» »

Eduroam in nadzor

Eduroam in nadzor

Slovencelj ::

Živjo,

zanima me, če mogoče veste, kdo to omrežje nadzira. Je to lokalna fakulteta? Predvsem me zanima, kakšne so posledice, če recimo na faksu downloadam stvari preko torrentov preko eduroam omrežja, saj noro dobro downloada. Ali se lahko zgodi, da bi ob velikem downloadanju prejel blokado mojega eduroam accounta?

Hvala za pomoč in lp

r5r ::

Eduroam je namenjen izobraževalnim namenom. (Sledi iz samega imena Edu-roam.) Vse drugo početje ni zaželjeno in vedo, kdaj si povezan.
And it makes me wonder.

OmegaBlue ::

Jest bi se raje bal horde ponorelih študentov s palicami, katerim si s svojim torrentanjem fental wifi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Slovencelj ::

Ah :) Povezava je tako močna, da je hitrost, ki jo premore moja mrežna na prenosniku kot kaplja v morje:P

Drugače pa itak downloadam dokumentarce (discovery, bbc) in gre za neke vrste izobraževanje...

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Verjami mi da WiFi AP ne prenese dobro tebe, ki ga serješ in 20 ostalih, ki bi radi celo kaj pomembnega naredili. Osebno mi greste na jetra taki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Slovencelj ::

Torej ti praviš, da s tem ko downloadam kratim povezavo ostalim študentom?
Če je tako, bom pač nehal. Tako ali tako mi upload ne dela vredu.

OmegaBlue ::

Točno to pravim, če bi bil vsaj eden tak, jih je pa v povprečju vsaj 5. Zelo pogosto se zgodi da na FRI spravijo AP totalno na kolena, iskanje po guglu pri 2kB/s je za popizdit.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Slovencelj ::

Meni je največ downloadalo tam okoli 2MB/s ponavadi pa se ustali malo nižje (uploada pa ponavadi sploh ne), vendar pa še vedno kolegom zraven internet čisto lepo dela. To sem delal na EF. Ali je možno, ker je dosti večji faks, da imamo večjo povezavo in tako takšni zlobci kot sem jaz ne pridemo toliko do izraza?

OmegaBlue ::

2MB/s je meja 54Mbit AP, hitreje ne gre pa ni važno kakšna je linija. Saj stvar še preživi tokler je en tak, ko se jih pa obesi več pa umre zadeva.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Slovencelj ::

Dobro, hvala za pojasnilo.
Iz moralnih razlogov bom nehal s tem.

alexxxx ::

No če hodiš na fakulteto je najbolše da se povežeš preko kabla v kateri izmed učilnic tako ne rabiš nobenega us/pw in tam se podatki ne logirajo,.. ip pa se ti dodeli samodejno. Na wifi se pa povežeš preko un/pw in vsi podatki se logirajo. Toliko je bilo meni rečeno iz strani enega predavatelja (feri mb)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam prenos podatkov

Oddelek: Loža
131254 (741) fosil
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213733 (7891) ramiz?!
»

Tožba zaradi prenašanja filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7512819 (9530) St235
»

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5413759 (11122) x.sci
»

eduroam omrežje na FE/FRI, pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
255256 (4315) St@jler

Več podobnih tem