogoče prit. Čudi me pa, da se niti vklopi ne...

Dejansko še ni dosti ljudi storilo kaj takega, da bi rame zamenjalo med hibernacijo. Tako, da tukaj vsi bolj ugibamo rešitve :8)

martinc ::

Hvala vsem za pomoc in dobre namene.

Laptop sedaj deluje. Ocitno se je stari RAM skuril, ko sem vstavil novega in poskusil zagnati masino. Ker sem potem zelel preizkusit prejsnje stanje pa ni delal. BTW ugotovil sem, da ce utripa caps in scroll lock je nekaj narobe s spominom. Nov RAM je ocitno ostal neposkodovan in deluje.

Z vec srece kot pameti je maticna plosca še ok, sem se pa naucil da bom naslednjic dobro prebral navodila za uporabo:)

lp m


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292481 (2027) black soul
»

Prenosnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
143187 (2746) Pyr0Beast
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182316 (1805) chrush
»

Intel Core 2 Duo E4300 naviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
585921 (4868) wethepeople
»

Komp se ugasne ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716 (629) pirx

Več podobnih tem