» »

kako pohitriti sistem ?

kako pohitriti sistem ?

Heisenberg ::

moj sistem je takle:

plata Abit KT7A
procesor AMD Thunderbird 1000MHz
128 rama
HDD 17GB 5400rpm, seagate
graficna Herucles 3D Prophet 4500 64MB
Win XP


ali naj kupim 256rama, 512rama
vecji disk ali drug procesor ?
al kaj drugega ?


LP

Trupl0 ::

enih 128mb rama bi blo fajn:D drgač je pa kr v redu,sej ti vse igre lepo laufajo, sam RES nabav ram, boš cidu hitrost:D
If you are going through Hell, keep going !

VASkO ::

pohitriti v kerem smislu? igrice? potem rabis najprej 256MB RAMa, potem vsaj zaradi kolicine pomnilnika nic vec ne bo stekalo, procesor je se vedno vrhunski, lahko ga tudi navijes, pomoje se ga do 1200 100% da navit, ce pa mas kaksno AXIA ali AVIA ali kako tako dobro serijo jedra, potem ti gre na 1450+ mhz (moj AXIA 1ghz gre natanko na 1450mhz)

drugace graficna je se vredu, disk pa kupi, ce rabis vec prostora, nisem pa se slisal, da bi kdo kupil nov disk, da bo potem racunalnik hitreje deloval...

Heisenberg ::

jah disk v tem smislu ker imam vse natrpano in mi ostane samo 1g
je pa hitrost obcutna kadar je disk prazn ali ima vsaj 5gb palca ter ce je poln

do kok pa podpira moja plata navijanje ?

in kako ?


lp

malinavc ::

lepo pejt v BIOS(upam da veš kaj je to?!), pa prvo izbiro v meniju, pol pa spremen voltažo, najbolš kr na 1.850V, procesor pa dej na 1200MHZ, če se ti zažene, probi dat proc. še na več, če se ti pa ne zažene več pa prtisn Insert ko pržgeš računalnik pa bo šlo na osnovne nastavitve...aja, lahko tudi FSB spreminjaš, frekvenco proca boš pa dubu če množiš FSB x Množilnik...bi napisu bl podrobno pa se mi mudi..
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Heisenberg ::

kaj je bios vem brez skrbi
tudi kako naviti vem, samo mislil sem da je potrebno prej kej odkleniti procesor, ker se spomnim da je bilo o tem precej govora

o tem bi potreboval kake info



lp

VASkO ::

o odklepanju AMD procesorjev ze pticki civkajo, ce pa se vedno nic ne najdes (na to temo je ogromno, stara pa je tudi ze kake dve leti - odklepanje procesorjev namrec), pa poglej pod clanke, imas ziher VSE lepo napisano in narisano


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301894 (1394) boštjan
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
482046 (1518) Spajky
»

AMD XP1600 gf2PRO na 3d mark 2000

Oddelek: Navijanje
171506 (1291) the_unborn
»

TB 1.4GHz na 235W napajalniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191552 (1387) rc-car
»

TB900 ali TB1000

Oddelek: Kaj kupiti
101052 (920) Dalmatinc

Več podobnih tem