» »

Ventilatorji v kišti full pomagajo, k padcu temp.!

Ventilatorji v kišti full pomagajo, k padcu temp.!

«
1
2

migič ::

Dans sm vgradu v kišto dva ventilatorja in ne boste mi verjeli, temperatura mi je padla iz 41,3 kar na 35 stopinj. Seveda pa to ob 100% obremenitvi! Coooollllll!!!!!!!!
Saj veste enega na vrh, tik nad procesorjem, za odvod zraka, druzga pa na spredni strani, za dovod.
Zdej sm še enga vulcanota, pa bom dosegel temperature, kot so v Sibiriji!:D
Ps:Če še nimate si nabavte ventilatorje, pa vam ne bo žal, men tud ni. Edini problem vam bo, rezanje kište, tk ko men, razen če niste kakšen kovinar al kaj podobnga!
LP!!8-)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Neo32 ::

Stari, to pa je odkritje!!!
Pa zakva mislis da dajemo v svoje racunalnike vrtece se golazni, vrjetn ne zato ker lepo zgleda, pa k fajn ropota.
Neo32 (c)

msmiha ::

Pusti ga kaj ne vidiš da je nov;) :\
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

migič ::

Vredi jaz sem vsaj nov, prihajajo pa še novejši, a ne!
Vidva sta pa itk še sto let za leseno žlico! Ha, ha!:D :D :D :D :D
LP! šala mala!
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migič ()

Hux ::

eh jaz bom dal enga spredi enega pa pod napajalnik tocno tam ko je procesor da bo srkal tisto vrocino iz njega. Rezanje ohisja pa tudi ni problem sej navrtas par luknic v obliki kroga in krozni udarec not pa bo. Pa tisto mrezo spredi bom odcvikno.

Neo32 ::

migič: k bos enkrat dost cajta v temu "bizbisu" in k ti bo enkrat eden prbu na dan z tako mislijo na forumu k se ukvarja pretezno z ventilatorji in njim podobnim stvarmi, si bos mislil isto kot jest zej.

Brez zamere!:D

Neo32 (c)

migič ::

Ma nism tak da bi zameru, sm pač npisal, ker se mije zdelo cool, pa eni tega itk še ne vedo!
Dej, ko maš glih pojma o tem! Reci kaj naj vržem na celerona 466, mislim cooler, da bi še mal spustu temperaturo, kaj misliš do kot bi mi ratalo! javi
LP!8-)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Hux ::

mene zanima ce tja ko sem reko direktno pod adapter 2-3cm stran od procesorja in njegovega ventilatorja monitiram en 80mm zalmana z 1200 vrtljaji ki bi ven topel zrak vleko. A bi pomagalo to ali nej ravno kontra naredim pa tam not piha in spredi ven? Sicer se je fact da se topel zrak dviguje ampak taka vlka visinska razlika pa to tudi ni torej kaj mislite?

Neo32 ::

Jah tkole ti bom reku jest mam na mojmu Duroncku en cist noname hladilnik, res da ma velika rebra, samo hladi odlicno. Vcasih ko sm iu navitga na 1250MHz (defolt je 950, vec kot 1250 ni su ker, bi mogu voltage mod nardit) se je segrel na dobrih 46°C s tem da se vent ni vrtel z 7000 vrtljaji ampak z 4000 vrtljaji (7V napetosti).

Bistvo je da imas dobr pretok zraka v kisti ( cim vecji vent mors dat uspredi tem bolj je); jest mam trenutno enga kovinska (12cm). Temperatura v kisti je 21°C, seveda pa ti tudi big tower ne bo skodil.

Kulk mas pa navit procesor???

