» »

zatikanje divx

zatikanje divx

samsung ::

Kako odstraniti zatikanje divx?
Uporabu sem vse možne codece in playerje, ampak vedno isto: zatikajo se prav vsi divxi?
Kaj narediti?
  • premaknil: Predator ()

Binji ::

Kasn kompjutr pa mas?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Flash ::

Mene pa v bistvu zanima, kako to, da mi DivXi lepo tečejo v BSPlayerju, v ostalih predvajalnikih pa občasno keri zašteka (zvok prehitev slika ali obratno).

Uporabljam kodek 5.01, mašinerija pa je C500, 384 RAMa, 16 MB ATI Rage in HD s 5400 obr./min. + Win2k kot gonilna sila vsega skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flash ()

RiNC ::

Flash:

Poskusi z 5.02 kodekom ker so pri 5.01 nekaj zasrali pa je okol 10% pocasneje odkodiral film. 5.02 je tak hiter kot 5.0, pa se za malce zastarele compe so ga obdelali. Samo na tvoji masini bi moglo vredu laufat, mogoce so krivi winsi.

Paramedic ::

Če pa tud to ne pomaga, pa dej v Decoder configuration drsnik za Quality level bolj nazaj, na manj. Pa Film effect izklop, če bo treba (in če ni že).
End transmission.

Flash ::

Oki doki, bom tako storil, o (ne)uspehih bom pa poročal! Tenks za nasvete!

Quickbeam ::

Vklopi DMA za disk in CDROM če predvajaš s cdja, sicer je pa vseeno dobro imeti vklopljen - hitreje snema :)
Control panel, system, device manager, cdrom -> settings in pa disk drive -> settings

perci ::

Samsung: kateri proc in katera plata(čipset)?

sekundek ::

Hm!

mi je bil subject ravno primern za taksno vprasanje.

Torej tudi meni se zatika nekaj filmov, sploh je opazno pri prehodih kadra levo desno ali ko gre v kadru kdo mimo.

Racunalnik je P4 1.8GHz in procesor je obremenjen cca 30 do 40%.

Uporabljam bsplayer (sprobal tudi na drugih in ni razlike), ter osnovne kodeke, se pravi divx 5.0.3, xvid.

Stestiral sem vse glede quality itd. pa nobene razlike.

V cem bi lahko bil trik

OS windows XP

bbobst ::

Sekundek: isto se dogaja meni (tiste scene levo desno) , mam pa XP2000 in XP-je.
Svašta sem sprobaval pa ne pomaga.

Avenger ::

Jaz sem pa zgleda nekaj zašuštral, ker sem si preveč kodekov skopiral al kaj.. em, tistih codec packov, Nimo pa SLC... vse zato, ker mi pri ene par filmih ni pokazal slike, zvok je pa bil.. zdej mi pa delajo praktično vsi filmi, le da en v winampu, en v mediaplejerju, VLC (videolan) pa prebavi vse. Huh. Katek codec pack je najbolj primeren?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Damjan Jagar ::

Glede na to da si že kar nekaj časa prisoten na forumu bi se že lahko navadil uporabiti iskanje, ker smo o tem že dostikrat govorili.

Ker je lepo vreme, sem izredno dobre volje in naj ti bo:

Odinštaliraj vse codec paketke ki jih imaš. Nato si DLjaj in inštaliraj:

- Divx 5.03 Codec (za video)
- XviD Codec (za video)
- AC3 Pack (za zvok

Z inštalacijo teh kodekov ti bodo delali vsi filmi.
http://jagar.si

bosstjann ::

sošolec je rešil večino zgoraj naštetih problemov z divx antifriz

Avenger ::

Cyb3r, funkcijo iskanja s pridom uporabljam odkar je bila uvedena. Kakšnih večjih problemov s filmi nisem imel, ker pa je že tp taka tema, sem pa čist mimogrede pristavil še svoj piskerček. Pa hvala za navodila. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

goba ::

BTW: pomaga tudi fizicno ciscenje (prah) ;]]

hruske ::

zelo pomembna je tud grafična, predvsem dobri gonilniki.
Rad imam tole državico. <3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223855 (3589) ferjan
»

Filmi ne delajo in ne delajo...grhhhh....!!!!

Oddelek: Zvok in slika
132325 (1891) Damjan Jagar
»

Videoposnetek predavanja v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
352578 (2578) minmax
»

mpeg2 codec

Oddelek: Zvok in slika
222523 (2106) Sandi79
»

DivX 5.0.2

Oddelek: Zvok in slika
6950 (740) sinko999

Več podobnih tem