» »

WLAN USB vs PCMCIA

WLAN USB vs PCMCIA

dejanslo ::

Zdravo!

Upam, da pišem v pravi oddelek.

K hiši je priromal nek "nov" laptop firme HASEE in kvaliteti primerno deluje tudi brezžična povezava. V sobi, kjer bo, macbook potegne signal bp, deluje stabilno itd, ta pa komajda najde signal. Zato sem pomislil na nakup druge brezžične povezave in si za test izposodil Corega WLUSB Stick-11 V2, ki je le 802.11b, vendar je kljub slabem signalu zadeva delovala OK.

Danes sem pa kupil Asus WL-167g in zadeva deluje podobno slabo kot vgrajena kartica. Zanima me, ali so PCMCIA rešitve kaj boljše, ali bi se poznalo tudi pri nakupu katerega drugega ključka? PCMCIA ali USB mi je vseeno, pomembno pa je, da podpira WPA-PSK, pa cena bi naj bila tja do max40 € :)


PS: A bi WL-167gE bolje deloval, če je router WL-500g?

thx
There`s More Than One Way To Do It

jan01 ::

Pač si kupil en šit usb wireless(tisti asus!). Poglej si na http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2 za odlične alfine usb modele( Alfa USB key 54G Hi-Power z RSMA s 200mW oz Alfa USB key 54G LHi-Power z RSMA skar 250mW

dejanslo ::

Aha, hvala!

Preden se spravim v nakup nove variante, bi poizkusil z zamenjavo v trgovini. Ne spomnim se točno, kaj vse so imeli na policah, sem pa 90% za ti dve:

Linksys Wi-Fi USB Adapter WUSB54GC
Asus Wireless WLAN PCMCIA Adapter WL 107G

Sta ti dve kaj boljši?
There`s More Than One Way To Do It

Pyr0Beast ::

Sam imam to kartico in moram reči, da je včasih tko-tko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ashrack ::

jan01 je izjavil:

Pač si kupil en šit usb wireless(tisti asus!). Poglej si na http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2 za odlične alfine usb modele( Alfa USB key 54G Hi-Power z RSMA s 200mW oz Alfa USB key 54G LHi-Power z RSMA skar 250mW

za svoj laptop Evo n610c bi si kupik zgoraj omenjen kljuc. Bo kljuc vredu in ali bo kaj narobe saj ta notebook ima samo USB 1.1? Ali naj mogoce raje gledama PCMCIA resitev?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123307 (2766) Gapi
»

Katero wlan kartico

Oddelek: Kaj kupiti
161729 (1311) t3hn0
»

wi-fi podaljšanje dometa ?

Oddelek: Omrežja in internet
296955 (6155) blackbfm
»

HELP-router

Oddelek: Omrežja in internet
191548 (1337) air15
»

kako ojačati internetni signal

Oddelek: Omrežja in internet
164314 (4053) shark_nm

Več podobnih tem