Hux2: predvidevam da imas miditower kisto, torej ce bos namestu nad procesor vent naj ti piha navzgor ne navzdol, to se prev stran od procesorja. Kam tocn misls namontirat ta vent???
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

Marjan ::

migič: Vidim, da ti ventilator dobr deluje. :D

Me veseli :))

migič ::

Trenutno na 521, 2v, prej je bil na 2,2v pa se je kr grel 46, ne morem pa nič več kot 76fsb! >>>> Ne vem zeki???:(
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Neo32 ::

Mah, blage veze zakva noce vec, men se je zgodil to da sm kaksn tedn studirov zakaj mi procesor ne dela ce je navit, na koncu postudiram da je jedro odkruseno, tko da zej lepo laufa na 1000MHz na 105 FSB-ja. Mogoce jeravno temperaturo problem, ali pa kej druzga, probavej zej k mas vente notr kuko se bo kej grel.
Neo32 (c)

migič ::

Bom probu, sm morem še en cooler kupt, pa se še odločam, dej kej predlagaj!(celeron 466)!8-)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Hux ::



Ja tak recimo mislim ne. Levo od procesorja ce gledas to sliko. Torej je bolse ce vlece toploto iz procesorja? Oni spodaj pa jo not piha? Nimam kam dati 120mm ventilatorja. Se 92 je preveliki. Mislis da nebota dva 80mm dovolj?

Neo32 ::

Ja dva 80mm bosta dovolj, samo recimo ce imas procesor tik nad napajlnikom, bi jest vgradu ventilator, ki bi pihov recimo v napajalnik iz spodnje strani (drazji in novejsi napajalniki imajo ze tko narejen). Samo pazi kaj delas v napajalniku, da ne bos vse skupi pokuru k bos kej saru notr.

U glavnem ce ne mislis kej pretirano navijat procesorja, graficnem, itd... mas 2x80mm cez glavo
Neo32 (c)

migič ::

Neo32 kulk maš pa ti ventilatorjev!:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Hux ::

btw. vidim da si jo iz 41 na 35 spravo ampak kaj te mas ti noter takega da ti je na 41 zagrelo? V mojem ohisju je 35°C po 1 urni seansi. Zaj ko sem dal provizionalni ventilator zunaj na ohisje mi pa na 30°C max dela in 28 ko mi idla. In povdarjam to je samo z 40mm 1x vntilatorjem ki se piha skozi resetke kjer se dodatno povzroca hrup in izgube. Te resetke bom odstrano in dal tja 80mm ventilator kjer je ta in se bo kr fajn povecar air flow. Pol se pa pod napajalnik enega ki bo vleko vroci zrak iz procesorja in ohisja in ga pihal zadi ven. Btw ne pozabi filter dat gor na tistega ki not piha drugace ti bo volcano crkno po par mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Neo32 ::

migič: trenutno 10
Neo32 (c)

Thanatos ::

damn jaz jih imam pa samo 9 :D
Kje jih mam: napajalnik 80, enga 80 ob stran, 2x80 pod napajalnikom, 2x80 vspred (pod in pred diskom), 2 Chrystala na grafični in Volcano 7+ na CPu. Če je vse na full ima CPU 32°C (Seti), disk pa na 23°C. Imam še en PCI blower vendar ga ne nucam ker odvaja mrzel zrak od vspodaj in tako dela samo škodo. Bom pa še desetega dodal, to je Crystal orba na northbridge.

migič ::

Ja kulk watne napajalnke pa mate!
Na jaz mam pa sm 3x8omm pa mam temperaturo ob obremenitvi 35,..., brez obremenitve pa kar 31!>> Sevevda z navadnim cpu coolerjem!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Neo32 ::

Ventilator potegne 0,2A toka, to se prav ce imas 10 ventov tko kukr jest pol je to 2A toka pri 12V napetosti in je skupno to 24W, to se prav za vse ostalo ostane, ce imas 200W napajalc se 176W.

Thanatos: 2 Chrystala na graficni, eden je na GPU-ju, kje pa tadrug??
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

eland ::

To morjo ušesa pokat, ko ga prižgeš...Moj ima lepih 50 C pa je čist O.K., Zalman seveda.

Thanatos ::

na ramih, bo kmal slika samo naj se moj osebni fotograf z digitalcem pojavi pri meni, pa bom odprl nov topik. Pričakujte še ta teden.

