» »

Instalacija CentOS

Instalacija CentOS

amaze646 ::

Pozdravljeni

Imam problem pri namestitvi Centos serverja. Ko poskusam namestiti Centos lahko pridem samo do koraka kjer izberem "dodatke" (Web server, Administration Tools, Base, and System Tools ...) potem pa se mi racunalnik samodejno ugasne. Vedno lahko pridem samo do tega koraka in, ko bi se instalacija zacela se racunalnik saodejno ugasne.

Kje bi lahko bil problem?

Duhec ::

Ugasne ali restarta ?
Če se ugasne potem menjaj napajalnik.
Če se restarta pa stestiraj spomin.
Imaš dober CD in iz uradne www strani ?

amaze646 ::

Prav ugasne se. Am imam live cd iz uradne strani ja. Instalacija poteka preko http. Ce pa racunalnik drugace pustim laufat pa ne ne ugasne. Uganse vedno samo, ko pridem do prej omenjenega koraka.

amaze646 ::

Hvala za odgovor. Pregledal sem plato in sem videl, da je eden od kondenzatorjev bil razrahljan in sem ga zamenjal. Zdej zadeva zlaufa :P

amaze646 ::

Ok, da ne bom objavljal nove teme bom kar tukaj. Imam nov problem. Ko na sistem poskusam instalirati proftpd se mi instalacija noce zakljuciti.
Po tem postopku poskusam namestiti:

cd /tmp
wget http://www.modruby.net/archive/mod_ruby...
tar zxvf mod_ruby-1.2.6.tar.gz
cd mod_ruby-1.2.6/
./configure.rb --with-apr-includes=/usr/include/apr-1
make
make install

Ko pridem do ukaza make pa se zadeva noce in noce dokoncati. Server sem pustil laufati 24 ur in se instalacija se kar ni koncala. Se vedno je compilalo(checking for rmdir... yes ...). Stvar je se mi zdi, da je nekako zaciklana in se noce in noce koncati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amaze646 ()

amaze646 ::

Ok, da ne bom objavljal nove teme bom kar tukaj. Imam nov problem. Ko na sistem poskusam instalirati proftpd se mi instalacija noce zakljuciti.
Po tem postopku poskusam namestiti:

cd /tmp/
wget --passive-ftp ftp://ftp.proftpd.org/distrib/source/proftpd-1.3.1.tar.gz
tar xvfz proftpd-1.3.1.tar.gz
cd proftpd-1.3.1/
./configure --sysconfdir=/etc
make
make install
cd ..
rm -fr proftpd-1.3.1*



Ko pridem do ukaza make pa se zadeva noce in noce dokoncati. Server sem pustil laufati 24 ur in se instalacija se kar ni koncala. Se vedno je compilalo(checking for rmdir... yes ...). Stvar je se mi zdi, da je nekako zaciklana in se noce in noce koncati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bnc

Oddelek: Programska oprema
161095 (879) Packač
»

PPTP + kernel 2.6

Oddelek: Operacijski sistemi
71290 (1213) MUC
»

RPM installation ERRORS ?!

Oddelek: Operacijski sistemi
51083 (1014) SasoS
»

Problem z Linux Red Hat 9

Oddelek: Operacijski sistemi
171479 (1312) root987
»

Linux modem problem

Oddelek: Operacijski sistemi
361359 (1066) kloshar

Več podobnih tem