» »

Pomoč pri napajalniku

Pomoč pri napajalniku

Razy ::

Zdravo.Mene ful zanima ta napajalnik. Klik.Zelo dobra kakovost in nizka cena,ampak nekaj me moti...piše da je primeren za AMD/Pentium 4 dvojedrne procesorje.:\ A to pomeni da ga lahko uporabljaš samo na teh dveh ali da je TUDI primeren za ta dva...Ker bi ga kupil za Quad Core..

Aja pa še eno vprašanje,da ne odpiram nove teme.
Kakšna je razlika med ATX napajalniki in ATX v2.2 ?Ali oba pašeta v ATX ohišja?

Pyr0Beast ::

Zelo vrjetno bo delal tudi na Quad sistemu. Marketing pac ..

ATX, da, samo neka fora s konektorji in nic posebnega ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Priklope ima vse za nove plošče in grafike, tako da je sigurno sposoben furati enga quada. Kupi, je poceni vprašanje pa je kje je bil narejen (glede kvalitete vgrajenih materialov).

Razy ::

Chieftec je pomoje dobra firma napajalnikov.Ali ne?Jst rabim ta napajalnik samo ker ima 2x pci-e 6 pin konektor,ker rabim za eno dobro graficno...za drugo niti ne

solatko ::

Chieftec je odlična tovarna ohišij, napajalnike pa jim pod njihovim imenom delajo drugi, tako da je precejšnja tombola, pri katri firmi so naročil.

Mitch ::

Mislim da je v rubriki Pomoč in nasveti pravkar odprta ena temo o piskajočem Chieftecu.:D Sicer se pa lahko prav vsak napajalnik pokvari ne glede na firmo. Chieftec sicer naj bi veljal eden od boljših "proizvajalcev" napajalnikov. Vsaj nekdaj je bil...

Mitch ::

Sicer bi pa jaz raje vzel Corsair VX550 (v bistvu si ga tudi sam lastim). Zelo tih, dober izkoristek in še 5 let garancije ima. Na testih po spletu je dobil zelo dobre ocene. Proizvaja ga sicer Channel Well, ki izdeluje napajalnike tudi za Thermaltake in nekatere Antece...

Razy ::

Ja ampak ima 1x 6 pin pci-e konektor..js rabim 2x .Z 2x pci-e 6pin je napajalnik najmanj 100€ kot sm gledal na mimovrste in enaA.

Mitch ::

Ima 1x 6-pin in 1x 6-pin+2. Torej ima praktično 2x 6-pin pci-e konektorja...

Razy ::

Vseeno..zame je 550W premalo :D

Mitch ::

550W je dovolj za 99% vseh gejmerskih mašin. Še posebej, ker ima ta napajalnik 41 amperov na 12-voltni liniji. Sicer pa lahko na Corsairovi spletni strani preveriš, koliko vatov ti potrebuje konfiguracija...

P.S. Sicer si pa lahko zaradi mene kupiš 1,5 kilo-vatni napajalc, če se boš potem dobro počutil...:D

Razy ::

ah to pa je prevec denarja...bom sel pogledat na stran

Razy ::

ja za mojo konfiguracijo mi pokaze VX550..tudi 450W pokaze ampak ne bi bil dovolj 450W.
Povej kaksno konfiguracijo imas.

Mitch ::

Moja konfiguracija je bolj skromna, dual core procesor in 2600xt grafična. Imam raje tišino kot pa moč. Imaš pa od Corsaira tudi TX-650W model (2 x pci-e 8pin konektorja, ki sta hkrati tudi 6-pin) in pa TX-750W model, ki ima kar 4 8-pin pci-e konektorjev (oziroma s tem tudi 4x 6-pin pci-e)...

Mitch ::

Aja pa pri Mimovrste imaš 30 dnevni rok v katerem lahko vrneš izdelek, če nisi zadovoljen. Pa Chieftec ima samo 1 letno garancijo, Corsair pa kar 5 let. Tako, sedaj se pa kar sam odloči kaj boš s svojim denarjem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega PSU?

Oddelek: Strojna oprema
91522 (1236) VANR
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212570 (8204) Napajalc
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474142 (3090) Jst
»

6-pin v 8-pin PCI-E adapter

Oddelek: Kaj kupiti
102456 (2362) jest10
»

Napajalnik za HD4870

Oddelek: Strojna oprema
111321 (1214) axee

Več podobnih tem