» »

Plata Asus ali Gigabyte ??

Plata Asus ali Gigabyte ??

MELITA ::

Ali kdo pozna maticni plosci :

:D ASUS A7V333 VIAKT333 DDR333 AGP4X ATA133
al pa
:D GIGABYTE 7VRXP VIAKT333 DDR333 AGP4X RaidA.133 Lan .

in njeni zmogljivosti. Mogoce ce veste kako je z overclockanjem (podpora v biosu, spreminjanje voltaze, množilnika, ...)?

Katera je boljša?

TheJack ::

Gigabyte. Poglej si tale (Gigabyte zmagovalec) in tale test.

Lime ::

Jaz sem za dobri, stari, preizkušeni, št.1 na svetu Asus.
Kot bi kupil Mercedesa v konkurenci z npr. Golfom.

TheJack ::

Enkrat bo treba kakšno moško reči o tem, zakaj se tiskano vezje ne da primerjati z avtomobili....:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

_Mortal_ ::

Gigabyte!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Lime ::

Tiskano vezje in avtomobili imajo v današnjih časih veliko skupnega.
Če pa iz primerjave ne razbereš kaj sem hotel povedati, pa je tukaj razlaga:
Golf je cenejši in je lahko od Mercedesa tudi hitrejši (npr. GTI, V5...)
Mercedes je pa KLASA. Praktično nobenih okvar, sicer malo dražji, zanesljiv, hiter in kakovosten servis, dobra podpora, v glavnem deluje kot švicarska ura.
Aja ur in avtomobilov se ne da primerjati :D .
Mislim da ni prav veliko ljudi, ki imajo recimo 5 let stare Gigabyte osnovne plošče, medtem ko Asuske še vedno delujejo tudi v 486 mašinah. Če omenim še, da je Intel hotel podpisati ekskluzivno pogodbo za izdelavo osnovnih plošč z Asusom, vendar ga je ta zavrnil, potem si lahko mislimo kakšno ime je ASUS in nima zastonj 40% svetovnega tržnega deleža.
Moja teorija: raje odštej kakšnega jurja več in mirno spi. Sicer pa naj se vsak odloči sam, saj kupuje zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

MELITA ::

Overclocking options:

za ASUS A7V333:
CPU clock frequency multiplier setting (up to 14x),Vcore adjustment

za Gigabyte GA-7VRXP:
CPU clock frequency multiplier setting (up to 12.5x),Vcore, Vmem and Vagp adjustment

ali to pomeni da se pri ASUS A7V333 ne da naviti MEM in AGP.

In pri kateri plati lahko nastavljaš parametre preko BIOS-a ne pa z jumperji na plošči?

Prosim za odgovor

TheJack ::

...potem si lahko mislimo kakšno ime je ASUS in nima zastonj 40% svetovnega tržnega deleža.


Kakšno ime je potem šele ECS, ki ima še večji tržni delež od Asusa. :D

Okej, šalo na stran... Z Asusi sicer nekih neposrednih izkušenj nimam, ampak po raznih testih na netu sodeč, ki jih preberem kar veliko (pa ne rečt, kako zdaj vsi sovražijo Asus), je Asus že kar precej daleč od svojih najboljših časov. Da ne govorim o tem, kako si lahko takšno veliko ime privošči goljufanje na testih (tako matične plošče, kot grafične kartice že tovarniško nekoliko navijejo - plate tako, da zvišajo hitrost vodila - recimo na 135 MHz, grafične kartice pa s pomočjo njihovih gonilnikov med igranjem iger in poganjanjem raznih benchmark programov, same malce povišajo frekvenco in tako na raznih testih odnesejo prvo mesto).

In ko si ravno omenil mercedese. Dandanašnji ni z njihovimi avtomobili čisto nič manj problemov, kot z ostalimi (japonci pa jih glede tega tako ali tako nesejo sto na uro). Danes se pač novi modeli spričo ostre konkurence predstavljajo kot po tekočem traku, 'quality control' pa pri tem seveda zelo trpi. Tudi pri mercedesu.

Podobno kot ti trdiš za Asus, so nekateri včasih (tudi sam sem bil med njimi) trdili za Plextor (in trdijo še danes). Jaz sem ga recimo primerjal - točno tako! - z mercedesom S, Teaca pa z golfom. In eto rezultata - v kompjuterju imam Teacov 32x bralnik, ki mi zvesto služi že več kot pet let (!). Več kot pol manj pa je star Plextorjev 8x pekač (ki sem ga uporabljal 80% manj), pa ga že serje.
Toliko o mitih.