Hux ::

mislim da se da vse tiho izvesti ce uporablas samo zalmane in velike ventilatorje. Edini ventilator ki meni dela hrup zaj je Volcano 7 vsi ostali pa so tihi noja zaj trenutno mam samo volcana 7 in enga 92mm predelanega v napajalniku kar mi da temperaturo na procesorju 44°C idle. Prej je blo 50+ idle . Prideta se dva zalmana 92mm za zacetek. Ce mas napajalnik ki ima ventilator na spodni strani si ze prakticno cez breg :)

Cako ::

ob branju ste mi dali pobudo da se izpišem na to temo, zato sem zardi malo daljše besede dodal novo temo v forumu, temo o temp v kišti... mogoče vam bo v pomoč
Lp
moto: overclock do maximuma, pridobitve niso pomembne !

Dr_M ::

ljudje vedno znova odkrivajo toplo vodo...in narezan kruh. :\

MikroB ::

Kaj pa zvok? Kolko je kišta z dodatnimi ventilatorji pol glasna? Meni se zdi že odprta kišta preveč glasna, sploh za ponoči 8-O
A friend with weed is a friend indeed!

migič ::

Ja moj je tud full glasen za ponoč, sm ko zaspiš je pa vse vredi!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Neo32 ::

Mah, po kaksne pol leta sploh vec ne slisis ventilatorjev k gres spat, vsaj jest ne, vrjetn sm se ze navadu:D
Neo32 (c)

Tr0n ::

Ko smo ze pri coolerji, kaj pravite na Arctic Cooler Super Silent? [ http://www.arctic-cooling.com/arctic/pr... ]

Samo 20db pri delovanju, 2000 obratov, temperatura pri AMD XP 1800+ okoli 50 stopinj.

Neo32 ::

50°C stopinj pri normalnem delovanju, no ja to je kr mal velik, dobr res je da tih ampak, ce ga sam mal navijas se vrjetn temperatura kr dost poveca.
Neo32 (c)

Jebiveter ::

:O Neo32: Ne nisi se navadu! Najbrz si oglusel!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Neo32 ::

Moznost obstaja:D
Neo32 (c)

migič ::

Mislim da ni oglušel, sm nehal si je čistit votline!! Neo32, mislim da ti repa raste! :P
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Cako ::

Glede zvoka ni niti take panike, volcano7 se vrti okol 4200 rpm tako da se da zaspat, pol ko pa ze spis je pa ze itaq usen... Prve dni te mogoče malo mot, ampak se hit navads
moto: overclock do maximuma, pridobitve niso pomembne !

migič ::

Ma ja sm navadt se je treba, kar pa človeku sploh ni pronlem!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Hux ::

Jah danes sem koncno izvedo to ometnijo in montiral dva ventilatorja enga spredi enga zadi. Volcano se mi zaj v idle vrti pri 4355 vrtljaji in temperatura je 42°C pri obremenitvi pa 46°C prej pa je blo 56°C.
No glede glasnosti pa je tak. Heh dosti bol tiho je ko je blo prej samo z Volcanom noter :). Sej toti 92mm zalmani so prakticno neslisni. samo 20dB delajo. Mam se en kuler ki piha v napajalnik in je na spodnji strani le njega da topel zrak iz procesora srka. Ze samo ta je naredo vlko spremembo.

Noja zaj pa se je pojavo en cuden fenomen. Oni ventilator odzadi ki je nasproti procesorju in srka zrak ven piha mrzel zrak iz ohisja oni ko pa je v napajalniku pa topel zrak. Zaj nevem al je to vredu al se zrak kje reze. Jutri bom probal cooler obrnit nej noter piha in ne ven vlece in bom vido ce bo kaka sprememba.

