» »

Prenosnik - problem z mrežno kartico

Prenosnik - problem z mrežno kartico

Stoyc ::

Pri prijatelju nekaj ne štima z mrežno kartico prenosnika. Pred nekaj meseci je monter Telekoma namestil širokopasovno povezavo ( s taistim prenosnikom) in je delovalo normalno. Pred nekaj dnevi je prijatelj nabavil brezžični router, da bi postavil brezžično domače omrežje in ugotovil, da modem ne zazna prenosnika (preko mrežnega kabla). Tudi z zamenjavo kabla je isto. Priklopi router, ta deluje, prenosnik zazna brezžično omrežje. IPTV in telefon delujeta normalno. Ali je kaj narobe z mrežno kartico prenosnika, ali so se kakšne nastavitve pomešale? Ima kdo kakšno rešitev?

gkovac ::

prva rešitev, ki mi pride na pamet je ta, da nastavi na mrežni kartici isti IP range, kot je na routerju:

recimo na routerju imaš najbrž 192.168.1.1 (lahko tudi 192.168.0.1) ali pa kaj podobnega.. default nastavitve routerjev se ne razlikujejo prav veliko.

na svojem prenosniku pa nastavi: 192.168.1.10 in za subnet mask 255.255.255.0 pod gateway pa nastavi IP od routerja 192.168.1.1.

Ko to narediš poskusi z dostopom do routerja...
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gkovac ::

uh sem bil prehiter..

Sta pogledala, da je mrežna na njegovem računalniku sploh nainštalirana?
Control Panel -> System -> zavihek Hardware -> device manager

Če se ti kjerkoli pri opremi, ki jo imaš na voljo vidi klicajček potem je nekaj narobe.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

zee ::

Model routerja?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Davids84 ::

Modem in router se morata povezati med sabo!
kater model imaš?
kakšno je zaporedje povezave?

zee ::

Ce je router kaksna poceni zadeva, je lahko problem kabel med routerjem in modemom (kar se mi ni zgodilo ze vrsto let).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Stoyc ::

Router je Linksys Wireless WRT54GL. Naj poudarim še enkrat, ni problem v routerju, ampak (verjetno v mrežni kartici prenosnika. Ko priklopim router v modem, z mrežnim kablom, ga modem zazna in se povežeta (lučka na mrežni vtičnici modema sveti. Ko pa vtaknem prenosnik direktno v modem, ta lučka (ki pomeni, da se napravi vidita) ne sveti, niti ne morem vzpostaviti internetne povezave.Morala bova pregledati, kot si predlagal "SuLc", kaj je s strojno opremo, če je kje klicaj. Čudno se mi zdi, da je pred nekaj meseci mrežna povezava delovala, od takrat do sedaj jo sploh ni uporabljal, ker je imel, kot sem že omenil, instant internet od Mobitela (preko USB) in zdaj kar naenkrat mrežna povezava ne deluje.

Stoyc ::

Je rešeno, sva vse zrihtala. Si pa ne bi mislil, da bo tale router tako dobro pokrival skoraj vsak kotiček hiše - obe nadstropji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354467 (3946) amigo_no1
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011554 (9065) Kyou
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116892 (16137) Tilen
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142217 (2052) peter77
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212432 (2081) gumby

Več podobnih tem