» »

Windows mail

Windows mail

friksi ::

Čau.
Imam slovensko Visto in me zanima, zakaj imam težave s č,ž,š-ji v programu Windows mail (Pošta Windows). Pisava je nastavljena na srednjeevropska, vseeno pa mi dela težave pri branju č,ž,š-jev in pri pisanju (oz. natančneje pri pošiljanju mailov, ki vsebujejo č,ž,š-je).
A ve kdo kaj naj naredim?

Drugi problem je pa v tem, da ne morem tega programa nastavit kot privzetega za pošiljanje mailov. Če npr. na neki spletni strani kliknem nek e-mail naslov, se mi ne odpre ta program ampak office mail program (mislim da je to outlook).

Hvala za pomoč in odgovore.

LP
  • spremenil: friksi ()

jan01 ::

Microsoft je posodobil winows mail s windows live mail http://download.live.com/wlmail

woman ::

friksi je izjavil:

zakaj imam težave s č,ž,š-ji v programu Windows mail (Pošta Windows). Pisava je nastavljena na srednjeevropska, vseeno pa mi dela težave pri branju č,ž,š-jev in pri pisanju (oz. natančneje pri pošiljanju mailov, ki vsebujejo č,ž,š-je).
A ve kdo kaj naj naredim?

Imam popolnoma enak problem, le da imam Windows 7 (angleške) in pred nekaj meseci na novo instaliran Windows Live Mail tudi v angleščini. :(
Ne glede na to, katero kodiranje nastavim, šumniki večkrat postanejo eni čudni znaki ali pa ostane le prazno mesto, pa tudi druge črke kar zginejo, kot bi nekdo zradiral del besede.
Moji maili so zato ena čudna skoraj neberljiva skropucala.
Prej z Outlookom in Windows Mail v Visti ni bilo nobenih težav.
Bi kaj pomagalo, če Windows Live Mail ponovno instaliram v slovenščini?
Hvala za odgovor. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

Soni ::

možnosti, črkovanje slovenščina na privzeto, je rešitev za tekst

ko pišeš tekst so ž,š,č znaki, v imenu prejemnika pa manjkajo, ima kdo rešitev,Windows Live imam v slovenščini

Looooooka ::

Ce bos nekaj casa klikal po nastavitvah:
Tools->Options->Mail->Read tab->Fonts
in nato malce menjal med central europian windows/iso(ali celo UTF ce je bil ta encoding) bo mogoce celo pokazalo v pravilni obliki.

meni recimo nikakor nocejo delati maili poslani iz google accounta...kjer v subjectu pise da je sender v iso-8859-2 encodingu.al ga gmail poserje al pa windows live ne zna tega prikazat.
a zna kdo to popravit? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Ericssony ::

Za Gmail si lahko v nastavitvah (Settings->General->Outgoing message encoding) nastaviš, da se vsa sporočila pošljejo v UTF-8 kodiranju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se po izbrisu računa iz programa lahko obnovi stare maile?

Oddelek: Loža
161754 (1028) nokia6310
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
438066 (4093) jype
»

Poln SIOL predal (email)

Oddelek: Pomoč in nasveti
82676 (2464) _Denny_
»

ohranitev podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132564 (2316) chrush
»

Windows Live Mail Desktop Beta

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
344949 (3548) CaqKa

Več podobnih tem