Hux ::




Toti ventilator pomoje ni nic posebnega. Ce bi se volcano vrtel z 2000 obrati tudi nebi mel vec kot 20dB. Uporabi potenciometer ali navadni upor. Sej ma isti premer ventilatora plus hladilna rebra so slaba. Ista ko na GlobalWinih al kaj je ze oni kurc. Hm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

freejack ::

Zdi se mi, da obstajata 2 veji hlajenja, eni, ki so sicer nekoliko seznanjeni, pa vendar ne dosegajo izvrstnih rezultatov in taki, ki ne pristajajo na kompromise, sredine ni. Sam joj, o kakšnih temperaturah govorite,.. Jst sn si nabavo nov abakus, pa še nisem imel časa naštimat hlajenja,..študij je qrba,..tko da mam na grafični en MINIMALNI vent, pa enga na procu, pa je idle temp. 20 stopinj, ob zmernem delu max 35, ob 24 urnem nabijanju Quaka pa ne preseže 45,.. Skratka, brez dodatnih ventov, pa še ta dva na 7V. V prejšnji kištici sn mel pa ob poli obremenjenosti 25 stopinj

migič ::

Ja odvisno je tu od temperature v kateri je computer! V moji sobi je okoli 26c tk da temperatura ne more past pod 30, al 28c pa da se na glavo postavim!:(
Freejack ja kulk pa je v tvoji sobi 15c?:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Hux ::

Eh vidis da laze ko svija ali pa gleda narobno temperaturo. Ce pa ma P 166 te pa naj bo raje tiho. To kar pravi je bolj blizo sistemske temperature kot pa procesorja. Heh
Se tipi ki majo 10 ventilatorjev not pridejo tesko pod 40 v idle ne pa da bi ti zaj mel 20 z en koj kurc ventilatorjem razen ce res nimas enga 166Mhz. Oz mas racunalo ki v kleti lol.

freejack ::

Sicer mam Athlona, pa lahk daš še kak GHz zravn k tistem P 166. Za dodatno toploto pa skrbi miniaturni ventilatorček na GF2 Pro, ki ga še nisem utegnil zamenjat. Temperatura v sobi sicer ni preko 20 stopinj, vsaj zaenkrat ne, doker še ni poletje. Mam raje malce hladneje, sem pač tak tip, ko mi je malo pretoplo, se mi nič več ne da in postanem preutrujen ali zaspan.. Mah kakšnih 15 stopinj, sicer nikol nisem tolk gledal, sam je definitivno manj kot 26. In NE, ni sistemska. Sicer pa niso točne temperature; priznavam odstopanje od 1 do 2 stopinj. Sicer ti lahko naredim kak screenshot, če bom mel čas, sam dvomim, se morn Analizo pa Diskretne naučit,.. Skratka, malce podrobneje;a.) IDLE: 20 (- +2)b.)zmeno delo (igranje Diablo2 LOD, NFS5) do 35, manj zmerno delo (urejanje dokumentov, glasba, filmi, itd.) od 25 do 28Kvakanje cca. 45Ne rabite mi verjet, sej je vseen, lahk pa da men VIA čipovje laže, sicer naj bi plata bla kr dobra, sam je pa res da je že stara (Abit KT7A), jo bo treba zamenjat.Aja, stranico mam odprto, da je boljši zrak, ker kot sn rekel, si še nisem uspel poštimat hlajenja, tko kot si ga hočem.Kar se pa ventov tiče, mogoče si niste na jasnem, ampak 60mm je isto zmogljiv kot 120mm, razlika je v hitrosti vrtenja, manjši se pač hitreje vrti, da pretoči enako količino zraka, kot njegov velik bratec, in je temu posledično tudi bolj glasen. Sicer sem imel v prejšnji kišti tudi sam 14 ventov,.. Dobr, če mi ne verjamete, je to vaš problem, ne moj, nimam jst problemov s temperaturo. Sicer pa ni važno kolk ventov maš, ampak kako maš razporejene, za optimalni pretok zraka. Jst mam srečo, da mam dokaj velik Big tower, in imam prostora na razpolago še veliko. Hux2, mal se umiri, sej sn rekel, če mi ne verjameš je to tvoja stvar,.. Migič, s 26 stopinjami v sobi pa res ne boš prišel pod 30, sicer pa to niti ni toliko pomembno, glavno je da ne prideš čez 50.

