» »

Dostop do share foldera

Dostop do share foldera

BadB0y ::

Ima sledeči problem. V mrezi imam 12 racunalnikov in 2 strežnika win 2003 SBS. Vse skupaj je v workgroupi. Iz vseh racunalnikov lahko dostopam do share folderja win 2003 brez vnosa usera in gesla. Samo en racunalnik na katerem je naložena vista mores vedno vnest user in pass za dostop do share mape strežnika. Tudi ce dam, da si zapomni geslo in usera si tega nezapomni. Zadeva je zalo moteča ker določene aplikacije dostopajo do datotek v share folderju. Kaj naredit da bo dostop do share folderja iz te viste brez gesla in userja?

LP
Dejan


BadB0y ::

Ja kaj ni nobenega ko bi vedel ?


MTB ::

Ker nisi napisal vsega. Katera vista???

BadB0y ::

Vista Home premium sp1


MTB ::

Za visto ne vem, ampak pri XP-jih je home verzija okleščena, zato ima probleme logiranja v domeno.
Drugače pa na 2003 kreiraj uporabnika z imenom in geslom enakim kot na visti. Če ne gre, poskusi omogočit guest account (če ni).

BadB0y ::

enak user je na obeh racunalnikih. Na share mapi je Guest, moj user, moja skupina....


imagodei ::

Kul, podobne probleme imam jaz. Sem preiskal že vse, kar sem na Googlu našel na to temo, pa nič pametnega. Rešitev je po mojem ena banalna nastavitev Security Policy-ja, ampak na pamet pač človek pač ne gre kar nekaj premikat.

Jaz imam sicer domeno in problem, da določeni non-domain gostujoči računalniki lahko dostopajo do Win2003 sharov, ne morejo pa dostopat do Win2000 Server sharov. Ko želijo userji na teh PC-jih dostopit do Win2003 sharov, morajo vnesti domenski username in geslo, pa ni problema. Ko hočejo dostopat do Win2000 sharov, se prompt za vnos username in gesla sploh nikoli ne pokaže in uporabnik efektivno ne more na server.
- Hoc est qui sumus -

MTB ::

Hm, podoben problem sem imel sam, me je kar nekaj časa mučilo. Ko še nisem imel kreiranega istega userja na 2003, mi je v prvo ponudil vpis imena in gesla, potem pa nikoli več. Enkrat je delalo, drugič ne. Potem sem kreiral istega uporabnika še na 2003, pa ni šlo. Na koncu sem našel eno rešitev - http://www.dslreports.com/forum/r204707... (preberi zadnji post)

BadB0y ::

MTB
Hvala samo jaz bi rad ravno nasprotno stvar naredil. Z tem ukazom kaj razlaga v zadnjem postu pobrises povezave z streznikom. Jaz pa bi jih rad obdrzal tudi po rebotu racunalnika. Jaz ko ponovno pozenem visto se te povezave ne ohranijo.


MTB ::

Ja, vem. Z brisanjem in potem ponovnim vpisom, je men začelo normalno funkcionirat. Poskusi, stane te nič.

BadB0y ::

Sem isto sranje nena si zapomni :)


BadB0y ::

Hmm tudi ce ročno vnesem povezave z net use \\ipservera\share /user:username pass si tega noče zapomnit.

Ja kaj ni neke ideje ??


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()

BadB0y ::

Lahko bi ta ukaz dal v job da se vsakic zazene ob zagonu racunalnika, samo to ni najlepša rešitev. Sem pa 100% da si mi je vcasih ta net use zapomnil povezave.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192326 (2027) mazupan
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222211 (2082) Mitja.GTI
»

win 2003 server file sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
121315 (1167) alesrosina
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121523 (1365) slokii
»

Mojstri še enkrat Crossover povezava - POMOČ

Oddelek: Omrežja in internet
321912 (1470) MrStein

Več podobnih tem