» »

grafika versus LCD

grafika versus LCD

jouza ::

zdravo!!zdravo!!
imam lcd Benq 22 inčev, wide..ki podpira 1680 krat 1050 pikslov...vendar na moji integrirani grafiki kaže maksimalno resolucijo 1280 krat 1024 ??
a je grafika preslaba oz. če bo bolje če povečam pomnilnik za grafiko?? svetujte, prosim!!
odgovor prosim tudi na mai...l
lp

jouza ::

grafika je 64 mb integrirana, mašina pa ima 512 mb rama

še enkrat hvala za kakšen nasvet!

lp

Nagi Bator ::

Lahko da ti integrirana grafa enostavno ne podpira wide screen resolucije tvojega LCD-ja.
Resitev so morda novejsi driverji, drugace pa skok v trgovino ali pa v male oglase po kaksno poceni graficno, ce te je ze zdaj zadovoljevala integrirana grafika.
Ne bi skodilo ce bi omenil za katero graficno gre.

edit:
oh prehitel si me...z omembo graficne sem mislil podrobnejso oznako!

Zgodovina sprememb…

jouza ::

grafična je VIA /S3G Unichrome Pro IGP....
kišta je stara dobro leto...

jouza ::

driverje sem tud updatal...sem se malo poigral v biosu z AGP aperture size (iz 128 mb na 256 mb) pa ni bilo spremembe v možnostih reslocije :(

Ted ::

Si poskusil še z gonilniki za monitor? Potem ti zna grafična ponuditi tapravo ločljivost.
Mah...

jouza ::

tud driverji za monitor so ta zadnje verzije :(

Duhec ::

64MB bo premalo za furat 1680x1050.
Poglej v cmos nastavitvah biosa, če se tvoji integrirani grafični da kje povečat SHARED System memory in ji povečaj ta parameter. To nima veze z AGP aperture size.
Poglej v lastnostih grafične, zadnji zavihek "Nastavitve", desno spodaj klik na "Dodatno", zavihek "Kartica", spodaj klik na "Seznam vseh načinov" in si poglej katere načine podpira tvoja grafika. Lahko zmanjšaš število barv na račun resolucije.
Poigraj se še v zavihku "Monitor" z "skrij načine, ki jih ta monitor ne more prikazati", za monitor izberi kar klasičen "Plag&Play" ter barvno globino nastavi na 16-bitno in ne na 32bitno. Mogoče ti celo rata.

Spajky ::

Duhec, za to rezolucijo in 24Bit barve je več kot zadosti 16MB memorije! Seveda za pisarniško delo i ne za pospešeno 3D igre! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jouza ::

sem šel v bios, in je maksiamalna velikost grafike lahko le 64 mb, prav tako sem se poigral v Nastavitvah in je maksimalna resolucija 1280x1024. očitno bom moral kupit grafično...in spet peljat na servis, da mi jo vstavijo in računajo delo (ker je še pod garancijo)..
v bistvu sem sam kriv, ker sem pač mel prej CRT in mi je podpiralo resolucijo 1600 x 1280..pa sploh nisem pomislil, da me bo LCD tako presenetil..

hvala vsem za odgovore!

Senitel ::

Verjetno boš moral v .inf datoteki od driverjev za grafično ročno nastavit resulucijo.

Duhec ::

Hm, čudno, poglej še, če je refreš frekvenca 60Hz.

jouza ::

Senitel a mi lahko daš kaj bolj podrobne informacije oz. link v zvezi s temi driverji in resolucijo..?

hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jouza ()

jouza ::

refresh je 60 in 75 Mhz..pri tej (maksimalni ) resoluciji 1280x 1024..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung 2443BW problem z resolucijo

Oddelek: Zvok in slika
131007 (830) Jay...
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344224 (2985) tony10
»

1680x1050 na 22col - izhod iz prenosnika HP nx6125 - KAKO DOSEČI?

Oddelek: Strojna oprema
101785 (1559) ender
»

Trident blade 3D in wide screen

Oddelek: Strojna oprema
121473 (1250) CitroX
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442248 (1449) rap3r

Več podobnih tem