» »

Problem S.M.A.R.T Maxtor 6L160PQ

Problem S.M.A.R.T Maxtor 6L160PQ

freaky_h2o ::

Je kdo imel že podoben problem s tem diskom ali katerimkoli Maxtorjem in mu ga je uspelo rešiti? Ne bi pa rad hodil v trgovino po novega,to zna namreč vsak svetovati...Pokukal sem po stricu goglu...našel na tej povezavi: http://files.hddguru.com/download/PC-30... neke RAR fajle ki jih ne znam uporabit in kot drugo predvidevam da jih je potrebno kopirati na ˝service area˝ kot sem zasledil na forumih,nikjer pa ne piše kako priti do tega področja na disku ki je baje viden samo osebam ki naj bi bile usposobljene za reševanje podatkov itd,...? hvala za pomoč...

Podatki:

Model: Maxtor 6L160P0
Firmware rev.: BAH41E0
ZX-Spectrum je zakon:-)

MTB ::

Ne odpre mi tvojega linka. Kakšno težavo pa imaš? Jaz sem svojega maxtorja updejtal od tu - http://sluzhebka.com/fw_update/fw.html , ker mi nova plata zelo počasi zaznava disk (kakšni 2 min.), mi pa na žalost ni nič pomagalo.

freaky_h2o ::

ko prižgem računalnik mi javi S.M.A.R.T napako...poleg tega mi vindowsi zaznajo samo eno particijo diska če mi disk rata razdeliti na dve particiji...Nekaj časa sem sumil da disk izgubi MBR...ne vem...nimam pojma....ko hočem nalagat sistem ga pač ne morem ker mi javi da nimam priklopljenega diska???Niti sanja se mi ne kako bi prišel na Service Area na disku??? Tam gor je vse potrebno kar imajo imajo nekateri diski v čipu (firmware->delovanje diska)...
ZX-Spectrum je zakon:-)

Shark-357 ::

Naredi low level format z programom Maxblast.
Nato preskeniraj disk z MHDD 4.6.
Če še javlja smart oz MHDD najde kak slab sektor, disku ni pomoči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD10EARS HDD škripnil ali pač?

Oddelek: Strojna oprema
221127 (863) BlaY0
»

Problem z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
131180 (955) Mesar
»

Odklepanje trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
131925 (1581) Durex
»

Kako uničt hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
503077 (3075) Pepo
»

RAID 0 in izgube podatkov

Oddelek: Strojna oprema
301761 (1107) Vlady

Več podobnih tem