» »

1333 athlon na 60°- nenormalno?

1333 athlon na 60°- nenormalno?

mb ::

Stvar je taka.
Imam procesor AMD Athlon 1333 (nenavit), z enim "normalnim" coolerjem, plata Gigabyte 7VTHX+.
Ko igrem igre se procesor segreje na 60 stopinj in čez čas vsaka igra zariba. ko v biosu procesor "odvijem" na 1Ghz se temperatura spusti na okoli 52 stopinj. Tako deluje še kar stabilno. Je mogoče za moj problem krivo pregrevanje procesorja? Na coolerju (4300 RPM) piše da hladi procesorje vse do XP2000+. Nekje sem zasledil da se athloni lahko segrejejo tudi čez 60 stopinj, celo do 70. Je to res?
P.S. Pred tem sem imel durona 1000
in je deloval brez problemov z istim coolerjem(45 stopinj) Hvala za odgovore.
  • spremenil: mb ()

Cosmo ::

Ja zelo verjetno je da se pregreva ce ti deluje na 100 mhz fsb stabilno.
Ce nisi dajal ti coolerja gor poglej ce ti niso slucajno "mojstri" v trgovini pustli gor ono gumijasto stvar na hladilniku.
Ce so, odstrani tisto in namazi cist na tanko s Titan pasto - dobra in poceni (Megahit..jaz sem dal cca 450 sit pred pol leta, kak je pa zdaj cena pa ne vem..)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

mb ::

Cooler sem dal sam gor, in na tako namazal titan pasto kot praviš ti.

AJA: pozna gdo mogoče kak naslov kjer bi dobil kak pametn program za windows za merjenje temperature proca in ohišja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mb ()

Highlag ::

Moj A1333 dela na približno 65oC. :D

Samo nimam nobenih problemov z sesuvanjem.
S tem mislim, da laufa cca 8h na dan obremenjen 100% z enim izmed od UD agentom

AMD ima deklarirano max temperaturo čipa 95oC
S tem je mišljena sama sredica procesorja.

Hladim pa z Termalake Vulcano 6CU+ z odvitim ventilatorjem, tako da se vrti z cca 4500 obrati / min.

Cosmo ::

Probaj s tem, ce ga slucajno nimas - program je namrec zelooo zelooo znan :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

neo ::

Probaj ocistiti hladilnik!Meni se je segreval skoraj do 50 stopinj, ko pa sem spucal hladilnik pa Duron 1Ghz ne gre cez 40 stopinj

||_^_|| ::

jst če nimam pržganih ventov temperatura tut zraste do 60 pa še čez. (TB1,4). Posledica majhnega nabasanega ohišja:)

krucymucy ::

Imam enak proc enaka plata - navit na 10*160 2V pa se greje max. obremenjen s toastom 58˙C ... drgac pa je kazalo tud že 96˙C (se je ustavu sekundarni napajalc z njim pa tudi Volcano 7) zakaj pa ni skurlo pa ne bi vedu!

mb ::

Js ga pa na 1600 ne morem navit. takoj ko dam 10x147 se mi po ponovnem zagonu samo ugasne monitor. Potem moram držati Ins ob vklopu da se mi postavi nazaj na normalno frekvenco.

krucymucy ::

Prvo zrihtaj hlajenje - pol pa še L7 mostičke pobarvaj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222160 (1474) xenon74
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231718 (1345) Bremzi
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492337 (1360) Markoff
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411836 (1336) abcde7
»

ATHLON

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331807 (1147) omejc

Več podobnih tem