Prebral sem vsaj tri teste, kjer sta nastopali dotični plošči (Asus in Gigabyte). Glede na to, da ne delam v rač. firmi, je to na žalost najbližje, koliko lahko do teh dveh plat pridem. In po teh testih sodeč - vsi verjetno niso izmišljeni in nestrokovni - je Gigabyte GA-7VRXP precej pred Asusom A7V333. Tisti ki ve, zakaj bo kupil Asus, naj ga. Jaz bom pač vedno kupil tisto, kar je v določenem trenutku najboljše - ne glede na ime na škatli.


P.S: Plati v moji 386-ki (ki je trenutno sicer na podstrešju, ampak deluje še vedno) se reče QDI. Bil pa je to eden tistih kompjuterjev, ki ga imajo že sestavljenega (in najcenejšega) na ceniku. Lahko si prepričan, da so vanj zmetali le najcenejše komponente...

Silence-r ::

Glede nakupa je odvisno kaj hočeš!

1. Glede cenovne primerjave: vzami raje gigabytko saj dobiš veliko več kot pa od asusa (RAID, LAN, ...).

2. Če nameravas na plati laufati kaksnega novega Durona, kupi asus, ker ima gigabyte podporo množilnika le do 12.5 se pravi duron 1.3 nima neposredne podpore (13 x 100). Če misliš imeti Athlona se splača vzeti gigabyte.

3. Če misliš navijati, se moraš pri gigabytu sprijazniti z dip switchi za množilnik in core voltažo v procentih. Pri asusu je to vse absolutno nastavljivo (iz biosa).

4. Če hočeš lepšo plato kupi GIGABYTE, ker s svojo plavo barvo poživi comp:)

Maximus ::

Mam Gigabyte vrx+ že ene mesec dni in dela čist qul. Je dost hitra in zanesljiva. Edina stvar pr tej mama plati je ta da se je neda ful navijat kot druge in ima mal drugacen sistem navijanja kot druge. Sicer pa si preber teste pa bo. aja gor pa mam xp1800+

LP!

tjasa ::

Jaz pa sem se navdusila nad plato:
:\ MSI KT3 Ultra ARU.

Zanima me kam spadajo plate MSI (med mercedese ali bol golfe).
Ali z svojimi karakteristikami konkurira zgoraj omenjenima, po testih sodeč je primerljiva z obema.
Edino nevem ali pri plati lahko nastavljaš parametre preko BIOS-a ali pa z jumperji na plošči?
Ali ima kdo omenjeno plato, je stabilna?

Kaj dobiš ob nakupu vse zraven.
Ali je v kompletu tudi :
-D-Bracket™ USB bracket integrating four Diagnostic LEDs
-S-Bracket, for 6-channel audio operation
-USB 2.0 Bracket

Bucbuc ::

Hello !

Glede MSI KT3 Ultra ARU :
-pazit moras, kkšem RAM daš nanjo, ker ima ta plata malo problemov z SAMSUNG modeli, js sem sprobal dve te plati, pa je bilo povsod enako.Maisna je frezala brez veze med delovanjem ali pa v vecji obremenitvi.
-Drugače je pa plata opremljena res bogato, pa še lepa je.
Ampak js sem sedaj na Gigabytki in z njo sem zadovoljen.

Drugace pa kr velik izveš na MSIjevem forumu ali pa na AMDjevem forumu.

LP

tjasa ::

Pri MSI plati se mi predvsem dopade lep izgled PC Alert System Monitor-ja za nadzor voltaže, temperature .....

Zanima me ali je pri Asus A7V333 ali Gigabyte GA-7VRXP tudi tak lep System Monitor.

Zanima me tudi kakšen RAM bi naj dala na MSI plato da bi delovala brez problemov, če ima težave z SAMSUNG modeli.
Ali ima tudi kdo drugi težave z to plato?

