» »

Povezava Sony Ericsson P1i z routerjem

Povezava Sony Ericsson P1i z routerjem

Klemeen ::

Imam mobi sony ericsson P1i in želim se povezat na router Linksys wrt54gl.
Torej, na mobiju izberem omogoči wlan, poiščem router, najde ga, se povežem na mobiju kaže, da sem povezan z routerjem, grem na mobiju na net, vtipkam naslov, se povežem in mi napiše "oddaljenega strežnika ni bilo mogoče najti", a na mobiju mi kaže na vrhu, da sem povezan z routerjem.
Zdaj pa bi prosil koga, da mi malo razjasni kaj in kako, kaj moram narediti, kaj sem narobe naredil, kako bi se povezal z routerjem in šel normalno na net, kot na kompu. Slišal sem že da je baje zelo zapleteno se povezat z mobija na router, da je potrebno vse "predelat" v mobiju in naštimat nastavitve drugače, itd., ker na prenosniku normalno deluje, na prenosniku sem samo ustvaril novo povezavo in se normalno povezal na router in dela brez problema, na mobiju pa mi nekako ne uspe, ker pomoje niso prav nastavljene nastavitve, ali??
Zelo bi bil hvaležen nekomu, da bi mi napisal navodila, kaj moram narediti v mobiju in kaj na kompu, najboljše bi bilo da kar po stopnjah, če lahko. Hvala, lp

Klemeen ::

???

Ciklamen ::

lahko, da nimaš v nastavitvah brskalnika poštimano.
- End of the Post ->

Tarzan ::

Imam P1i in imam WRT54GL. Trajalo je 20 sekund, da sem vzpostavil povezavo, pa še to samo zato, ker sem se zatipkal pri geslu.

Nič ni treba vse spreminjat, samo wifi omogoči, poišči access point, vklofaj geslo in veselo brskaj. Če ti internet ne dela, je lahko kaka težava z browserjem, se meni občasno dogaja. Ugasni in ponovno vklopi telefon, po restartu bi moral ponovno delati brez težav. Aja, včasih pomaga tudi onemogočanje wifija na telefonu in njega ponovni vklop. Če ne bo delovalo, lahko mogoče pogledaš če je na voljo kak nov firmware, ki pa verjetno ne bo rešil ničesar. :)

Klemeen ::

Imam P1i in imam WRT54GL. Trajalo je 20 sekund, da sem vzpostavil povezavo, pa še to samo zato, ker sem se zatipkal pri geslu.

Nič ni treba vse spreminjat, samo wifi omogoči, poišči access point, vklofaj geslo in veselo brskaj. Če ti internet ne dela, je lahko kaka težava z browserjem, se meni občasno dogaja. Ugasni in ponovno vklopi telefon, po restartu bi moral ponovno delati brez težav. Aja, včasih pomaga tudi onemogočanje wifija na telefonu in njega ponovni vklop. Če ne bo delovalo, lahko mogoče pogledaš če je na voljo kak nov firmware, ki pa verjetno ne bo rešil ničesar. :)


Omogočil wlan, povezal na net...ne dela. Kako geslo?? Kje vpišem to geslo? Ne vpraša me po nobenem geslu...

telexdell ::

Levi zgornji trikotnik-Povezave-Brezžični LAN
Izberi spodaj levo....iskanje

Če imaš zaščiteno mrežo (na displeju je poleg imena ključavnica!) te bo vprašalo po ključu npr. WEP (ključ lahko prebereš iz routerja) ali zahtevalo vpis Mac naslova v ruter (desno spodaj... več-Naslov MAC)

Ta postopek narediš le ob prvi povezavi. Pozneje boš prišel direktno na net.

Klemeen ::

Probal na vse načine, tudi kot ste napisali, še vedno ne dela. Ziher je potrebno vpisati kak ip v telefon ali kaj takega, drugo nevem kaj bi lahko blo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
537535 (948) Han
»

Deljenje WLAN z Android mobilca, omejitev porabe

Oddelek: Omrežja in internet
81749 (1582) Hayabusa
»

Povezava računalnika in mobitela za uporabo interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
92495 (2312) Kleemen
»

Bluetooth

Oddelek: Pomoč in nasveti
61135 (1069) solatko
»

nokia 6600

Oddelek: Mobilne tehnologije
111939 (1456) Goldee

Več podobnih tem