» »

Menjava integrirane grafične s samostojno (how to)

Menjava integrirane grafične s samostojno (how to)

AlenX ::

Stvar je taka...pri grafičnih karticah nisem izbirčen,ker tudi ne igram iger (več) in ne rabim najnovejših.zraven tega bi mi tudi bilo žal financ. Trenutno imam nameščeno 32MB integrirano in bi jo zamenjal z 128MB. Tega se še nisem lotil in nimam pojma kako brisati drajve iz biosa. Baje bi se vse moralo narediti v BIOS-u. In onemogočiti integrirano,in omogočiti novo,samostojno kartico. Ali ima že kdo to za sabo?

PS: Stara Integ. grafična je S3G UNI CHROME 32MB, 128MB grafična je ATI RADEON 9600 XT

Pinzl ::

Živjo!

Prav imaš da se skoraj vse naredi v BIOS-u.
V WIN unistaliraj gonilnike za trenutno grafiko,reset računalnika.
V BIOS-u poišči onboard VGA adapter ali nekaj podobnega in to daj na disable.
Nato ugasni računalnik,vstavi novo grafiko v režo,zaženi računalnik,instaliraj driverje za novo grafično.

In to je to.

Duhec ::

V Cmos nastavitvah biosa osnovne plošče z integrirano grafiko je privzeto, da ima prioriteto grafika na PCI-X, AGP ali PCI, šele nato integrirana.Ni nobenih driverjev tu.
To se samodejno preklopi in ni treba nič spreminjat v Cmos nastavitvah biosa glede grafike.
Ti samo vstavi novo grafiko v ustrezen slot in seveda vga kabel od monitorja vtakni v novo grafično.
Glede deinštalacije starih driverjev ti je pa povedal že predhodnik.

AlenX ::

Ma, hvala vam, res! Naredil sem po vaših navodilih in res... Deluje :)najprej sem inštaliral drajverje. Tako nisem nobenih starih drajverjev od s3 brisal, ampak sem pc kr vgasnil in vstavil kartico, vstavil vga kabel od monitorja v grafično in zagnal. Seveda sem moral še enkrat resetirat zaradi optimiziranja grafične. Potem sem pa sam resetiral pc in šel v bios, poiskal vgas3, in označil off. To je v resnici to :)

In deluje

Thanx še enkrat!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272193 (1798) amacar
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412944 (11316) ThomasSGS
»

2 problema: BIOS čaka + onboard -> pci grafična !

Oddelek: Pomoč in nasveti
331629 (1235) Suly
»

grafika versus LCD

Oddelek: Pomoč in nasveti
131292 (1073) jouza
»

Težave pri priklopu monitorja na VGA konektor

Oddelek: Strojna oprema
91918 (1754) ender

Več podobnih tem