» »

Asus predstavil nov Eee

1
2
»

No Can Do ::

Sicer so mi ti mali prenosniki dokaj simpatični, toda modela, ki bi imel COM port, verjetno ni?

Namreč USB RS232 adapterji ne pridejo v poštev, oz samo pogojno, če bi ostajal driver za pure DOS (ne CMD).


mogoče kaj takšnega -> Prenosnik HP Compaq nc6220 1,8GHz, sicer je 14" in malce starejši vendar ima vse kar zahtevaš
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

poweroff ::

ABX, zanimivo, jaz imam ravno obratne izkušnje. Je pa res, da sem na eee-ja dal en prav za eee-ja specializiran kernel. No ja, vsak naj uporaba tisto, kar mu paše.
sudo poweroff

ABX ::

ABX, zanimivo, jaz imam ravno obratne izkušnje. Je pa res, da sem na eee-ja dal en prav za eee-ja specializiran kernel. No ja, vsak naj uporaba tisto, kar mu paše.


Tudi jaz sem probal isto.

Glavna fora je zaporedje Standby in Hibernate.
Linux: Lahko greš v Standby ali Hibernate, nikjer pa ne najdem iz Standby v Hibernate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Z ABXom smo imeli debato o Standby to Hibernate v eni drugi temi. No, da povem mojo izkušnjo/test.

Na prenosniku imam OpenSuse 11.1 in Standby out-of-the-box ne dela pravilno. Je potrebno samo eno vrstico v enem config fajlu spremeniti. In sem probal to, zaradi česar ABX upobalja Visto, če se prav spomnim. Pet Min StandBy, šesta Hibernate. In res, po petih minutah mi je šel v StandBy, nato pa po eni minuti v Hibernate.

Je imel ABX v tisti temi prav, ko je rekel, da XPji tega ne podpirajo oziroma vsaj ne tako, da bi normalni user si nastavil z par kliki, kot je pri MSju v navadi. Lahko pa, da obstaja kakšen hack za to...

Opensuse očitno ACPI razume pravilno, razen tiste mis-konfiguracije out-of-the-box, ki StandBy sicer podpira oziroma gre v StandBy, vendar se ne zbudi pravilno: ne prižge lcdja. Baje, da je za to kriv Dellov BIOS, ampak shit happens, meni dela zadeva super.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

Ne jaz ima XP / Linux.

Meni v Linuxu gre v Standby ali Hibernate ampak mi noče jit iz Standby v Hin+bernate.

Imaš mogoče kak link to tvoje konfiguracije Standby / Hibernate?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Včeraj sem razstavil prenosnik, ker mi ene par tipk ne dela, ker sem tipkovnico polil s sokom (tipkovnice mi ni uspelo popraviti, zato sem naročil novo - dobava 2 do 3 tedne). Čakam pa ram (ga dobim v roku parih dni) in ko ga dobim, ga bom sestavil skupaj in ti povedal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

hvala
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Zanimiv link za debato Linux Vs XP na Asus EEE pc.

http://www.tuxradar.com/content/benchma...


Od vedno sem imel občutek da je Firefox počasnejši na Linuxu. No zdaj bom probal ga uporabljat z Wine.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

ABX, še vedno imam prenosnik razdejan. Imam drugo delo, poleg tega sem virozen, tako da lenoba deluje sto na uro. Lahko ti pa iz glave povem, da out-of-the-box nastavitve, potem pa sprememba ene vrstice za ACPI tabelo in zadeva gre iz Standby v Hibernate.


---

>Od vedno sem imel občutek da je Firefox počasnejši na Linuxu.

Enako. Ga (FF) pa ne uporabljam, ker imam raje Opero.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

Ni panike, tudi jaz sem len in bi si lahko sam našel na netu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Matevžk ::

Jaz sem malo iskal, pa mi ni uspelo najti, tako da ... če ima kdo v rokavu ali ga tudi zanima in najde, naj napiše semkaj. :) Hvala! :)
lp, Matevžk

Jst ::

Še nekaj moram omeniti.

Kot vemo, linux označuje diske z "hd"[a,b,c...][1,2,3...].

