» »

Problem XP-jev

Problem XP-jev

kalcek16 ::

Zakaj se mi računalnik včasih kar sam ugasne,prej ko sem meu win98 je blo vse ok,zdj k mam pa XP se pa včasih kr ugasne?
  • premaknil: andrej ()

AngelOfDeath ::

Kar sam od sebe al kaki progy zalaufaš al pa kaj drugega ?

opiši mal konfiguracijo

kalcek16 ::

Ja kar sam.
Duron 900@1000.
Plata: KT7E+ Mini super orb.
Win xp.

Maximus ::

Kolegu se je tud sam kr na hard resetiru. Pa se je mal pozanimu in je reku, da majo XP-ji neko funkcijo ki čekera sistem, in če zazna da pride do hude napake, najprej vse shran in pol resetira (pr Win98 pa bi se prikazu Blue screen). Sicer pa se da to funkcijo izklopt, sam kje točn pa nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

andrej ::

desni klik na My Computer, properties, Advanced tab, Settings pof Startup and Recovery, automatically reboot.

Paramedic ::

Ja, ampak potem bi se mu mogu sam rebootat, ne pa ugasnt. Kaj pa kaki gonilniki, al pa napajalnik?
End transmission.

kalcek16 ::

ja sj se mi sam reboota,sm narobe povedu k sm reku d se mi ugasne. HVALA

AngelOfDeath ::

zdaj bo pa namest rebota pokazal modri zaslon smrti :)

andrej ::

modri zaslon pravzaprav sploh ni nekaj slabega, kar si vecina ljudi predstavlja. Gre za pravi "varnostni" feature.

AngelOfDeath ::

Včasih celo sporoči uporabno napako :D

CaqKa ::

še večkrat pa si uporabnik ne ve nič počet z tisto napako ki jo bluskrin izpiše >:D

AngelOfDeath ::

Men je do zdaj samo 1x ni uspelo razvozlat

vedel sem kar pomeni samo je bila preveč splošna ;((

andrej ::

te napake so tezke ja, ampak hitrer search po MS straneh koj da rezultat. Samo vecina uporabnikov si se z opisom ne ve kaj zacet...

zile ::

IRQ NOT LESS OR EQUAL. CATASTROPHIC FAILURE :D

Mercier ::

modri zaslon pravzaprav sploh ni nekaj slabega, kar si vecina ljudi predstavlja. Gre za pravi "varnostni" feature.
You're tired and I'm feeling BLUE. Take a breake while I BREAKDOWN. 8-O :D

andrej ::

kot vidim je na osnovi moje izjave priletelo kar nekaj sale, zato je pravi trenutek da jo razlozim.

Izjava vsekakor drzi. Kot sem rekel gre za poseben varnostni mehanizem, ki se sprozi, ki ko pride do kriticne napake. Recimo, da smo v enem gonilniku , recimo gonilniku za grafiko, ki so jako bugasti. Potem recimo OS ugotovi, da se ta gonilnik obnasa jako cudno in da zacne v pomnilniku prepisovat podatke, ki se ga ne ticejo. Recimo, da zacne sarit po pomnilniku, ki je namenjen gonilniku za disk. V taksnem primeru se pojavi blue screen s cimer pove OS, da je nekdo delal nekaj kar nebi smel.
Ce se sistem nebi ustavo in bi OS pac dovolil da gonilnik dela kaj hoce, bi lahko eventuelno prepisal neke podatke, ti podatki (napacni seveda!!) bi se napisali na disk in bi s tem recimo prepisali uporabniske podatke ali kaksno sistemsko datoteko ,itd...

Blue screen se torej zgodi takrat, ko sistem misli, da ni vec dobro nadavljevat in da bi lahko prislo do kaksne korupcije ali izgube podatkov...
Blue screen ni nekaj kar bi se prikazalo ko bi OS odpovedal. Ce bi sistem odpovedal potem niti blue screena nebi mogo prikazat.

