» »

Montiranje ISO slike

Montiranje ISO slike

racunalnicar ::

Lep pozdrav!!

Jaz imam na računalniku eno ISO sliko - igrico.
Sedaj pa bi jo rad zmontiral z Daemon Toolsom tako, da bi bila zmontirana za vedno. Ko bi ponovno prižgal računalnik, bi bila že zmontirana. Ker sedaj moram to počet vsakič ko prižgem računalnik, pa je zamudno in tečno.
Me zanima kako bi to naredil

Hvala že v naprej in Lep pozdrav.

racunalnicar ::

A ve kdo? :D

milko27 ::

Pojma nimamo kaj sploh želiš

jan01 ::

Saj daemon tools tako dela. Morda uporabljaš zastarelo verzijo...

aston12 ::

Verjetno hoče, da gleda sliko kot disk in da se slika mounta ob zagonu računalnika. Da se jo vidi kot disk...

racunalnicar ::

Verjetno hoče, da gleda sliko kot disk in da se slika mounta ob zagonu računalnika. Da se jo vidi kot disk...

Tako nekako ja. Daemon tools ne dela tako. Ko ponovno prižgem računalnik, slika ni več zmontirana. Ali delam kaj narobe?

moat ::

V bistvu ti želiš mountat ISO sliko, ne pa "zmontirat":). Torej prvo moraš v Daemon Tools nastaviti število pogonov (drive 1, 2, 3..). Če boš mountal eno sliko, potem nastaviš en pogon - drive, torej ga odkljukaš - izbereš set number of devices (v razdelku moj računalnik se ti pojavi dodatni DVD pogon). Sedaj v nastavitvah programa izberi mount slike, ISO fajla, ki se pač nahaja v določeni mapi tvojega diska (programu pokaži pot do te mape). Sedaj boš videl v razdelku moj računalnik, da ti je zaznalo igro, kot, da jo želiš instalirati (torej tako Daemon Tools uporabljaš tudi za inštalacijo iger brez, da si jo zapešeč na DVD). Na koncu ne pozavi odkljukati opcije Auto Mount, ki ti avtomatsko mounta igro ob zagonu programa.
za detajle poglej na http://www.digital-digest.com/articles/... ali YouTube
LP!

racunalnicar ::

Aja!
Ja sej vse to znam, samo AvtoMount nisem dal. Hvala moat, bom to storil.
Ajde LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

USB 1.0,2.0,3.0

Oddelek: Strojna oprema
181840 (1398) Ziga Dolhar
»

Kaj pomeni ˇmountej

Oddelek: Pomoč in nasveti
62790 (2726) Kami
»

mount -t iso9660 cd.iso /mnt/cdrom -o loop pod winxp

Oddelek: Operacijski sistemi
5906 (868) BigWhale
»

Inštalacija iger

Oddelek: Igre
71062 (978) Daedalus
»

kako to nardim z "imageom"...

Oddelek: Igre
101262 (1101) pivmik

Več podobnih tem