Ko sem kupil nov disk, WD 250GB, sem ga vstavil v prenosnik in v biosu mi je pisalo samo 129GB.

Gor sem dal openSuse, ki mi je pa disk označil z sda1, sda2, sda3 in sda4. Linux je vseh 250GB lahko uporabljal.

Nato sem pa - preden sem prenosnik razstavil na kose - zmanjšal zadnjo particijo tako, da je od 0 do 160GB bil opensuse, naprej sem pa naredil v Yastu particijo FAT.

Kamor sem hotel naložiti Winse. In Winsi, tako XP, kot Vista, se niso inštalirali. Samo če naredim particijo na začetku diska, od 0GB do 112GB, potem Winsi delajo, čeprav pri inštalaciji vidijo celotnih 250GB. Čudno.

Samo zakaj bi mi linux disk označil z "sd"? To me malo matra. (Ne uporabljam LVM.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

trnvpeti ::

je mozen boot v eee preko usb?

MrStein ::

1.) Jst, linux disku dodeli neko oznako. Kak točno se ta oznaka glasi, je irelevantno.


2.) BIOS ima omejitev na 120-nekaj GB diska. Hecno, da se to dogaja v 21.-em stoletju, ampak nobody-is-perfect, I guess.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Infinity ::

linux hd označuje z sd[a,b,...][1,2,...] in ne z hd[a,b...][1,2...]

antonija ::

linux ozacuje PATA diske s hd.., SATA (in pa mislim da SCSI) pa z sd..

eee lahko boota USB kljuce ion externe diske, tudi OS se lahko instalira z njih (google iz your friend).

Win so zelo obcutljivi na to kje na disku so... nacelno je dual boot najlazje izpeljat tako, da win instaliras na prazen (brez particij) disk, na katerem z win installerjem naredis particijo za winse. Ko so winsi gor zacnes install linuxa in si na preostanku diska naredis vse particije ki jih hoces met pod linuxom. Boot loader bo na koncu verjetno grub, bo pa dual boot zelo verjetno deloval BP.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jst ::

Saj sem opisal, kaj sem naredil:

Disk 250GB sem razdelil tako:

-od 0GB do 112GB so XPji;
-od 113GB do 250GB je opensuse.

Po tem, sem probal naslednje: čisto na koncu diska 240GB do 250GB sem naredil prazen prostor, ki sem ga formatiral v FAT.

XPji se potem, ko so zaznali nov "disk", sesujejo "Disk Read Error." Tudi po resetu. Ko v GRUBU izbereš XPje, napiše samo to: "Disk Read Error."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

antonija ::

zdej pa preberi se enkrat:
...win instaliras na prazen (brez particij) disk...

Prazen. Brez particij. Ne z linuxom na disku, prazen disk brez particij. Najbolje frisno formatiran.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Windows XP rabi vsaj SP1 da zna delat z več kot 127 GB. (al kolk je že točno ta meja...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevžk ::

Najbrž bi pomagalo, če bi particijo z Linuxom premaknil na konec diska (that's gonna take a while ...) npr. z (g)parteditom. Potem bo Windows najbrž uspel ustvariti in uporabljati particijo na začetku diska. I guess.
lp, Matevžk

Dr_M ::

Torej, v tujini so ze opazili 1000HE verzijo. Kdo kej ve, kaj bo pri nas? Ali smo lahko zgolj srecni, da nam ponujajo 1000H?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

trnvpeti ::

a ti si srecen, da ni HE verzije pri nas?

Dr_M ::

WTF tebe muci?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osvežitev BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
333234 (2731) gddr85
»

Asusovi transformerji ne kršijo blagovne znamke igrač

Oddelek: Novice / Tožbe
338740 (6824) MrStein
»

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
311418 (984) Enron x86
»

Vpis v rač. račun prek spletne kamere - prepoznavanje obraza

Oddelek: Pomoč in nasveti
81427 (1243) koro13
»

Plata Asus ali Gigabyte ??

Oddelek: Kaj kupiti
231733 (1205) schurda

Več podobnih tem