» »

Ali se po izbrisu računa iz programa lahko obnovi stare maile?

Ali se po izbrisu računa iz programa lahko obnovi stare maile?

nokia6310 ::

Pozdravljeni, danes sem izbrisal račun od Telemacha in sem šele potem ugotovil, da je izginila tudi mapa prejeto s prejetimi sporočili. NI nič izredno pomembnega pa vseeno. Je kakšna možnost da se dobijo ti maili nazaj? Mislim pa da ni ker je ssd disk in so stvari verjetno že povožene.

smacker ::

Verjetno misliš, da si zbrisal račun iz Outlooka? Prijavi se v portal: https://posta.telemach.net/
Če je pošta še tam, potem lahko nazaj dodaš račun, shraniš maile in potem ponovno zbrišeš račun.

MIHAc27 ::

Če so imap nastavitve, je itak ista pošta kot je bila v računalniku tudi na spletnem portalu - torej bi moralo biti
Če so Pop in si izbrisal samo nastavitve v programu, je datoteka z pošto še na disku. Išči .pst če si imel outlook.
Za Thunderbird nisem prepričan.. a ta pobriše tudi cel profil, če izbrišeš račun.

Tko da.. napiši ime programa, z katerim si gledal pošto najprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

nokia6310 ::

Outlook Express. Drugače pa sem probal dati obnovitev sistema pa je bila nažalost neuspešna ne vem zakaj. Sem probal še enkrat uvozit račun pa so bile mape notr samo so bile prazne. Prijavit se ne morem več, ker so ukinili račun.

smacker ::

Mogoče z recuva lahko dobiš .pst file nazaj?

nokia6310 ::

Kje pa bi mogla ta datoteka bit? Mislim da tu: C:\Users\User name\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail?
Sem dal poizvedbo za .pst pa je tudi od drugih računov ne najde.

ToniT ::

Outlook express nima pst datoteke. Pošto shranjuje v .DBX datoteke.
Očitno uporabljaš še Windows XP, ker je v Windows 7 zamenjan z Windows Live Mail.

nokia6310 ::

Saj Windows Live mail mislim.

ToniT ::

Potem pa je potrebno preveriti direktorij C:\Users\Uporabniško_ime\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail
(AppData je skrit direktorij in ga ne vidiš v explorerju).
Tam bi moralo biti en kup .eml datotek. Vsak eml datoteka je en email.

MIHAc27 ::

Live mail shranjuje v eml, ja. Zato je pa fino povedat kater program gre, da ne damo 200 navodil za ravno vsak odjemalec.
eml datoteko samo poklikaš, pa bi moralo jo odpreti za branje. Če jih imaš veliko pa najlažje - narediš nov račun (lahko z kar enimi nastavitvami), in nato samo vse eml-je povlečeš v mapo, kjer bi jih imel.

nokia6310 ::

Mislim, da sem jih zgubil za vedno. Nikjer jih ni. Na srečo ni bilo nič življensko nujnega pa vseeno bi jih rad dobil nazaj če se le da. Ko sem zbrisal račun so se tudi mape prejeto in poslano zbrisale. Pogovorno okno pa je takšno: Ali ste prepričani, da želite odstraniti ta račun
>>
Če je ta račun nastavljen tako, da se sporočila izbrišejo
iz e-poštnega strežnika, ko jih preberete v programu
Mail, bodo vaša sporočila ob odstranitvi tega računa
trajno izbrisana. Če jih želite shraniti, jih pred
odstranjevanjem računa premaknite v mapo za
shranjevanje. Nimam kaj vsaka šola nekaj stane. Mel sem par koristnih stvari ampak dobro jih pač ne bom mel. Obnovitev sistema na zgodnejši čas pa tudi ni delovala. Zdaj pa prejšnjih datumov sploh nimam notri. Samo tisti je ostal na tisti dan ko sem delal obnovitev sistema to mi pa ne pomaga. Probal sem tudi dat obnovi prejšnje različice pa sporočil ni obnovilo. A res ni nobene druge rešitve?

nokia6310 ::

Še verzija programa Windows Live Mail Version 14.0.8117.0416

Ales ::

Lahko se greš reševanje izbrisanih datotek. Pomagalo bi, če diska medtem nisi uporabljal.

nokia6310 ::

To pa težko ker je to primarni disk na katerem so windowsi. Za koliko časa in koliko mb oz. približno koliko sporočil pa je shranjenih na serverju od Telemacha?

Težava je v tem, ker so ta email s 01.01.2020 ukinili. Podal sem prošnjo da bi dostop ponovno aktivirali. Ne vem pa, če bodo ostali ohranjeni tudi vsi maili ki naj bi se še nekaj časa hranili ali pa bo šlo vse od začetka.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Evo včeraj sem se igral z Recuvo in sem uspel najti nekaj mailov. Ostalo pa je najbrž izgubljeno.

nokia6310 ::

Evo iz Telemacha so mi sporočili, da mailov ni več na strežniku tako da nažalost ne bo šlo. Sem pa našel nekaj zanimivega na to temo: http://technicalinstructions.blogspot.c...
Če se da komu sprobat naj pove če deluje.

nokia6310 ::

Ko ssem probal obnovit prejšnje različice sem imel samo eno na voljo ampak v tisti ni bilo željenih mailov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
437677 (3704) jype
»

Backup mailov v outlook 2010

Oddelek: Pomoč in nasveti
5835 (544) alexandria
»

Office 2016 račun izginil po upgradu Win 10? .pst sploh ni več?

Oddelek: Pomoč in nasveti
293134 (2289) Baja
»

Windows mail

Oddelek: Pomoč in nasveti
5798 (759) NejcSSD
»

ohranitev podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132487 (2239) chrush

Več podobnih tem