» »

Wlan problem - prekinja povezavo

Wlan problem - prekinja povezavo

drejc87 ::

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem: Imam T-2 povezavo 10/10, s statičnim IPjem. Imam Siemens 505wlan router, kateri je posodobljen z najnovejšim softwareom. Na prenosniku imam nameščen WINxp sp2.

Problem je v tem, da mi povezava nekaj časa deluje brez problema...nato pa se po npr. 20min ali 45min povezava prekine, tako DA MORAM IZKLOPITI WLAN ROUTER IN GA PONOVNO VKLOPITI, potem zadeva spet deluje.

Pri torrentih imam narihtan PORTFORWARD (oz. imam skonfigurirano v routerju), če downloadam nekaj mi še hitreje prekine povezavo.

Prosim za pomoč, ker se mi res neda vsakih 30min iti izklapljat in vklapljat router.

Hvala in lp!

Vanadium ::

Lahko da ti promet zafila router. Edina rešitev pač novi router (nekaj kar podpira npr tomato firmware), jas mam hujši problem, na prenosniku mi ob normalni uporabi dol vrže wlan povezavo neglede nato kaj delam. Sam kokr sm usepl prečitat je to kriva wlan kartica v laptopu

drejc87 ::

Mogoče je pri meni tudi kriva wlan kartica v laptopu, imam hp 6830s.

Moral bi vedeti ali je v routerju problem ali wlan kartici, ker bv dajat 50€ za nov router če je problem kje drugje.

tempoFlow ::

Je pa možno, da ima kateri sosed tudi wifi, pa se medsebojno motita. Poskusi zamenjati kanal, morda bo potem bolje.

drejc87 ::

Kako pa menjam kanal? Ja ma sosed tudi WIFI, ker ko mi išče omrežja mi ga najde še eno.

Vanadium ::

Nevem jas mam intel pro 2100 3A sam bo pomoje kmalu ven letela ker mi živce pije

drejc87 ::

No imam tudi en WLAN ključek D-Link, katerega sem pravkar naložil in sprobal, vendar je zadeva enaka...najprej mi je v torrentu par minut vleklo na polno, potem pa je postopoma padalo do ničle, dokler se ni prekinila povezava.


Se pravi nov router?

Probal sem menjati tudi KANAL na routerju, vendar je isti problem!


Aja pri prejšnjem laptopu (tudi HP), nisem imel nič narihtano glede PORTFORWARDA pa teh zadev in mi je zadeva vedno delovala brezhibno in se nikoli ni prekinjala povezava.... tak, da mi je čudno da bi bil router kriv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

harvey ::

Router ne zmore prebaviti večjega števila hkratnih povezav, kar je običaj pri rabi p2p programov in protokolov.

1. rešitev je nakup bolj zmogljivega routerja
2. omejitev max. števila povezav na število, ki jo je router še sposoben prežvečiti (uporabi iskanje, že debata tule gor)

Ker nisi bil povezljiv (port forward) si imel posledično manj povezav, zato ti ni prekinjajo / zmrzovalo router.

drejc87 ::

Mi lahko prosim poiščeš temo,ker je ne najdem! Port forward kot že omenjeno imam nastavljen in vnešen v ruter, tako da mi v utorrentu 1.8.1 kaže zeleno lučko in DHT je narihtan na disable.

Kateri nov ROUTER-brezžični priporočate? Povezava T-2, DHCP, 10/10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WLAN brezžična kartica PCIe

Oddelek: Kaj kupiti
414560 (3938) FireSnake
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822982 (13809) umexteacher
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257281 (5286) jancus
»

WLAN prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
91850 (1557) NiKeC
»

Ruter linksys wrt 54-gc

Oddelek: Omrežja in internet
112117 (1847) Vice

Več podobnih tem