Hux ::

eh daj nena sanjaj to ze nemore drzat na doben nacin. Tudi ce dol ohisje vzemes.

Kak te prides pol do take temperaturne razlike kr z 20 na 45 pri kvaku. Daj no nena mi gusi idi gnoj basat.

migič ::

Dobro Hux2 in Freejack, to temo nism odprl, da bi se ignorirali in podjebaval! Freejack je pač povedal kar je mel, ja valde ne laže, saj mislim?:\ Če ma v sobi 20c je to možno! Ko jaz kvakam mi tut tempič dvigne še za 5C!:(
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

freejack ::

HUX2, če te kaj tolaži, sem bil tudi sam presenečen, da je temperatura taka, ko sn instaliral Mot. Monitor 5, al kero verzijo že mam. Hja, Orb je res glasen, tudi na 7V, sam zame zlata vreden, čeprav, je miljon ventov, ki bi opravlo to delo, za manj hrupa. Kot sem rekel, mam Big Tower, naštimano pa tk, da v bližini proca oz. hladilnika ni nobene druge stvari, kakšnega kabla, ipd. tako, da mi hladen zrak vleče na proc, toplega pa preusmerim iz ohišja, tko da se ne meša. Niti se nimam namena kregat oz. odgovarjat na tvoje žaljivke, če mi ne verjameš je to tvoja stvar,.. Btw. a maš isto mišljenje za une japončke, ko so P4 navili na 3,9GHz? Zihr so s Photoshopom priredili originalno sliko...Sicer pa, če ne bi videl na lastne oči, tut jst ne bi verjel, tko da ti nč ne zamerim.Migič, sorry da se dogajajo takšne stvari na forumih, ampak tko pač je, ko se mnenja razlikujejo.S to temo s tem postom zaključujem,... Če bi pa kdo mel kako vprašanje, kako in kaj, pa naj mi pošlje na mail (da ne bom kratil zanimanje tistim, ki ga resnično imajo)Sorry ze vseAJD

freejack ::

HUX2 Btw. da boš videl da ne zamerim, sn ti dopisal par stvari v tvojo "hlajenje al vezava,..(al kaj je že blo) za začetnike".. Če te zanima pa kaj več pa še povprašaj na forumu al mi pa kak mail pošlji

kuglvinkl ::

Kar se pa ventov tiče, mogoče si niste na jasnem, ampak 60mm je isto zmogljiv kot 120mm, razlika je v hitrosti vrtenja, manjši se pač hitreje vrti, da pretoči enako količino zraka, kot njegov velik bratec, in je temu posledično tudi bolj glasen.

Malo morgen. Poglej si, ker si si tako na jasnem, specifikacije na npr. Sunonovi strani, glede pretočnosti zraka.
Your focus determines your reallity

Neo32 ::

Kr sm jest seznanjen z pretocnostjo zraka, je da 120mm, ki se vrti z enako hitrostjo pretoci vec zraka zaradi vecje povrsine lopatic. Vecje so lopatice vec zraka lahko "porine", tko to nav drzal, ce ne bi pa delal standardne velicine ventilatorjev, pa bi blo ce bi vsi imel enak pretok.
Neo32 (c)

freejack ::

Dobr, glede tega sicer nisem 100%, sem pa to nekje prebral, neki časa že nazaj, možno da se je kaj spremenilo, al pa da se je članek zmotil,.. Motiti se je človeško :) (sicer tega tudi sam nisem nikoli razumel, saj nisem opazil pretirane razlike v glasnosti, tko da je čist možn, da je blo kaj s člankom narobe)

kuglvinkl ::

Potem pa enostavno napiši: Glede pretočnosti zraka in glede velikosti ventilatorja zvezno z njihovimi glasnostmi, sem ustrelil kozla.
Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smer pihanja zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121584 (1127) stock
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492333 (1356) Markoff
»

Lastniki XP1800+ pomagajte.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281303 (912) Hux
»

Hlajenje - brezvezno vprašanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141047 (784) rc-car
»

topel zrak iz rač.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221277 (922) Neo32

Več podobnih tem