Lime ::

Jack, jaz delam v računalniški firmi približno 3 leta. V tem času so crknile 3 (TRI!) Asus osnovne plošče, da o Abitu ali Chaintechu raje ne govorim. Samo v naši poslovni enoti prodamo cca. 30 - 50 računalnikov mesečno (z Asus platami) + prodaja posameznih plošč. Zaradi zelo nizkih marž v računalništvu naredi firma izgubo oz. izgubi zaslužek, če v garancijskem roku crkne plošča. Če v teh dneh pride v našo firmo kdo z zahtevo po predračunu, mu predračuna z drugo plato kot je Asus sploh ne naredim. Naj raje kupi računalnik drugje.
Enako smo se pred kakim letom kregali in primerjali Asus in Abit. Vsi so bili pametni in kazali na teste. Hitra je lahko skoraj vsaka plošča, zanesljiva je pa težko.Verjamem, da nova plata deluje skoraj vsaka, več pa se pokaže po nekaj mesecih in letih. Koliko pa je okvar z npr. Abitom in koliko z Asusom pa mislim da sploh ni primerjave.
Če povem po pravici o Gigabytu nimam pojma, vendar pa mislim da kaj drugače kot je bilo z Abitom ne bo. Res da Asuske ponavadi niso našminkane z vsemi novostmi in jih Asus uvaja počasi in sigurno, ampak delajo pa.

MELITA ::

Z asusove spletne strani želim download-ati USER MANUAL za plato A7V333 pa že tri dni brez uspeha.
Mi lahko kdo pomaga.

MELITA ::

Ali komu dela download z asusove spletne strani .

Pisk ::

Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

schurda ::

Jst sem imel Gigabyte 7VTX-E dva meseca, potem sem jo prodal in kupil Abit KR7A. Razlika:

Gigabayte:
PRO: hitra, lepa (svaka jim čast), enostavna za uporabo, SB

CONTRA: Ni imela možnosti spr. množilnika. "H" varianta je imela dip-switche. RAM se je grel. Najvišja stabilna frekvenca z duron 600 je bila 150 MHz. Napetost štelaš samo v %.

Abit:
PRO: Vse je v BIOS-u. ful navijalska, stabilne in točne napetosti !!! (to je zelo pomembno, če hočeš navijat in potem se plošče razlikujejo med sabo). Stabilne frekvence do 180MHz (potem sta grafična in procesor mrknila)

CONTRA: Da dosežeš stabilnost sistema pri navijanju se moraš ful potruditi. Nastavitev je polno, knjigica pa zanič. Plošča je gola: enim je to OK, enim pa ne. Cena.

dady ::

Kaj pa epox 8k3a v primerjavi s gigabyte 7vrx?

Bral sem dva testa, v enem hvalijo epoxa, pri drugem pa naj bi se ista plata sesula.

Torej, katero?Naj ima tudi cim lazje in stabilno navijanje:D

schurda ::

Epox že precej časa slovijo po svojih navijaških sposobnostih. Je pa Gigabyte precej bolj simple, samo na račun tega, da se da manj navit. Dual BIOS-a pa tudi ni za zanemarjat. Za ekstremno navijanje (z lotanjem žic na ploščo) kupi Epox ali Abit (recimo KX7).

BTW: persona rudis?
A je to virtualni sramotilni steber?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

schurda ::

Razlogi proti nakupu obeh plošč:

Gigabyte:
- napetost samo v % +5, +7.5, +10%
- FSB samo do 161MHz (Halo? 100 let za kačami)

Asus:
- vse polno jumperjev
- napetost do 1.85V

Epox in Abit gresta obe do 250MHz, napetost pa
krepko čez 2V. Vse se dela seveda iz BIOS-a.

Silence-r ::

No naj te popravim, novi modeli gigabytke gredi preko FSBja do 200 MHz, voltaza pa +10% pomeni da pri athlonu to znese nekaj cez 2 V.

Area_51 ::

:)) ASUS zažiga dej raje njo kupi. Tvoja odločitev.:)
Area 51

schurda ::

Silence-r: možno, jaz sem sicer to informacijo našel na njihovi spletni strani, očitno je ne update-ajo dovolj dobro. Ja, vem kako je z napetostjo, če pobarvaš vse L7 in greš na +10%, potem prideš na približno 2.05V (lastne izkušnje). Ampak še vedno je to zamo premalo natančno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično za xp 2000 med...?

Oddelek: Kaj kupiti
91056 (875) SisQ
»

Again :)

Oddelek: Kaj kupiti
231411 (1049) Moonman
»

Kera matična?!

Oddelek: Kaj kupiti
362096 (1187) Vulcano_7+
»

matična, ABIT KX7?

Oddelek: Kaj kupiti
191428 (1176) nodes
»

a pozna kdo to plato?

Oddelek: Kaj kupiti
161228 (1005) zvitorepec

Več podobnih tem