Blue screen je torej dokaz, da OS se "prav" dela, ceprav se slisi zelo cudno:D

AngelOfDeath ::

Andrej razlozi tisto blue screen besedilo od Zile :D

andrej ::

seveda. IRQ NOT LESS OR EQUAL je najbolj pogosta. Vsi poznate IRQ prioritete. V w2k/NT se uporablja nekaj podobnega. Ta napaka pove, da je nek gonilnik, ki se izvaja na nivoju X, hotel naredit nekaj, kaj na tem nivoju ni dovoljeno, dovoljeno pa je na nivoju Y. To je to povedano v jeziku za normalne smrtnike:D

AngelOfDeath ::

Mene bolj zanima kak bi našel ta gonilnik
ker nimam samo 1nga

Paramedic ::

Dobro, ta BS (bull shit) pazi, da se nič hujšega ne zgodi. Ampak zakaj se more pol resetirat, zakaj ne more tiste napake popravit, ali pa gonilnik nekak znova zagnat, pač neki bi že lahko izumli, da ne bi vse skup šlo v PM, pol pa čakat na reboot! Pol pa vsaka napaka z BS pomeni reboot, pr w9x pa si še vsaj mel šanse se rešit... Res pa je, da je mogoče majn občutljiv, tako da bo v redkejših problemih vrgu BS.
End transmission.

AngelOfDeath ::

Kolk jaz vem ga nanovo zažene tako da restarta comp >:D

andrej ::

Paramedic: hja, zakaj tocno so to naredili ni cisto jasno, prideta pa mi na pamet dva razloga:
1. uporabnik je vido ze prevec modrih zalosnov in si tak z njim tak nima kaj zacet ;)
2. pri dolocenih racunalnih recimo streznikih je reboot boljsi kot pa neskoncno cakanje. Ce je reboot potem se pac masina resetne in lahko nadaljuje z delom. Ce pa bi cakala tam tri dni pa bi admin mogo fizicno it do masine in jo resetirat...

Lahko pa to spremenis. my Computer, Properties, Advanced, etc... Automatically reboot nastavitev. Ko odstranis tukaj kljukico ne dobis reseta in dobri stari modri zaslon.

3ton ::

Tole okol IRQjev me zanima. Tudi jaz imam sedaj podoben problem z modrim zaslonom. Sem dal v masino GF3 pa se je to zacel. Prej sem imel not MatroxG400 pa ni blo nikol blue screena, zdej je pa parkrat na dan. Mislim, da so se IRQji mal premesal (al pa tudi naslovi) in mi sedaj XPji "serjejo". Zmanka mi namrec IRQjev, saj mam celga boga v compu. Mama plata je ABIT KT7RAID: SCSI kontroler, zvocno, TV-karto, mrezno, RAID vzame svoj IRQ+obicni IDE=CD+RW, pa oba serijca rabm=na enmu rezalnik, na drugmu graficna tablca, pa LPT za klucavnco za softwer,....bi se rabu en serijc za UPS in enga za lekarnisko tehtnico 0,1 g natancno-mam karto 2Sin 1P pa si je ne upam not dat, k mi ze tko IRQjev manjka, lahk bi dal tut Eiconov modem na ISA not pa zal ne gre, .... zmanjka placa, he, he, he,....:))

:\ Zanima me ali obstaja kak program, ki bi prek USBja naredu navidezno IRQje visje od stevilke 15!
Ni mi jasn:'( , kako da so prekinitve se vedno glhi take kot na legendarnih XTjih oziroma AT- 286 compih ?
Ce bi kupu ta novo ABITKO AT7, ki ma sam USBje, ni miske in tipkovnce, ni ser. in paralelcov, kaj bi pa pol mogu vse zamenat?????

Paramedic ::

3Ton - po moje pr teb niso IRQji problem, amapak gonilniki. Sej v XPjih lahko maš po več naprav gor (npr. js mam 5 na enmu), pa dela normalno. Probi poiskat kake nove gonilnike...
Andrej: sej tut če maš Automatically reboot, vidiš BS, ker ma tist dump, pa mal traja. Tačas ga lepo opazuješ :) --- ;(
End transmission.

andrej ::

ce izklopis dump, ga ne vidis.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moder ekran, ki javi napako - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
244092 (2972) miranpozar
»

BSOD ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111977 (1767) SLO_Matej
»

Računalnik se resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
141095 (972) g33k0n3
»

windows Xp - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
442332 (1349) Maxtor
»

windows 2000 in resursi

Oddelek: Programska oprema
61249 (1165) Thunder

Več podobnih tem